Divan Irvin D. Yalom

Beğendiğiniz ya da okumayı düşündüğünüz kitaplar hakkındaki düşünceleriniz..
yukocan!

Divan Irvin D. Yalom

Mesaj gönderen yukocan! »

Kesinlikle okumanızı önerdiğim bir kitap.Ben severek okudum yararlı olduğunu düşünmekteyim.SF için değil hayat görüşünde etkili olabilecek bir kitap.Psikolojiye ilgliniz yoksa pek beğenmeye bilirsiniz

Ernest psikoterapist olmaktan çok memnundu. Her geçen gün hastaları, hayatlarının en mahrem kuytularına davet ediyorlardı onu. Her geçen gün Ernest onları rahatlatıyor, onlara şefkat gösteriyor, umutszluklarını hafifletiyordu. Karşılığında ise el üstünde tutuluyor, hayranlık topluyordu. Para da tabii; gerçi Ernest sık sık düşünürdü de, paraya ihtiyacı olmasa bedava da yapardı psikoterapiyi. Ne mutlu işini severek yapana. Ernest de kendini mutlu bir adam sayıyordu zaten. Ondan da öte. Tanrı'nın sevgili kullarından olduğuna inanıyordu. Hayatının amacını bulmuş bir adamdı o, göğsünü gere gere şunları söyleyebilecek bir adam: 'İşte tam ait olduğum yerdeyim, yeteneklerimin, çıkarlarımın, tutkularımın zirvesindeyim.'
Kullanıcı avatarı
katre

Re: Divan Irvin D. Yalom

Mesaj gönderen katre »

niçe ağladığında yı okumuştum.En güzel kitabı bu bence.
bir de bi kitabı daha vardı,ismini unuttum,pek beğenmemiştim.sanki iki kitabı farklı yazarlar yazmış gibiydi.ama ilk dediğim kitabı çok güzel.okuyabilrisiniz.gönül rahatlığıla tavsiye edebilirim. [smilie=buba.gif]
"Hiç kimse kendisi için gizlenen müjde ve mutluluğu bilemez."
Kullanıcı avatarı
babel

Mesaj gönderen babel »

okumadım ama anks. terapisi diye bir kitabı var
ne gülüyorsun anlattığım senin hikayen
ogalican

Mesaj gönderen ogalican »

Bu yazarın "Aşkın Celladı ve Diğer Psikoterapi Öyküleri" adındaki içinde 10 öykünün olduğu bir kitabını okumuştum.
yukocan!

Varoluşçu Terapi hariç hepsini okudum.Divan ve Nietzsche Ağladığında roman diğerleri terapi.Faydalı kitaplar çok beğenerek okudum
sigmund

Mesaj gönderen sigmund »

yukocan! yazdı:Varoluşçu Terapi hariç hepsini okudum.
Bu kitabı veremedik sana kardeşim =) Buluşmadan önce keşke hatırlatsaydın. Kargoya vereceğin paraya biraz daha ekleyip kitapçıdan da alırsın =)
cesaret

Mesaj gönderen cesaret »

okuycam
Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. Bugün yarına dünle beslenerek yol alır.
hayata renk katabildiysem ne mutlu bana
:)HER ŞEYE RAĞMEN GÜLEBİLMEK,GÜLDÜREBİLMEK CESARET İSTER :)
Dururken bıraktığınız iz noktadan ibarettir.
yukocan!

Sigmund üstad eskişehire dönüyüm ilk işim almak :)