şizofren

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
morlavanta

Re: şizofren

Mesaj gönderen morlavanta »

Şu dünyada öğrendiğim bir şey var, herkez birbirini önceden yargılamaya o kadar açık kı, kötü olan daha kötü durumdakini eziyor...Yani şizofreni, sf den daha kötü ya...Ne kadar iğrenç bir mantık...
Sizlere yapılanları şimdi siz de hasta insanlara yapıyorsunuz, gülüp eğleniyorsunuz.yazık.bari insanlığınız biraz gelişseydi.
Kullanıcı avatarı
leisen

Mesaj gönderen leisen »

morlavanta avatarındaki kıza aşık oldum... [smilie=cray.gif]

ama elini yüzünden çekerse karşıma nasıl bi surat çıkıcak merak etmiyor da değilim... [smilie=blind.gif]

[smilie=dash3.gif]
Acıyı , acımasızlığı ve mecburiyeti sevmezdi insan...Ve sadece gerçeğe inanırdı...Fakat sadece iki gerçek vardı hayat ve ölüm...Hayat acımasız , ölümse acıydı...Ve insan sevmeye mecburdu..!
...
ceyhansuyu

Mesaj gönderen ceyhansuyu »

leisen yazdı:morlavanta avatarındaki kıza aşık oldum... [smilie=cray.gif]

ama elini yüzünden çekerse karşıma nasıl bi surat çıkıcak merak etmiyor da değilim... [smilie=blind.gif]

[smilie=dash3.gif]
gayet normal kardeşim hak veriyorum sana güsel bayan.
dj_kiro

Mesaj gönderen dj_kiro »

şizofreni maalesefffff akıl oyunlarındaki john nash gibi değil...kulağına sesler gelir cindir peridir ...dinle içiçe geçmeye çalıırsın hiç Kur an okumayı bilmesende sanki bülbül gibi okudunu sanırsın...çıldırmış gibi nöbet geçirirsin..berbattır..
morlavanta

Mesaj gönderen morlavanta »

ve gülünecek, alaya alınacak bir şey de değildir.
Akıl oyunlarını 2003 yılında bilgisayarımda gece yarısı saat 2.30-3 gibi izlemiştim...Allahım beni bugüme kadar etkileyen nadir filmlerdendir...Birinci cd de herşeyin gerçek dold sanmıştım, ikincide adamın zavallılığını görmüştüm...Hepsi hayalmiş...

Ve john Nash in hikayesi gerçek ve Türkiyeye gelmişti.Onu çok seviyorum.Şansı, onu gerçekten seven bir eşe sahip olması...

O filmi izlediğim anı hala hatırlıyorum, dehşete kapılmıştım ve sabaha kadar uyuyamamıştım, sabahın ilk ışıklarıyla uyumuşum, beni, kişiliğimi etkileyen yegane filmdir.

O filmi tekrar izlemek istemiştim ama 20 dakikadan sonra izleyemedim, çünkü ilk izlediğimdeki duyguyu vermedi, ben de herşeyi berbat etmek istemedim, istedim ki o film hafızamda nasılsa öyle kalsın...

Ayrıca film oscara aday gösterilmiş, ve akademi ödüllü bir filmdir.
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

dj_kiro yazdı:şizofreni maalesefffff akıl oyunlarındaki john nash gibi değil...kulağına sesler gelir cindir peridir ...dinle içiçe geçmeye çalıırsın hiç Kur an okumayı bilmesende sanki bülbül gibi okudunu sanırsın...çıldırmış gibi nöbet geçirirsin..berbattır..
sanki şizofrenikmişsin gibi konuşmuşsun. evet öyleyim desende hiç şaşırmam gari.
..............Resim.................~~Resim
dj_kiro

Mesaj gönderen dj_kiro »

john nash şizofrenidir ama film gerçek hayat hikayesi değildir zira o bir film dir.only movie...kurgulanmıştır ve şüphesiz çok iyi de kurgulanmıştır...

bu filmi izledikten sonra kaç kişi ahh keşke şizofren olsam diye içinden geçirmiştir hatta uğraşmıştır belki de hayali bir arkadaş yaratmak için...

ama şizofreni çok kötüdür özellikle de yakınların için...kafanda sürekli bir şeyler olduğuna inanır onları dökmeye çalışırsın..sesler duyarsın...nöbet esnasında ne yaptığını ne söylediğini fark etmezsin ...öyle şeyler söylersin ki ...
doktora gidersin ilaç yazar..fayda verir mi? hayır...hee genetiktir de aynı zamanda...
ırmak

Mesaj gönderen ırmak »

forumdaki ikinci ismini tahmin edebiliyorum...
ßilqe88

Mesaj gönderen ßilqe88 »

:D aynı kişiyi mi düşünüyoz acaba
selamsız

Mesaj gönderen selamsız »

kimmiş kimmiş?
deagolbrandybuck

Mesaj gönderen deagolbrandybuck »

ßilqe88 yazdı::D aynı kişiyi mi düşünüyoz acaba
seni kimi düşündüğünü bilmem ama ben ırmak hocayla aynı kişiyi düşündüğümü düşünüyorum :)
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

işe bak benimde aklımdan bi isim geçti hayırdır.

ama şunu söylemek istiyorum ki. burda kimse kimseyi kandırmasın. daha düne kadar konuşmayı bilmeyen adam. şimdi edebiyat yapıyo bize. ilk okul okumadım yazmam yok diyen adam bize tarih dersi veriyor. buraya ne niyetle takılıyo bu gibi arkadaşlar. bizimle dalga geçtiğinimi zannediyor yoksa egosunu tatminmi ediyor.

böyle kişilerin armızda olması son derece rahatsız edici..
proton

Mesaj gönderen proton »

paranoya yaptım, onun için yazıyorum/yazdım.

benim "dj_kiro" ile hiçbir ilişiğim yok.
sigmund

Mesaj gönderen sigmund »

Bu arkadaş şizofren mi bilmiyorum ama biraz zırvalamış.

Bütün şizofrenler halüsünasyon görür veya sanrısal ses duyar diye bir kural yok.

Bizzat kendim bunun canlı örneğiyim.

Forumdan bilenler vardır ama yine de söyleyim 17 yaşında şizofren tanısı aldım.

O günden beri de bu hastalıkla alakalı tedavi görmekteyim.

Eee o zaman Sf forumunda işin ne diyenler olabilir.

Doktorlardan duymasam da özellikle kızlarla yaşadığım iletişim sorunlarını hep sosyal fobiye yakın gördüm. Topluluk içinde yaşadığım pek çok sıkıntıyı da yine sosyal fobiye bağladım.

Ayrıyeten bu forum vesilesiyle ve buluşmalar sayesinde kurduğum arkadaşlıkların hayatımda önemli bir yeri oldu.

Kimi zaman bazı dengesizliklerim de oldu ama arkadaşlar şunu bilin ki şizofreni de sosyal fobi kadar kısıtlayıcı bir hastalık.

İnsanlarla aramda hep bir duvar oldu. Bu bilinçli yapılmış bir seçim değildi ama kurduğum ilişkiler belli bir adımın ötesine geçemedi.

Başlık bizzat benim hastalığımla alakalı olduğu için uzun tuttum ama bazı konular canımı çok sıkıyor. Buraya yazarak kafa karıştırmak istemiyorum ama yaşamımla alakalı bazı kararların başkaları tarafından şekillendirirliyor olması canımı sıkıyor.

Şizofreni aşağıdaki alıntıda anlatıldığı kadar saçma bir olay değil. Arkadaş gerçekten şizofren olsa böyle yazmazdı. Veyahut aşağıdaki olayları yaşayan birisi olsaydı buraya yazacak akli seviyede olmazdı.

Başka yazmak istediklerim de olsa da burada keseyim artık.

Görüntü kirliliği yaptıysam özür dilerim.

dj_kiro yazdı:şizofreni maalesefffff akıl oyunlarındaki john nash gibi değil...kulağına sesler gelir cindir peridir ...dinle içiçe geçmeye çalıırsın hiç Kur an okumayı bilmesende sanki bülbül gibi okudunu sanırsın...çıldırmış gibi nöbet geçirirsin..berbattır..
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

proton yazdı:paranoya yaptım, onun için yazıyorum/yazdım.

benim "dj_kiro" ile hiçbir ilişiğim yok.
eheheh bende o değilim. tanımam etmem kendisini. sf liyim ben shizophrenic te değilim.