Kendinizi buldugunuz karakterler

Beğendiğiniz ya da okumayı düşündüğünüz kitaplar hakkındaki düşünceleriniz..
ruya

Kendinizi buldugunuz karakterler

Mesaj gönderen ruya »

Bugune kadar okudugunuz kitaplarda hic kendinize cok yakin buldugunuz karakterler oldu mu?
Kullanıcı avatarı
catastrophic

Mesaj gönderen catastrophic »

dostoyevskinin "yeraltından notlar" kitabındaki kahraman...

bi de geothenin "genç wertherin anıları" ndaki werther. (allah sonumu benzetmesin) :)
Kullanıcı avatarı
catastrophic

Mesaj gönderen catastrophic »

pardon "genç wertherin acıları" olacaktı, anıları değil... :)
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

reşat nuri güntekin~ çalıkuşu ndaki Feride ..

iyi niyetli..fedakar....kendinden ödün veren....bazen minicik bir çocuk..bazen deli dolu bir kız...

insanlara çabuk güvenip büyük kazıklar yiyen..ama inatla yine onlara güvenmeye devam eden..

idealleri peşinde koşan..uğraşan..didinen...

vs vs..

biri Feride.. okurken çok sevmiştim onu...kendimi bulmuştum....
ruya

Mesaj gönderen ruya »

Dun bir kitabi bitirdim. Mary Higgins Clark'in all around the town (turkce adini bilmiyorum) kitabi. Cogul kisilik hakkinda bir kitap. Ve Laurie de (cogul kisilikli kiz) kendimi buldum biraz. Tabi benimki oyle hastalik derecesinde agir degil ama o karakterlerin hepsi sanki benim icimde de var. Icimde bazen sanki surekli beni teselli etmeye calisan, hep bana moral veren 30 yaslarinda bir abla sesi var, bazen surekli beni asagilayan, beni suclayan bir ses var, bazen surekli aglayan korkak 4 yasindaki bir kizin sesi var, bazen isyankar sinirli 10 yaslarindaki bir erkek cocugun sesi var... Yani kitaptaki butun karakterler sanki benim icimde de var. Ama sadece icimde kaliyor kitaptaki gibi disariya cikmiyor. (insallah da cikmaz :) ). Cok etkilendim bu kitaptan. Super kitap tavsiye ederim.
.:AND_MAİYESİ:.

Mesaj gönderen .:AND_MAİYESİ:. »

:? varsa daaa ben hatırlayamıyorum ne yazık ki........
Kullanıcı avatarı
naribeyza

Mesaj gönderen naribeyza »

..LaViNYa.. yazdı:reşat nuri güntekin~ çalıkuşu ndaki Feride ..

iyi niyetli..fedakar....kendinden ödün veren....bazen minicik bir çocuk..bazen deli dolu bir kız...

insanlara çabuk güvenip büyük kazıklar yiyen..ama inatla yine onlara güvenmeye devam eden..

idealleri peşinde koşan..uğraşan..didinen...

vs vs..

biri Feride.. okurken çok sevmiştim onu...kendimi bulmuştum....
Aynen Lavi ben de kendimi Feride karakterine çok yakın hissetmiştim.Hem de ortaokuldayken okumuştum.O zaman kendimi bazı özel sebeplerimden dolayı daha da yakın hissetmiştim.Hatta babam bana bazen bilmeden çalıkuşu nerelerdesin der arkadaşlarımda falan kaldığım zamanlarda.Ortalıkdan kaybolup orda burda gezdiğim için der sanırım ama benim hoşuma gider. :)
Suya yazı yazmak gibi birşey zaman ve tutamazsın ömür bir nehir gibi akıp gider avuçlarından...
Naribeyza
Kullanıcı avatarı
gülşen

Mesaj gönderen gülşen »

"sinekli bakkal" ve "çalıkuşu"..bu iki roman bende büyük etki yapmıştır..karakterlerle özdeşleşmişliğimden midir nedir çok sevmiştim..bi de yakup kadri karaosmanoğlu'nun "yaban" romanını..sinekli bakkal halide edip adıvarındı..bi de şu roman vardı.."tatarcık"..bu da adıvar'ındı..daha saysam çok kitap ismi gelir aklıma..
ben bir gün giderim ki neyim kalır;
eksik bıraktığım herşeyim kalır...
Kullanıcı avatarı
sawas

Mesaj gönderen sawas »

Arkadaşlar benim kendime çok yakın bulduğum karakter Pinokyo çünkü oda bir sfb li.Onun hikayesinde sfb li birinin kendinde çok şey bulacağı yerler var.Bunu şimdi daha iyi anlıyorum eskiden anlamazdım bu kadar.
Delilik Aynı Şeyleri Yaparak Farklı Sonuçlar Beklemektir
nobody35
İletişim:

Mesaj gönderen nobody35 »

Oğuz Atay'ın Tutunamayanlar romanındaki Selimi çok yakın buldum kendime.Turgut Özben de çok tanıdık geldi bana..hele Olric! bütün sfb liler onu hemen tanıyacaktır.
nobody35
İletişim:

Mesaj gönderen nobody35 »

Oğuz Atay'ın Tutunamayanlar romanındaki Selimi çok yakın buldum kendime.Turgut Özben de çok tanıdık geldi bana..hele Olric! bütün sfb liler onu hemen tanıyacaktır.
Kullanıcı avatarı
genki

Mesaj gönderen genki »

[quote="nobody35"]Oğuz Atay'ın Tutunamayanlar romanındaki Selimi çok yakın buldum kendime.Turgut Özben de çok tanıdık geldi bana..hele Olric! bütün sfb liler onu hemen tanıyacaktır.[/quote]
selim ışık anlatmadan anlaslımaya asık çok zor selim olmak
ne mutlu sana

ben oblomov olursum herhalde
olgunluğun gercek olcutu kişinin yası değil, sehrin gobeğinde iç çamasırlarıyla uyandığında nasıl davrandığıdır / vudi elın
mrptkd

Mesaj gönderen mrptkd »

dostoyevskinin "yeraltından notlar" kitabındaki kahraman...
kitabını okumadım ama oyunu izlerken inanılmaz yakın bulmuştum kendime! bunu söylemek bile utanç verici :oops:
the_musketeer

Mesaj gönderen the_musketeer »

norgunk yazdı:
nobody35 yazdı:Oğuz Atay'ın Tutunamayanlar romanındaki Selimi çok yakın buldum kendime.Turgut Özben de çok tanıdık geldi bana..hele Olric! bütün sfb liler onu hemen tanıyacaktır.
selim ışık anlatmadan anlaslımaya asık çok zor selim olmak
ne mutlu sana

ben oblomov olursum herhalde
Ya ben ne yapayım? :D Selim olmak zor tabi.
Kullanıcı avatarı
BiR UMUT VAR

Mesaj gönderen BiR UMUT VAR »

yıllardır kendimi arıyorum bulamıyorum...
BİR UMUTLA BAŞLAR HERŞEY...