Sevdigimiz Kitaplardan Alintilar

Beğendiğiniz ya da okumayı düşündüğünüz kitaplar hakkındaki düşünceleriniz..
Kullanıcı avatarı
PEARL

Mesaj gönderen PEARL »

...Işığın savaşçılarının gözlerinde hep belli bir ışıltı bulunur.

Bu dünyaya aittirler, başkalarının hayatlarının bir parçasıdırlar, yolculuklarına çıkarken sırtlarında heybeleri, ayaklarında sandaletleri yoktur. Çoğu kez cesaretsizdirler. Her zaman doğru kararı alamazlar.

En önemsiz şeyler için üzülürler, düşünceleri sıradandır, bazen de büyüyemeyeceklerine inanırlar. Çoğu kez, lütuf görmeyi ya da mucizeyi hak etmediklerini düşünürler.

Bu dünyada ne yaptıklarına her zaman emin olamazlar. Hayatlarının anlamsız olduğuna inanarak uykusuz geceler geçirirler.

İşte bu yüzden ışığın savaşçısıdırlar. Hata yaptıkları için. Kendilerine soru sordukları için. Bir neden aradıkları için- ve onu kesinlikle bulacakları için....

Paulo Coelho- Işığın Savaşçısının Elkitabı
Kullanıcı avatarı
Kozmikalem

Mesaj gönderen Kozmikalem »

PEARL
Cok güzelmis
Gözlerinize komplo kurdum.
Yakinda gözlükle gezeceksiniz :)
yakutlu

Mesaj gönderen yakutlu »

Bu ay içinde okuduğum son iki kitap Peyami Safa'nın Selma ve Gölgesi, 9.Hariciye Koğuşu. İkiside çok güzeldi ama Selma ve Gölgesi kitabının sonu kesinlikle öyle bitmemeliydi, okurları ne demek istediğimi tahmin etmişlerdir sanıyorum. Neyse naçizane herkese tavsiye olunur.
Kullanıcı avatarı
houdini

Mesaj gönderen houdini »

..."Unutma sen ruhsal durumlarının toplamı değilsin onlardan çok daha büyük birşeysin. Sen kendi psikolojin değilsin ondan çok daha bilge bir güçsün."

..."Dün gece makyaj odasında dediğim gibi "mutluluk bizim olağanüstü hakkımız". Hayatlarımızda olağanüstü şeyler yapacak dünyaya büyük şeyler sunacak şekilde donatılmış. Kendimize ihanet ediyoruz küçük oynuyoruz hayatımızda çekingen davranıyoruz. Çevremizdekilerin hayatı yönetme biçimiyle ilgili inanç sistemlerini kopya ediyoruz. O sistem bize "cesaret etme" diyor "hayal kurma" diyor "fazla parlama yoksa göze çarparsın" diyor yani "başarısız ol" diyor."

Koza Kelebeği Bilmez-Robin Sharma
<3 NTOA
Kullanıcı avatarı
düşünceli

Mesaj gönderen düşünceli »

:arrow: belki de bir yetişkin olup yetişkinlerden beklenen biçimde davranmaya başladığımda düşlerimi kaybettim

:arrow: binlerce millik bir yolculuk tek bir adımla başlar.(sfyi yenmek için önce ilk adımıatıp sürekli devam etmeliyiz?elbet onun da bir sonu vardır)

:arrow: düş gücü bilgilerden daha önemlidir...
(FERRARİSİNİ SATAN BİLGE)
:arrow: YÜREĞİNE ACI KORKUSUNUN,ACININ KENDİSİNDEN DE KÖTÜ OLDUĞUNU SÖYLE.DÜŞLERİNİN PEŞİNDE OLDUĞU SÜRECE HİÇBİR YÜREK KESİNLİKLE ACI ÇEKMEZ.
katre

Mesaj gönderen katre »

+ben varken ölüm yok ölüm varken ben yokum (lucretius un sözü)

+her insan gerçeğin ne kadarına dayanabileceğini seçmeli

+amor fati:kaderini sev

+en büyük hakikat kendi keşfettiğimiz hakikattir

+en ulu ağaç en yükseklere uzanan ve köklerini en derinlere _hatta kötülüğün içine _salan ağaçtır

+hayat doğru cevapları olmayan bir sınav

+ideal evlilik ilişkisi ; her iki insanında yaşamını sürdürmesi için bu ilişkiye muhtaç olmadığı zaman kurulandır

+"bu çok tuhaf ama hayatımda ilk kez yalnızlığımın bütün karanlıklarını bütün ümitsizliğimi analttığım o anda tam o anda yalnızlık uçtu gitti.daha,bana hiç dokunulmadığını söylediğim o an dokunulmaya izin verdiğim ilk andı "

nietzsche ağladığında -ırvın yalom
leni

Mesaj gönderen leni »

chaossoul0 yazdı:"biz aslında karşımızdaki insanı sevmiyoruz onun bizde yarattığı duyguyu,heyecanı ,hissi seviyoruz . sevgiyi degil sevilmeyi seviyoruz. işte insan bu kadar bencil "
nietche
wayy anasını bunu ben de hep düşünmüşümdür.ama niçe benden yıllar önce düşünmüş!!
benim diye bu evdeyim ve karnım tok ve aynada bu aynada yine kimse yok,yine kimse yok!..
marvelgirl

Mesaj gönderen marvelgirl »

Çalışamayan milletler,çalışanlara haraç veriyor demektir.Bu iktisat savaşının sonu çalışmayan milletler için o kadar korkunçtur ki,hep hazırdan yiyip sonunda uşaklarına hizmetçi olan ahmak mirasyedilerin halini andırır.
(syf 296,Şıpsevdi'den)
Kullanıcı avatarı
öfkeli

Mesaj gönderen öfkeli »

marvelgirl yazdı:Çalışamayan milletler,çalışanlara haraç veriyor demektir.Bu iktisat savaşının sonu çalışmayan milletler için o kadar korkunçtur ki,hep hazırdan yiyip sonunda uşaklarına hizmetçi olan ahmak mirasyedilerin halini andırır.
(syf 296,Şıpsevdi'den)

çok güzel..
Karar : Toplum sağlığını bozma ve insanları hayata karşı soğutma suçlarından tutuklu sanık "Sosyal Fobi" nin İDAMINA!........
tarkan

Mesaj gönderen tarkan »

Hasan CEMAL "Kimse Kızmasın Kendimi Yazdım" isimli kitabından. yazarın 70li yıllardaki anıları ve iç muhasebesini anlatan bir kitap.
siyasi içerikli olmasına rağmen şu cümleler; bu forumdaki bir çok arkadaşın ruh halini anlatan cümleler.

"Şiirlerin önce müsveddesini yazar, bir süre olgunlaşmasını bekler, daha sonra büyük bir özenle deftere yazar,yani temize çekerdin.Ne Oldu o defter?
Tuhaf Belkide kendime güvensizlikten...Kenarları çiçek desenli o şiir dolu sayfalar haep benim kaldı. yalnız ben okudum şiirleri...
Hüzünlendiğim,hüzünlenmek istediğim zamanlarda,kilitli çekmecemden gizlice çıkarıp bir köşeye büzülür,sayfaların arasında dalardım.Belkide kendi iç dünyamda kendi kendime duygu fırtınaları estirmekten büyük keyif aldığım zamanlardı onlar...
Daha sonra ne yaptın o şiirleri okudun güldün ve attın..."
burçak5

Mesaj gönderen burçak5 »

ben seni kalbime almazdan önce,desen desen renk renk,harf harf okudum seni ezberledim senden gizlice ilmek ilmek nakış nakış dokudum.Ahmet Günbay Yıldız'ın Gühanın Rengi isimli kitabından :)