Erkek Beyni

Beğendiğiniz ya da okumayı düşündüğünüz kitaplar hakkındaki düşünceleriniz..
Kullanıcı avatarı
joseraul

Re: Erkek Beyni

Mesaj gönderen joseraul »

Aslında karar verme uygulama hedefe odaklanma fiziksel üstünlükle birlikte geliyor kadın ve erkek hemen hemen aynı kas yapısına sahip ama arkek iskeletinin büyük olması cinsel organın şekli doğurgan olmaması vucudunun özellikle yüz bölgesinin kıllı olması ona evrimsel süreçte avantaj sağlıyor.

Mesela kıl deyip gemeyin İspanyol ordusu 300 kişi ile 10.000kişik aztek ordusu ile savaş için karşılaştığında güney amerikalı yerlilerin sakalları yoktu ve vucutları kılsızdı ama ispanyollar savaşcılar boğazlarına kadar sakallı bıyıklı idi ve yerli halklar onların bu halini görünce epey korktular tabi savaşıda kaybettiler.

Tabi kitabı okumadım fazla kitap okumamda zaten ama cinsel dürtüler sırf evrimsel süreç ile değil kültürel ve canlıların vucut kimyası ilede ilgili mesela eski yunanda erkekler genelde birbirleri ile birlikte olurdu. Kadınlara çekici gözüyle bakılmazdı kadınlar genelde türün devamı için kullanılırdı. Hatta bir kadın ile erkek evleceği zaman kadında iyice erkeğe benzetilirdi.

Birde Fobikisosyal erkek beyni yüzeysel diyip gene geçmşsin bu yüzeyselden kastın ne sanki yüzlerce erkeği teste tabi tuttun. :)
En son joseraul tarafından 16 Ara 2011, 15:22 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
joseraul

..
fobikisosyal

Mesaj gönderen fobikisosyal »

joseraul yazdı:Aslında karar verme uygulama hedefe odaklanma fiziksel üstünlükle birlikte geliyor kadın ve erkek hemen hemen aynı kas yapısına sahip ama arkek iskeletinin büyük olması cinsel organın şekli doğurgan olmaması vucudunun özellikle yüz bölgesinin kıllı olması ona evrimsel süreçte avantaj sağlıyor.

Mesela kıl deyip gemeyin İspanyol ordusu 300 kişi ile 10.000kişik aztek ordusu ile savaş için karşılaştığında güney amerikalı yerlilerin sakalları yoktu ve vucutları kılsızdı ama ispanyollar savaşcılar boğazlarına kadar sakallı bıyıklı idi ve yerli halklar onların bu halini görünce epey korktular tabi savaşıda kaybettiler.

Tabi kitabı okumadım fazla kitap okumamda zaten ama cinsel dürtüler sırf evrimsel süreç ile değil kültürel ve canlıların vucut kimyası ilede ilgili mesela eski yunanda erkekler genelde birbirleri ile birlikte olurdu. Kadınlara çekici gözüyle bakılmazdı kadınlar genelde türün devamı için kullanılırdı. Hatta bir kadın ile erkek evleceği zaman kadında iyice erkeğe benzetilirdi.

Birde Fobikisosyal erkek beyni yüzeysel diyip gene geçmşsin bu yüzeyselden kastın ne sanki yüzlerce erkeği teste tabi tuttun. :)
Sen yüzlerce erkeği teste tuttunda mı yazdığın şeylere vardın??? Genel olarak tandığım erkeklerde gördüğüm bu, genelden bahsediyoruz tabiiki.
fobikisosyal

kaşif yazdı:
fobikisosyal yazdı:Herkes ayrı bir telden çalmış, ne derseniz, ne yapsanız erkeklerin yüzeysel oldukları gerçeğini değiştiremezsiniz, bu bir veri, kabul etmeniz lazım.
madem o kadar ısrarcısın bu konuda, şu "yüzeysellik" ten kastın nedir biraz açarmısın ? yüzeysel bir erkek olarak senden bu konuda derinleşmeni istiyorum..
Derinleşmesi gereken sizlersiniz, arabalara, bilgisayar oyunlarına ya da futbola verdiğiniz "düşünsel" emeği kendi iç düyanız için kullanın, bütün hayatınızı kadınların düzene sokmasını bekliyorsunuz, azıcık çıkarcı ilginiz uğrua zavallı kadınlar hayatlarıı harcıyor, birazcık düşünürsen hak verirsin.
Kullanıcı avatarı
joseraul

fobikisosyal yazdı: Sen yüzlerce erkeği teste tuttunda mı yazdığın şeylere vardın??? Genel olarak tandığım erkeklerde gördüğüm bu, genelden bahsediyoruz tabiiki.
Ama bu bir cevap değil erkeklerin hepsini yüzeysel olmakla suçlayan sensin (tabi sonradan benim gördüklerim böyle diye yumuşatmışın) he erkekler konusunda başarızlıklarımdan veya aşırı başarılı olmamdan geldim salladım cevapda verecek değilim size ne de diyebirisin. Ama söylediğinde haksızsın.
fobikisosyal

joseraul yazdı:
fobikisosyal yazdı: Sen yüzlerce erkeği teste tuttunda mı yazdığın şeylere vardın??? Genel olarak tandığım erkeklerde gördüğüm bu, genelden bahsediyoruz tabiiki.
Ama bu bir cevap değil erkeklerin hepsini yüzeysel olmakla suçlayan sensin (tabi sonradan benim gördüklerim böyle diye yumuşatmışın) he erkekler konusunda başarızlıklarımdan veya aşırı başarılı olmamdan geldim salladım cevapda verecek değilim size ne de diyebirisin. Ama söylediğinde haksızsın.
Yumuşatmadım, herkesin düşünebileceği bir şeyi düşünemediğin için açıkladım, suçlamak falan değil, bu bir tespit, şahsi bir meselem yok kimseyle ya da erkeklerle, biraz geneli görebilsen hak verirdin, ama sen anlamsızca sırf kendin de erkeksin diye savunmaya geçtin, başarım-başarısızlığım vs gibi saçma yorumlar tartışmanın çizgisini basitleştiriyor, öçok gereksiz.
Kullanıcı avatarı
sıkıfobik

Mesaj gönderen sıkıfobik »

elmanın bir bütün olmasını sağlayan diğer yarısının tam tersi olmasıdır. /yazın bunu bir yere/
Kullanıcı avatarı
manzara

Mesaj gönderen manzara »

elmanın iki yarısı da aynı ama
BEN BENİM
Kullanıcı avatarı
sıkıfobik

Mesaj gönderen sıkıfobik »

yaa yazdı:elmanın iki yarısı da aynı ama
elmadan bahseden yok "ama"
tonyukuk

Mesaj gönderen tonyukuk »

Erkek beyni diye ayrım yapıyorsan kadın zihniyle nasıl yorumlayacaksın ? feminist değilim ve küçümseme gibi de algılanmasın ama bu ülkede kız/kadın olmak çok zor. Öz teyzem eşinden boşandı vs. çevremden bildiğim şeyler de var... Haberlerde çıkan koca dayağı&cinayetleri gibi şeyleri düşünmek de yeter sanırım...
tonyukuk

var yazdı:Soru: Kadın, erkeğin kaburgasından yaratılmışsa, bu erkeği eski kadını yeni model yapmaz mı?
Soru: "Yüzeysel" hangi referansa göre yüzeyseldir?
1.soru: Yapar Hz. Ademden önce insan var mıydı ?

2.soru: Yüzeysel kelimesi genelde sığ; birikimsiz veya özetleme gibi anlamlara gelir Hangi referansa göre diyince herkesin mizacına göre değişir. Mesela REFERANS hezeyanı derler. Ör: Beni takip ediyorlar vs. Bunlar hastanın inandığı yalanlardır... Somut olarak kanıt gösterilemez.
Kullanıcı avatarı
domates

Mesaj gönderen domates »

Hz Adem deyince bir fıkra geldi aklıma. Fıkra anlatmayı da hiç beceremem idare edin :P

Havva, Adem'e sormuş :"Adem beni seviyor musun?". Adem de "Başka alternatifim mi var?!" demiş.
sosyalfobi : geçici çekingen zar
tonyukuk

[smilie=derisive.gif] EHeheueheu güzel fıkraymış