%100düşünce gücü

Beğendiğiniz ya da okumayı düşündüğünüz kitaplar hakkındaki düşünceleriniz..
hergele35

%100düşünce gücü

Mesaj gönderen hergele35 »

ii ve güzel bi kitap bence sosyal fobililerin okuması ii olur belki yardımcı olur.
Kullanıcı avatarı
UnConscious
İletişim:

Mesaj gönderen UnConscious »

ben okumuştum
faydalı oldu
biraz abartılı şeyler var, mantıkdışı gibi gelebiliyor
ama güzel bir bakış açısı kazandırdı
özgüvenimi arttırdı
gerçekten ilerleyişimde büyük role sahiptir.
felicita

Mesaj gönderen felicita »

bence de çok güzel bi kitap ve okumaya deger.
Okulumdan mezun olup kara kara iş ararken bu kitabı okumuş ve bi parca rahatlamıştım.
Şimdi yine iş arıyorum ve karanlık bi dönemdeyim ve bu kitabı tekrar okumaya karar verdim
Kullanıcı avatarı
UNUTTUM

Mesaj gönderen UNUTTUM »

BEN DE FORUMDA BU KİTAPTAN BAHSETMEK İSTİYORDUM . GERÇEKTEN DE ÇOK ÖZEL BİR KİTAP BEN BU KİTABI İLK OKUDUĞUMDA BANA HİÇ ÖNEMLİ GİBİ GELMEDİ AMA DAHA SONRA TEKRAR OKUDUM VE ANLADIM Kİ ÇOK ÖNEMLİ VE ÖZEL Bİ KİTAP.BENCE GERÇEK DIŞI OLAN HİÇ BİŞEY YOK KİTAPTA.ÖZELLİKLEDE HER BÖLÜMÜN SONUNDAKİ YAZILARI SİNDİREREK TEKRAR TEKRAR OKUDUĞUMDA HUZUR BULUYORUM :smt059
Her hayal gerçek,her istek emir oldu hayata...
Mutluluk sen hissettiğin her an yanında :)
Kullanıcı avatarı
sosyalll

Mesaj gönderen sosyalll »

bende okudum. çok güzel bence. insan kendi beynini kontrol etmeyi öğreniyor. bana çok yararı oldu. tavsiye ederim
YENİK DÜŞÜYOR HER ŞEY ZAMANA
Kullanıcı avatarı
cartmannn

Mesaj gönderen cartmannn »

Arkadaşalar bu kitabı ben de okudum aklıma yatan yanları da oldu
ama verdiği örnekler genellikle incilden seçilmiş.Bana içinde hristiyanlığı yaymak gibi bi gizli amacı varmış gibi geldi.Tabi bu benim yorumum
yanlışım varsa düzeltin.

Avucunuzdaki Kelebek kitabını okumanızı şiddetle
tavsiye ederim
Kıyıdan uzaklaşacak cesaretin olmadığı sürece
yeni okyanuslar keşfedemezsin!
Kullanıcı avatarı
UNUTTUM

Mesaj gönderen UNUTTUM »

sevgili cartmannn tam 3 kez farklı zamanlarda okudum,her okumamın arasında 2 yıl var diyebilirim ve her okuduğumda daha çok hoşuma gidiyor.Ben senin söylediğin gibi bir amaç asla görmedim allah hepimizin allahı .neden böyle bir düşünce oluştu sen de biraz açıklar mısın?
Kullanıcı avatarı
UNUTTUM

Mesaj gönderen UNUTTUM »

kısa alıntılar,konu sonlarında...

DÜŞÜNCELERİMİ SEÇME HAKKIM OLDUĞUNU İDRAK ETTİM.BAŞKALARININ BENİMLE İLGİLİ DÜŞÜNCELERİ BENİ BAĞLAMAZ.KENDİM İÇİN REFAH,SAĞLIK,MUTLULUK,SEVGİ VE ANLAYIŞ DÜŞÜNCELERİNİ SEÇİYORUM,KORKU VE NEFRETE DÜŞÜNCELERİMDE YER YOK.DOĞDUĞUM ANDAN İTİBAREN DÜŞÜNCELERİMİ TEK HAKİMİ BENİM.

BU HAYATIMIN DÖNÜM NOKTASI ,GEÇMİŞTEKİ OLUMSUZLUKLARI SİLİYORUM.GELECEK İSE SEÇİMİMİ YAPMAMI BEKLİYOR.İŞTE BU ANDA YARINLARIMA YÖN VERİYORUM.GEÇMİŞTE YAPTIĞIM TÜM HATALAR İÇİN KENDİMİ BAĞIŞLIYORUM,GEÇMİŞİ UNUTARAK YENİ BİR HAYATA BAŞLIYORUM.KENDİM İÇİN SADECE DENEYİMLEMEK İSTEDİĞİM ŞEYLERİ SEÇİYORUM.

KENDİMİ HARİKA HİSSEDİYORUM ! GÜÇLÜ VE SAĞLIKLIYIM VE BUNUN TADINI ÇIKARIYORUM.YAPTIĞIMI İYİ YAPARIM VE DOĞAL OLARAK DA İYİ SONUÇLAR ALIRIM.DENEYİMLERİMİ HARİKA İNSANLARLA PAYLAŞIYORUM.DÜŞ GÜCÜMÜ YAPICI OLARAK KULLANIYORUM VE BÜTÜN DÜŞLERİM HARİKA BİR BİÇİMDE GERÇEKLEŞİYOR.

HİÇBİRŞEY BANA KARŞI DEĞİL.TÜM HAYAT HİZMETİMDE.HER PROBLEMİN BİR ÇÖZÜMÜ VAR VE BU ÇÖZÜM HER ZAMAN İÇİMDE YATMAKTA.KARŞILATIĞIM GÜÇLÜK NE OLURSA OLSUN,ONUN İÇİNDEKİ NİMETİ BULUR,DAHA İYİ VE DAHA GÜÇLÜ BİR İNSAN OLURUM.HİÇ BİRŞEY BENİ YENEMEZ ,ÇÜNKÜ BİLİYORUMKİ HİÇ BİRŞEY İÇİMDEKİ GÜCÜ YENEMEZ.İÇİMDEKİ ZEKAYI ÇAĞIRARAK DAHA ÜRETKEN BİR HAYAT HAZIRLIYORUM.

SON DERECE HUZURLUYUM.HAYATIMDAKİ İYİLİĞİN GÜCÜNE İNANIYORUM.KOŞULLARDA VE KİŞİLERDE HİÇBİR GÜÇ YOK,YALNIZCA İYİLİKTE GÜÇ VAR.YANİ İÇİMDEKİ GÜCE ENGEL OLABİLECEK HİÇBİR İNSAN ,YER,NESNE VE DURUM YOK.HİÇ BİRŞEY BANA KARŞI DEĞİL.ÜZÜNTÜLERİMİN BENİ İNCİTECEK GÜCÜ YOK.ŞUANKİ İYİ DÜŞÜNCELERLE GELECEĞİMİ HAZIRLIYORUM;BUGÜNÜ YAŞIYORUM,GELECEĞE GÜVENİYORUM,GEÇMİŞTEN HİÇ BİR PİŞMANLIK DUYMUYORUM.TÜM HAYATIN BENİM İÇİN ELELE VERDİĞİNE İNANIYORUM.RAHATIM,HUZURLUYUM...
Kullanıcı avatarı
umutmelih

Mesaj gönderen umutmelih »

sanırım ben de bir etkisi olmadı başkalarının düşüncelerine saygı duyuyorum ama kitabı yazan kişinin benim durumumu görmesi veya onun düşüncelerinin aynısını alıp kalıp gibi hayatıma eklemek sinirime dokunuyor insan telkin alır veya bu düşünceleri kendine göre yön verebilrise iyi olur sanırım
mutlu olmak için mutlu etmek gerekir
Kullanıcı avatarı
UNUTTUM

Mesaj gönderen UNUTTUM »

umutmelih yazdı:sanırım ben de bir etkisi olmadı başkalarının düşüncelerine saygı duyuyorum ama kitabı yazan kişinin benim durumumu görmesi veya onun düşüncelerinin aynısını alıp kalıp gibi hayatıma eklemek sinirime dokunuyor insan telkin alır veya bu düşünceleri kendine göre yön verebilrise iyi olur sanırım
umut... kitabı yazan kişi zaten senin durumuna göre yani sf ile alakalı yazmıyrki ya da onun düşüncelerini kalıp gibi almak değil kitaptaki öğreti...
önemli olan yukarıdaki alıntılardaki insanın içine ferahlık veren bazı mantaliteler yani kalıp olarak değil,tabiki kendi algı duvarlarımızda yorumlayarak alacağımız güzel fikirler içeriyor. :roll:
casablanka

Mesaj gönderen casablanka »

ben de kitabın çok yararlı olduğuna inanıyorum.okuduktan sonra insan yeni bişeyler yapmak için kendinde olağanüstü bi güç buluyo yapıcaklarının sonucunun olumsuz olmasını filan da düşünmuyor.O kitapta yazılanları ya da benzer şeyleri hep okusak aradan uzun bi zman geçirmeden (ki ben geçiriyorum)sonra alışkanlık kazanır artık davranışlarımız da.VERDiği örneklr hiç uçuk gelmemişti bana
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

Ben de okumuştum, sf min tavan yaptığı sene...biraz faydası olmuştu...şimdi okusam daha çok yararlı olur diye sanıyorum..
Kullanıcı avatarı
naribeyza

Mesaj gönderen naribeyza »

Ben de okumuştum.Faydalı bir kitap ama bana yabancı kültürün yazdığı bir kitap olduğu için benimle bağdaşmayan fikirleri çoğunlukdaydı.Ama artık kişisel gelişimi kendi kültürümüzle özdeşleştirerek benim daha iyi kavrayabilceğim şekilde kitaplar yazan bana göre bir bilimadamı liyakatında bile olabilecek bir değerli insanı Muhammet Bozdağ'ı keşfettim.Ben artık kişisel gelişimle ilgili bilgi almak istediğim de kayıtsız şartsız bu ismi tercih ediyorum .Bütün kitaplarını okudum ve şiddetle tavsiye ederim.Çünkü çok faydasını gördüm arkadaşlar.Üstelik akla mantığa çok uçuk gelecek şeyler de anlatmamış yazarımız.
Suya yazı yazmak gibi birşey zaman ve tutamazsın ömür bir nehir gibi akıp gider avuçlarından...
Naribeyza
Kullanıcı avatarı
naribeyza

Mesaj gönderen naribeyza »

Buyrun Sayın Muhammet Bozdağ'ın resmi sitesi

http://www.yetenek.com
Suya yazı yazmak gibi birşey zaman ve tutamazsın ömür bir nehir gibi akıp gider avuçlarından...
Naribeyza
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

"Düşün ve Başar: Hemen Yapmak
Yapamamanın çoğu zaman tek nedeni, vaktinde yapmamaktır. Yarım saatte bitirebileceğiniz işi ertelediğinizde ona yarım gününüzü vermeye mahkûm olursunuz.
Dr. Muhammed Bozdağ
"

hoşuma gitti bu söz... bilmiyordum bu adamı..sayende öğrenmiş oldum..teşekkürler narıbeyza;)