ARTIK SAVAŞAMIYORUM NE YAPMAM LAZIM YARDIM EDİN!!!!!

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
alen83

ARTIK SAVAŞAMIYORUM NE YAPMAM LAZIM YARDIM EDİN!!!!!

Mesaj gönderen alen83 »

KAÇ SENEDİR SAVAŞIYORUM AMA OLMUYOR Bİ TÜRLKÜ KALABALIKTA CAFEDE KIZARIYORUM İKİ SENE İLAÇTA KULANDIM BANA TAVSİYESİ OLAN VARMI?
KİRAZ

Mesaj gönderen KİRAZ »

seni anlıyorum ama bende aynı şeylerden muzdaribim kelin ilacı olsa kendi başına sürermiş
Kullanıcı avatarı
zohannn

Mesaj gönderen zohannn »

kader kader boyle yazilmis bize elden ne gelir
Kullanıcı avatarı
m.a.p

Mesaj gönderen m.a.p »

Sorunlarını ve yaşadıklarını, ne şekilde savaş verdiğini biraz daha ayrıntılı anlatırsan insanlar daha kolay yardımcı olabilir.
Seni diğerlerinden farksız yapmaya
Bütün gücüyle gece gündüz çalışan bir dünyada,
Kendin olarak kalabilmek,
Dünyanın en zor savaşını vermek demektir.
Bu savaş bir başladı mı, artık hiç bitmez!...
Edward Estlin Cummings
alen34

özgüven

Mesaj gönderen alen34 »

benim tek sorunum kızarmak aslında bunu kafaya çok takıyorum lisede ünide hep populer espritüel biri olmuşumdur hatta şuan arkadaşlarıma desemkiş ben de sf var inanmazlar ciddiye bile almazlar acaba itirafmı etsek faydası olurmuki acaba bunun çözümü vardır ben çok uğraştım istanbul ünide okudum bi sürü önemli insanla tanıştım ama demekki çaba sarfetmemişim şimdi anlıyorum ama ben bunu yenmek istiyorum 3sene bi kızla çıktım o beni 5ay önce aldattı ve tekar güvenimi kaybettim
saf_ak

Mesaj gönderen saf_ak »

" ARTIK SAVAŞAMIYORUM NE YAPMAM LAZIM..."

.
.
.
BARIŞmayı dene...
.
HAYAT'a karşı savaş vaziyeti alırsan O da sana savaşçı yüzünü gösterir.
.
BARIŞmayı dene; Hayat da sana barışçı yüzünü gösterir.
.
Aslında HAYAT bize hiçbirşeyi göstermez...:roll:
.
Sadece; biz görürüz...
.
Nasıl bakıyorsak öyle...
.
Hepsi bu...
.
Başka birşey yapman da gerekmez.
.
.
Sahi; şu, HAYAT'la SAVAŞmak fikri de nereden çıktı?...
.
Kimin emriydi?...
.
Hatırlayan var mı?
Hep iyilik olsun.! Öyle olsun..!
Kullanıcı avatarı
sunlight

Mesaj gönderen sunlight »

Dersanede bir hoca vardı eskiden ve yüzü acayip kızarıyordu. Ama kendiyle son derece barışıktı. Sevgilisi de vardı hatta yanılmıyorsam nişanlanmıştı ve çok da sıcak kanlıydı. Herkes onu severdi yani bunu doğal bişey olarak görüyordu herkes. Yani yüzünün kızarması hayatını yaşamana engel olamaz. Sosyal fobi olayları bizim nasıl algıladığımıza bağlı olan bişey.
*Toplumun %10 unda SF görülüyormuş ama ben göremiyorum ve sadece birkaç talihsiz insandan biri olduğumdan korkuyorum.
sigmund

Re: ARTIK SAVAŞAMIYORUM NE YAPMAM LAZIM YARDIM EDİN!!!!!

Mesaj gönderen sigmund »

Kızarma sorununu değiştiremiyorsan onu kabullenmeye çalış. Aynaya bakmayınca farkedemiyorsun. Kızarmak yüz kızartsa da utanılacak birşey değil. Elbette zordur;yaşayan bilir fakat senden daha zor durumda olanlar da var. Yüzü kızarmayan ama bacakları olmayan insanlar; evsizler vs. Şükretmek lazım.
alen83 yazdı:KAÇ SENEDİR SAVAŞIYORUM AMA OLMUYOR Bİ TÜRLKÜ KALABALIKTA CAFEDE KIZARIYORUM İKİ SENE İLAÇTA KULANDIM BANA TAVSİYESİ OLAN VARMI?
paint it black

Mesaj gönderen paint it black »

sevgili alen83 sana tek önerebileceğim ilaç ve sabır onun dışındakileri sende biliyorsun zaten,söylemesi kolaydır uygulamasının zorluğuda değişir insandan insana.Şahsen bana göre çok zordur.İlacı uzun süre kullanamıyordum ama artık sabırlı birşekilde devam edicem başka çaremin olduğunu düşünmüyorum.İnsanın beyninde bitiyor herşey diyorlar ama bende beyinde yok galiba:)bir türlü bitiremedi.Herkese acil şifalar
alen34

Mesaj gönderen alen34 »

walla çok ilginç ama bazen kimsenin cesart edemeyeceği şyleri yapıorum hiç kızarmıyorum ama ben bunu yenicem karar verdim karar vermek başarmanın yarısı
Kullanıcı avatarı
kaşif

Mesaj gönderen kaşif »

bütün umudun tükendiğinde en çok işe yarayan şeylerden biri kendinden kötülere bakmak ...her konuda senden beter halde olanlar...mesela bazen diyorumki hem 2kolumhemde 2 bacağıolmayan insanlar var benda burada depresyonculuk oynuyorum :) veya körler ...Allah korusun kör olmak nedemek ya..böyle şeyleri düşünmek gerek..butip şeylerebiraz kafanı yorarsan özelliklede örneklerin vs gözden geçirirsen tüy gibi hafiflediğini hiçbirşeyinin kalmadığını göreceksin
Kullanıcı avatarı
blackpine

Mesaj gönderen blackpine »

kaşif yazdı:bütün umudun tükendiğinde en çok işe yarayan şeylerden biri kendinden kötülere bakmak ...her konuda senden beter halde olanlar...mesela bazen diyorumki hem 2kolumhemde 2 bacağıolmayan insanlar var benda burada depresyonculuk oynuyorum :) veya körler ...Allah korusun kör olmak nedemek ya..böyle şeyleri düşünmek gerek..butip şeylerebiraz kafanı yorarsan özelliklede örneklerin vs gözden geçirirsen tüy gibi hafiflediğini hiçbirşeyinin kalmadığını göreceksin
:smt038
Kullanıcı avatarı
kaşif

Mesaj gönderen kaşif »

:oops: alkışlama millet bana bakıyor ..:)
savasci-kiz

Mesaj gönderen savasci-kiz »

kaşif yazdı::oops: alkışlama millet bana bakıyor ..:)
:D sfliler süper espiri yapıyo fark ettinizmi
bence cafeye hergün git hemde hergün hergünde ayrı bir cafeye git birkaç garsonla samimiyet kur topluluğun çok olduğu yerlere git nerde bir topluluk varsa orda bulun umarım işe yarar
devrim_

Mesaj gönderen devrim_ »

Kızarmayı takmayın arkadaşlar.. tayyip erdoğanın davostaki halini görmediniz mi pancara döndü garip.. kızarmayı kabullenin bence
Karanlıktan korkan bir çocuğu elbet hoşgörebiliriz. yaşamdaki asıl trajedi, yetişkinlerin aydınlıktan korkmasıdır.