topluluk önünde konuşamayan insanlar için süper bi kitap

Beğendiğiniz ya da okumayı düşündüğünüz kitaplar hakkındaki düşünceleriniz..
mustafakeman

topluluk önünde konuşamayan insanlar için süper bi kitap

Mesaj gönderen mustafakeman »

dünyanın en iyi kişisel gelişim uzmanı tarafından yazılmış bu kitap topluluk önünde konuşamayanların özgüveni olmayanlar için güzel bi tercih...

kitabın ismi: özgüven kazanma yolları

yazar:DALE CARNEGIE
Kullanıcı avatarı
sahra öztürk

Mesaj gönderen sahra öztürk »

çok okuyup o an için gaza geliyoruz da
etkileeri daimi olmuyo be arkadaşlar
zzannedersem alfabe gibi ezberleyip sonrada iyice mantığına alacaksın bu tarz kitapları ve hiç unutmayacaksın
ilaçların yanında iyi bir destek olur........
Kimde ne varsa sende de var, sende ne varsa herkeste de var."
mustafakeman

Mesaj gönderen mustafakeman »

şimdi dostum öss ye çalışır gibi okuyup bi kere okudum işim bitti diyip atarsan bence bi faydası olmaz dediğin gibi gaza getirir. kendine göre aklıda kalıcı metodlar yapmalı insan bence ve güvenmeli bu tür insanlara.kitabında başardığı şeyler gayet güzelde yazıyo zaten.
kesinlikle zararı olmaz nötr de olmaz inanmıyorum hiç bişey katmayacağına.tamamen düzeltecekde diyemezsin ama canım :lol:
Lonely heart

Mesaj gönderen Lonely heart »

Kişisel gelişim kitaplarının mucizevi sonuçlar vereceğine inanmamakla birlikte kişinin motivasyonunu artırması bakımından denenebileceğini düşünüyorum ama fazla bir beklentiye kapılmadan.Sonrası düş kırıklığı olabilir.

Emrah.
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

sahra öztürk yazdı:çok okuyup o an için gaza geliyoruz da
etkileeri daimi olmuyo be arkadaşlar
zzannedersem alfabe gibi ezberleyip sonrada iyice mantığına alacaksın bu tarz kitapları ve hiç unutmayacaksın
ilaçların yanında iyi bir destek olur........
Evet,o an için gaz veriyor,sonrası püff :|
Kullanıcı avatarı
nightfox

Mesaj gönderen nightfox »

e arkadaşlar siz de yani! bütün kişisel gelişim kitapları zaten bir okunup bi daha okunmadı mı kolaylıkla unutulacaktır. önemli olan kitabı iyice sindirip ya da tekrar tekrar okumak
Kullanıcı avatarı
dicle

Mesaj gönderen dicle »

Tekrar tekrar okumak ezberlemektir.O zaman ne anlarız ki uygulamaya koymadıktan sonra bunu kafamıza yer edecek ve uygulayacağız ki kitap bize yararı dokunsun.Ben 5 tane falan az sayıda kişisel gelişim kitabı okudum ama hiç bişeye yaramadı,sadece bilgi oldu bende,hayatımı değiştirmedi,demek ki sadece okumuşum,okumakla kalmayıp değerli olduğumuzu toplum önünde sıkılmadığımızı (sıkılsak bile inanmak sıkılmadığımızı gösterir) inanmak zaten toplum önünde rahat olmamızı sağlar.
**Doğru bildiklerim yanlış yanlış bildiklerimde doğru olabiliyor yanlışlara odaklanmısken doğrular elimden kayıp gidiyor....**

sahte gülümsemenin arkasında yatan hüzünlü yüz DicL€
the_musketeer

Mesaj gönderen the_musketeer »

Uygulama alanı bulamayan, bize bu gücü veremeyen, hayata geçirilemeyen bilginin yararından şüpheliyim...
misafir yazdı:Evet,o an için gaz veriyor,sonrası püff Neutral
Kıvılcım yetiyorsa sizi ateşlemeye kaybedecek neyiniz var ki şimdiki zamanınız haricinde. Belli mi olur şimdi yatırırsanız yarın faizini alma ihtimaliniz var...
Kullanıcı avatarı
BiR UMUT VAR

Mesaj gönderen BiR UMUT VAR »

ben %100 düşünce gücü ve başarının yolları isimli kitapları okudum bu tür kitaplar o an yada 3-5 gün belki uygulama yapma isteği ve herşeyin güzel olacağı hissi ümidi veriyor ..ama sonrasında yine aynı ..çünkü siz aynı sizsiniz 7 nizde neyse 70 inizde yine o sunuz yani fıtrat meselesi ...
BİR UMUTLA BAŞLAR HERŞEY...
life

Mesaj gönderen life »

ya bu kişisel gelişim kitapları için çok kolpa boş falan diyolar.çünkü onlar insanları belli kalıplara sokuyorlarmış ve gitgide böyle bi nesil yada böyle düşünen insanlar oluşacakmış.toplum için çokta hayırlı olmadığını okudum.çünkü en başta kendimiz olmalıymışız.kişisel gelişim kitaplarında başkalarının doğruları ve analizleri doğrultusunda yaşamımıza yön verirsek o zaman kendi doğrularımızdan ve yapmak istediklerimizden uzaklaşırmışız.tabi bunlar bi uzmanın görüşü,sanırım faydalarını görenlerde olmuştur.ama bi kişisel gelişim furyasıdır gidiyo.ve bu kitap sektöründe bir pazar olmuş.insanlar ciddi paralar kazanıyorlarmış. :|
benmişim kendimden bir korkak yaratmışım,
kendimi korurken en çok ben ürkütmüşüm,
benmişim kendimi savunurken en çok haçerleyen
bir meçhul olmuşum failim ben...
ama beni bana küstüren,beni bana kırdıran
sf'nin hiç suçu yokmu???
spawn

Mesaj gönderen spawn »

marifet işi icraate dökmekte bence neden olmalısın başaranlar nasıl başardı sanki :?