j r r tolkien'nin Yeni kitabı

Beğendiğiniz ya da okumayı düşündüğünüz kitaplar hakkındaki düşünceleriniz..
Ersen

j r r tolkien'nin Yeni kitabı

Mesaj gönderen Ersen »

ilgilenelere : geçenlerde kitapçının önünden geçerken. Tolkienin kitabının posterinin gördüm nihayetinde 19 eylülde türkçesi çıkacakmış. Sabırsızlıkla bikliyorum. Kitabın adı hurinin çocukları...Silmarilliondan hikayeyi hatırlayanlar oalcaktır.... C tolkien babasınnı el yazmalarını toplyarak yazdığı kitap 30 senenin ardından bitiyor. Valla bende senelerdir çıksa okusam çıksada okusam diyodum.
fade to black

Mesaj gönderen fade to black »

aa süper.
deagolbrandybuck

Mesaj gönderen deagolbrandybuck »

hımm ilginc hemen almalıyım
Ersen

Mesaj gönderen Ersen »

Birde filmini çekseler harika olur.... Eskiden böle fanatikleri olan filmleri Lotr starwars gibi.. ilk çıktığı gün cuma akşamı son seansta süreyyada izlerdik. Sinema yıkılırdı adeta.. Bam bam bam. Ama reklamlar birbiterdi film başlar başlamaz çıt bile çıknmazdı :D... Şimdi orası eskisi gibi opera salonu oluyor :( valla sevinsemmi üzülsemmibilemiyorum :D
fade to black

Hobbit'i cekiyorlarmis diye duydum.
Ersen

Mesaj gönderen Ersen »

hehehehe oda çocuk kitabı çocuk filmi olmasın şimdi...
fade to black

evet o biraz daha çocuksu.
Kullanıcı avatarı
catastrophic

Mesaj gönderen catastrophic »

bence lotrdan önce çekmelilerdi hobbiti. hem doğru sıra hem de kitapları okumayanlar için daha anlaşılır olurdu...
deagolbrandybuck

Mesaj gönderen deagolbrandybuck »

ben asıl silmarilonu cekmelerini bekliyorum. silmarillon bence tolkienin en guzel kitabı.
fade to black

evet bence de deagol.
Ersen

Mesaj gönderen Ersen »

yüzüklerin efendisinin çekilmesi imkansız deniyodu. Silmarillonun çekilmesi ondan 100 kat daha zor .... Ama Hurinin çocukları belki çekilebilir... Bu arada bugün kitapçıya uğradım kadıköy penguene.... Yarın geliyo dedi ilk dağıtım bize yapılacak falan dedi :D:D Hayranı çok demekki sabahtan kuyruğa giren olur belki :P Bir kitap içinmi imkansız...... Ben yarın almayı düşünüyorum... Kadıköy penguen kim geliyo...
fade to black

kuyruk olacagini sanmiyorum

konuyu sevmeme ragmen yuzuklerin efendisi filmleri benim icin tam bir hayalkirikligi oldu. Tom Bombadil, Glorfindel gibi onemli bazi karakterler yok sayildi. Son kitapta Saruman'in sahneleri cikartildi. Cate Blanchett da Galadriel rolune hic gitmedi, cok zarif ve bilge bir elf olmasi gerekiyordu kitapta favorim O'ydu ama iyi oyuncu diye role hic uymayan birini koyup abartili efektlerle de cirkinlestirmisler. Gene guzel filmlerdi hani sevmedigimi soylemiyorum sadece kitaplarla boy olcusemez demek istiyorum. Ama kitaplarin da cok kotu bir yonu var, O da Tolkien'in satiraralarindan surekli tasan irkciligi.
Ersen

Mesaj gönderen Ersen »

Kitabı aldim 60 sayfa okdudum bile :D bayadır roman okumak nasip olmamıştı :S
Kullanıcı avatarı
Ricardus

Mesaj gönderen Ricardus »

silmarillon tarih kitabı gibiydi filminin çekilmesi zor olur gerçekten ama stanley kübrick in dediği gibi " yazılabilen veya düşünülebilen her şeyin filmi çeklebilir "
kendimi seviyorum , kendimi seviyorum , kendimi seviyorum , kendimi seviyorum , kendimi seviyorum , kendimi seviyorum , kendimi seviyorum...
Kullanıcı avatarı
athena

Mesaj gönderen athena »

yüzüklerin efendisi I-II-III ve hobbiti okudum,ikiside çok güzeldi 8) birde kayıp öyküler i var ama bir türlü başlayamadım son dediğiniz kitapda güzel olmalı :?
insanlar hayal ettiği müddetce yaşar...