birkaç kitap

Beğendiğiniz ya da okumayı düşündüğünüz kitaplar hakkındaki düşünceleriniz..
cobtr

birkaç kitap

Mesaj gönderen cobtr »

merhaba arkadaşlar bende tam sosyalfobimi var tam bilmiyorum ama sosylalleşme problemi olduğu kesin
her neyse benim okuduğum birkaç kitap var.öncelikle belirtmek istiyorum u kitapların hiçbiri kişsel gelişim kitabı değil.bunlar psikolojik içerikli kitaplar.okuyun birşeyler öğrenirsiniz gaz yapmaz.hani kişsel gelişim kitapları siz mükemmelsiniz siz herşeysiniz falan isteyince herşeyi yaparsınız birşeyler yapın der ne yapcağınızı bilemessiniz işte bu kitaplar öle değil
bunlar;
1)Özgüven Kazanmak - Özcan Göknar
2)Modern İnsanın Yalnızlığı - Mustafa Özodaşık
3)Yeniden İnsan İnsana - Doğan CÜCELOĞLU
yani kitapları şöyle tanıtıyim.
1)özgüven kazanmak adlı kitap özellikle mutlaka okuyun çünkü bu kitap öyle gaza getiren kişisel gelişim kitaplarından değil.psikolog(yazar) kendisine gelen hastalarının sorunlarından falan bahsediyo işte özgüven kazanmayıda ancak geçmişle yüzleşerek -birkeç şey daha vardı her neyse- başarabileceğimizden bahsediyo ve geçmişinle nasıl yüzleşeceğini bahsediyo.çeşitli örnekler falan veriyo işte.ben kendi geçmişimde bu sorunlarma neden olacak şeylere baktım ve birçok neden buldum ve bunlarla yüzleştim.(şöyle yüzleştim bütün yaşadığım ve bende güvensizliğe neden olacak sorunlarımı bir kağıda yadım ve bunları çözdüm)kendimi eskisi gibi değersiz hissetmiyorum.bu sorunlarımdan dolayı artık duruşum bile bozulmuştu artık şimdi ise dik falan duruyorum.beni baya etkiledi.
2)modern insanın yalnızlığı kitabı ise okuyalı baya oldu şuan tam olarak hatırlamıyorum ama bbeni baya etkilemişti.özellikle cinselliği anlamamda falan bana yardımcı olmuştu.
3)Yeniden indan insan adlı kitap ise iletişim üzerine bir kitap.bu kitabıda mutlaka okuyun.ben bu kitabı kendimi ileşim ortamından uzak kaldığım için insanlarla nasıl ilişki kurulur nasıl birisiyle tanışırım falan bu konularda eksik hissetiğim için okudum.şimdi gerçek çok iyi anlıyorum.yani bir kişiyle tanışırsan onunla çok rahat arkadaşlık kurabileceğime inanıyorum

hadi size kolay gelsin.benden size dost tavsiyesi mutlaka okuyun.hatta fırsatınız varsa piyasada birçok psikloji kitabı var.onlarıda okuyun.ben bu sorunun ancak psikolojik sorunlarımızı çözünce geçeceğini düşünüyorum.onun için bence kişsel gelişm kitaplarına vakit ayıracağınıza psikoloji kitapları okuyun.