''Bir kitap okudum hayatım değişti'' diyen var mı ?

Beğendiğiniz ya da okumayı düşündüğünüz kitaplar hakkındaki düşünceleriniz..
delifisek

Re: ''Bir kitap okudum hayatım değişti'' diyen var mı ?

Mesaj gönderen delifisek »

merhaba_yabancı yazdı:
thedark yazdı:Hiçbir kitabın hayat değiştireceğine inanmıyorum. Ancak şöyle olabilir; sık sık farklı kitaplar okursun ve hayata daha farklı bakabilmeyi öğrenebilirsin. Bir kitapla olacak iş değil tabi ki.
Ben inanıyorum. :)
Hayatın değişebilir;bir insanla ,bir hayvanla,bir eşyayla,bir filmle,bir kitapla,bir şarkıyla,bir resimle,bir ideolojiyle...Hayata başka pencereden baktığın zaman ,hayatın eskisi gibi değildir artık. Hayatın değişmiştir ! Sen etki alanına gireni hayatına katarsın ve değişim başlar.. [smilie=beach.gif]
inanç güzel birşeydir. inanmak başarmanın yarısıdır demişler dogru demişler fakat inançla birlikte birazda mantık gerek. dengeyi bulmak önemli, saf inancı dogru yerlere kullanmak gerek. kitap okuyarak film izleyerek kendimi bulacagıma, nirvanaya ulaşacağıma inanıyorum bu bana yeter demek yerine atılım ve cesarete ağırlık vermek, harekete geçmek yeğlenmelidir. sert kayalara gereginde fazla çarpmak inanç olgusunu insandan söküp alabilir. sonra bir bakmışsınız karamsar bir insan olup çıkmışsınız. aman deyim.
Kullanıcı avatarı
ecsam

Mesaj gönderen ecsam »

bir kitap yezmez. bir çok kitap okuması lazım
Bu dünya, bir misafirhanedir. Ebedi hayatı isteyenler, misafirhanedeki vazifelerine dikkat gösterdikleri nisbette memnun edilirler.
delifisek

Mesaj gönderen delifisek »

kitap yine okuyorsanız okuyun, vizyon genişlettirir, hayal gücünü yükseklere taşır. ama sf için kitap ile romanla yetinmeyin. o kitaplar size kötü anlarınızda olumlu düşünceler ve bakış açıları katacaktır, fakat duygularınız yine sizi içten bit gibi ufak ufak ısırarak kemirecektir. bu lanet duyguların yok olması içinde üzerine gidilmesi gerekiyor. bunun içinde tabiki yaşamak gerekiyor. şunla bunla yetinmeyin, eriyip tükenmeden yaşamaya, yüzleşmeye bakın. yaşamadan olmaz arkadaşlar.
Kullanıcı avatarı
mental

Mesaj gönderen mental »

Bende Aykut Oğut'un "Evrenden Torpilim Var" kitabını okudum gerçekten bazı pozitif şeyler olmaya başladı şaşırtıcı bir biçimde...
nietzs-che

Mesaj gönderen nietzs-che »

Benim hayatımı çok etkileyen tutunamayanlar kitabı oldu.Belki dönemsel olarak bunalım dönemine denk geldiği için bu kadar etkiledi. Bibliyoterapi yönteminin tüm aşamalarını yaşadım kahramanlar özdeşim kurma sonra duygusal boşalım hepsini yaşadım .Sanki o güne kadar boğazımda nefes almamı engelleyen bir şey varmış da o gün birden o boğazımı tıkayan şey çıkmış da rahat nefes almaya başlamışım gibi oldu. Sosalfobi vb korkularım yok oldu,hayattan sonuna kadar zevk almaya başladım,anı yaşamaya başladım.Ama sonraları eski duruma geri dönüşler,tekarar rahatlama gibi gelgitler kendini gösterdi. Belki hayatta çok şeyim aksadı bu yüzden ama insanın potansiyelini görmesi güzel,hedefin ulaşaşılamayacak bir edef olduğunu görmek bakımından insanın içini rahatlatıyor.
SatasmaBana

Mesaj gönderen SatasmaBana »

Okuduklarım hayatımı değiştirdi.Hatta herşeyden çok okuduklarım hayatımı değiştirdi.Ama tek kitap pek bir etki yapamaz üzerimde.
bulantı
alınyazım

Mesaj gönderen alınyazım »

Bir kitapla hiçbir zaman hayatı değişmez insanın.. Çünkü hayatın değişmesi davranışın değişmesi demektir.Davranış ise he deyince değişmez uzun yıllar bilinçli veya bilinçsizce yapılan hareket ve düşüncelerin belli bir yapı oluşturup bilinçaltına yerleşmesiyle olur. Ha şu vardır insan yüzlerce kahramanlık, cesaret verici kitaplar okur ve bu sayede bilinçaltına gönderdiği olumlu mesajlarla insanı kahraman olmaya cesaretli olmaya teşvik edebilir..
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

gazaliden ölüm ve ötesi..
..............Resim.................~~Resim
Kullanıcı avatarı
Gizli Dahi

Mesaj gönderen Gizli Dahi »

bi kitap okumuştum, " Olumlu Düşünmenin Gücü , norman vincent peale " .Bende müthiş tesiri olmuştu, gerçekten sürükleyici bi kitap,hiç sıkılmadan bi yudumda okunabilecek bi kitap,okurken cok eglendim.yazarı birkaç yabancı ülkede seminer veren ve oldukça büyük bi hayran kitlesi olan bir egitimci. şiddetle tavsiye ederim .. :)
Kullanıcı avatarı
ahyalandünya

Mesaj gönderen ahyalandünya »

athena yazdı: 29 Ağu 2011, 17:04 Hayatımda ciddi değişim yarattı diyeceğim bir kitap yok ama okuyup etkilendiğim her kitap hayatımda belli alanlara illaki bir odkunuşlar yapmıştır çok eskiye gidecek olursam ismi daha belirgin olduğu için victor huga-sefiller derim bu kitabı çocukken kaç defa okuduğumu hatırlamıyorum ve her okuduğumda ilk defa okuyormuşcasına kitapla birlikte çıktığım o yolculuğu [smilie=crazy_pilot.gif]
İlk defa okuyorum bakalım gerçekten herkesin dediği gibi mi. Ama baya kalın iki ciltten oluşuyor umarım sıkılmadan bitirebilirim.
[smilie=buba.gif] [smilie=buba.gif] [smilie=buba.gif]