90 SANİYEDE İNSANLARA KENDİNİZİ NASIL SEVDİRİRSİNİZ

Beğendiğiniz ya da okumayı düşündüğünüz kitaplar hakkındaki düşünceleriniz..
Kullanıcı avatarı
s.s.s.s

90 SANİYEDE İNSANLARA KENDİNİZİ NASIL SEVDİRİRSİNİZ

Mesaj gönderen s.s.s.s »

Nicholas Boothman'ın bir kitabı.

Genel olarak anlattığı şey herkese onlar gibi davranmak, yani onları taklit etmek gerektiği.Çünkü insanlar birbirine benzeyenleri seviyor. (genelde rockçılar birarada, rapçiler bir arada , zekiler birarada takılırlar.. onun gibi)

Sıcak bir gülümsemeyle onlarla aynı beden dilini kullanarak, karşıdaki gerginse gergin , kızgınsa kızgın davranarak benzerlik yaratmak gerektiğini anlatıyor.Tabi kızgınsa gülmek alay eder gibi olur o ayrı.

Ben denemeye çalıştım ama benim yaşıtlarım 16-17 yaşın sapıtkanlığıyla insan davranışlarına değer vermeyen egoist kesim olduğu için bir sürü sıkıntıyla boğuşuyorum :roll: . SF varken de uygulaması zor oluyor başkalarına göre. Kamera karşısında rol yapıyormuş gibi oluyor.

Arkasındaki yazı çok hoş..

ÖNEMLİ BİR GÖRÜŞMEYİ BİR DAHA ASLA ŞANSA BIRAKMAYIN.SOSYAL DURUMLARDA KENDİNİZİ DİLİ TUTULMUŞ, MAHCUP BİR HALDE BULMAYIN

Ben kitabı tam sindirip talimatlara uyamadım ama tavsiye ederim.
Verdiği ipuçları işinize yarayabilir. ;)
sessiz gemi

Mesaj gönderen sessiz gemi »

Güzel öneriler vermiş Paylaşım için sağol.
Kullanıcı avatarı
athena

Mesaj gönderen athena »

çok mantıklı benimle aynı frekanstaki insanları sevebilecek olmam onlarla vakit geçirmekten hoşlanmam :roll: bir çoğumuz böyledir yani size zıt sizi sinir eden siz konyaya o anyaya giden birine nasıl tahammül edilebilir ki :shock: güzel bir kitap olmalı paylaşım için teşekkürler :?
insanlar hayal ettiği müddetce yaşar...
selamsız

Mesaj gönderen selamsız »

iyi de farklı karakterdeki insanlara onlara yakın davranışta bulunarak kendinizi sevdirdiniz. peki bu insanlarla hep bir arada olmak zorunda kalırsanız ne olacak?
bir de bukalemun olmak lazım böyle şekilden şekile girebilmek için. sosyal fobisi olan birisi için imkansız.
Kullanıcı avatarı
beyaban85

Mesaj gönderen beyaban85 »

sürekli onlarla aynı duygu-durum halinde dolaşmak aslında "kendimiz gibi olmanın" önünde engel değil mi,onları taklit edeceğiz ki zaten bizim problemlerimizden biri doğal davranamamak.böyle yaparak kendimiz olmaktan daha da uzaklaşmış oluyoruz.
ayrıca insanlar kendilerinden farklı insanlarla muhabbet etmeyi daha çok sever bence.