Şizofreni Yalnız Oynanmaz

Beğendiğiniz ya da okumayı düşündüğünüz kitaplar hakkındaki düşünceleriniz..
Kullanıcı avatarı
pinokyo

Şizofreni Yalnız Oynanmaz

Mesaj gönderen pinokyo »

''Gittin! Seni benden, beni senden koparttılar! Kahpe bir intihara dönüş bileti gişedeki Azrail! Tımarhanelere kaldırdılar beni, kollarıma kocaman serum şişelerinde gözyaşları bağladılar.

Başlamadan bitti aramızdaki her şey! Bitti! Sen, "Bitti" bile diyemedin "Başlayan şeyler bit(t)er, ben seni sevmeye başlamadım ki..." derdim!

Bitti! Her bitiş yeni bir başlangıcın fragmanıydı! Aramızdaki sıradağar gibi duran aşılmaz engel "Biz arkadaşız..." diye başlayan o çocukça masal değil, gözü dönmüş psikiyatristlerin yazdıkları ufacık bir kağıt parçasıydı: "Şizofrenik septomlar..."diye başlayan ve "...gözlem altında tutulmalı!"emir kipiyle noktalanan!

Ey Kâri! Şimdi dinleyeceğn her ey yalandır... Yalan.. Yalan.. Yalan Bir yalanın utana utana gerçeğe dönüşmesi, tüm gerçeklerin arsızca yalana dönmesi ve neyin gerçek neyin yalan olduğunun artık hiçbir öneminin kalmadığı bir kaosun hikayesidir.. Kocaman, hiçbir şeyle tanımlanamayacak kadar büyük bir acının hikayesi''
Resim

Yazar: Rahmi Vidinlioğlu
Kullanıcı avatarı
pinokyo

Mesaj gönderen pinokyo »

hayatımda okuduğum en güzel romandı, kitabı okurken bazen durgunlaşıp bazen akıcı olduğunu göreceksiniz....
Kullanıcı avatarı
cerulean

Mesaj gönderen cerulean »

Hm, ilgince benziyor, okuyabilirim belki.
Kullanıcı avatarı
hayal-et

Mesaj gönderen hayal-et »

okumayı düşünüyorum..buna benzer bitane daha var..onuda okumayı istiyorum..

Resim

İçine doğduğu dünyanın kurumlarıyla bağdaşmayı öğrenemeyen, iletişimsizliğin karanlığında yaşayan on altı yaşındaki bir genç kızın öyküsü...

Sana Gül Bahçesi Vadetmedim, deliliğin, resmi, tanımıyla akıl hastalığının öyküsü: Deborah kimlik kavramını yitirip içine kapanmış, zengin düşlemi ve mizah duygusuyla yarattığı kendi düşsel dünyasına sığınmıştır. İki dünyanın çatışmaya başlaması, Deborah'ın akıl hastanesine 'düşme' sine neden olur. Bundan sonra hastaneleri, doktorları vb. kurumlarıyla toplumun 'kurtarma operasyonu' başlar.

Greenberg'in kendi yaşamından yola çıkarak yazdığı bu kitap, 'akıl hastalarının gizleri' üzerine pek çok ipucu taşırken, toplumun yerleşik değer yargılarına çarpıcı bir eleştiri de getiriyor, böylece normal kavramını sorgulamaya götürüyor bizi. (Arka Kapak)
Kullanıcı avatarı
pinokyo

Mesaj gönderen pinokyo »

kesinlikle okumalısınız.. okurken eros gelse eminim sok o yayı cebine kitabı bitirmeden şurdan şuraya gitmem diyeceksiniz
Kullanıcı avatarı
cerulean

Bir de Şizofren Kızın Güncesi vardı, çok methediliyordu... acaba hala bulabilir miyim o kitabı?
Kullanıcı avatarı
pinokyo

Mesaj gönderen pinokyo »

internette satışı yapılıyor
bi kaç örnekle:
http://www.ideefixe.com/Kitap/tanim.asp ... 8RJY9FDLGR
http://www.kitapalemi.com/url/kitap/682 ... uncesi.htm

kitapçılarda bulabilirmisiniz bilmiyorum...
Kullanıcı avatarı
cerulean

çok teşekkürler! :)