Bitti:)

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
aurelia_night

Mesaj gönderen aurelia_night »

meditasyon yapmayı öğrendikten sonra yolda yürürken bile yapabilirsin...
meditasyon akılla ilgili bir aktivite evet aktivite dedim
siz dalga geçin hala kendiniz yapmasını bilmiyorsunuz diye :D
Kullanıcı avatarı
Thinkinghost

Mesaj gönderen Thinkinghost »

Arkadaşlar bu aktiviteyi yapınca noluyo neler hissediyosunuz onları yazarmısınız.İki takla atıp bağdaş kurup transa geçince herşey çözülüyomu.sadede gelelim.Bu konuda kör kütük cahil olan beni aydınlatın lütfen.
ahbenniidem

Mesaj gönderen ahbenniidem »

ben de bir kaç kere meditasyon yapmıştım.ilk yaptığımda birkaç kişiyle birlikte yapmıştık.çünkü öğrenmem gerekliydi.çok zorlandım gerçekten. hatta hocayla dalga geçiyor konumuna düşmüştüm ve hoca bana kızmıştı. o durumdaki bir s.f. liyi düşününü. bi de belli etmememye çalışmıştım.ama mantra mı söyledikten sonra çook değişik şeyler hissettim.merak edenlere ayrıntılı anlatayım.ilk 5,10 dakika sessizce gözler kapalı konsantre oluyorsun. sonra hoca başla diyor mantranı içinden tekrar ediyorsun 20 dk. kadar bu sürüyor.hoca dur diyor. gözler hala kapalı.sonra sessiz 5 dk daha duruyorsun. işte burası çok hoş oluyor.çok farklı şeyler, rahatlama hissediyorsun.gözlerimi açtığımda çok hafiftim.ama tabii bu hafifleme 5.dk. kadar sürdü.çünkü hemen etrafımdaki insanlara takılmaya devam ettim.bu olaya devm etseydim iyi olurdum belki ama devam etmedim.nie bilmiyorum.paxillerimle yaşamaya çalışıyorum.ama hala........:(
inanıyorum ki hakkettiğimi bir gün elde edeceğim!iyi niyete devam...
aurelia_night

Mesaj gönderen aurelia_night »

Meditasyon yöntemleri de değişiyor, ben mantra kullanmam ve gözlerimi kapatmam mesela.

ahbenniidem yazdı:ben de bir kaç kere meditasyon yapmıştım.ilk yaptığımda birkaç kişiyle birlikte yapmıştık.çünkü öğrenmem gerekliydi.çok zorlandım gerçekten. hatta hocayla dalga geçiyor konumuna düşmüştüm ve hoca bana kızmıştı. o durumdaki bir s.f. liyi düşününü. bi de belli etmememye çalışmıştım.ama mantra mı söyledikten sonra çook değişik şeyler hissettim.merak edenlere ayrıntılı anlatayım.ilk 5,10 dakika sessizce gözler kapalı konsantre oluyorsun. sonra hoca başla diyor mantranı içinden tekrar ediyorsun 20 dk. kadar bu sürüyor.hoca dur diyor. gözler hala kapalı.sonra sessiz 5 dk daha duruyorsun. işte burası çok hoş oluyor.çok farklı şeyler, rahatlama hissediyorsun.gözlerimi açtığımda çok hafiftim.ama tabii bu hafifleme 5.dk. kadar sürdü.çünkü hemen etrafımdaki insanlara takılmaya devam ettim.bu olaya devm etseydim iyi olurdum belki ama devam etmedim.nie bilmiyorum.paxillerimle yaşamaya çalışıyorum.ama hala........:(
aurelia

Mesaj gönderen aurelia »

Burada soruş tarzın bana ukalaca gelmişti doğrusu, o yüzden yanıt vermedim...
Ama madem öyle sana önerebileceğim kitaplar;
"James Hewitt ~ Meditasyon"
"Oya Eksen ~ Yoga, Sağlıklı Yaşamanın Yolu"

not; ilk kitaptan meditasyon hakkında çok bilgi sahibi oldum. bu sonuncusu değil ama başka iki yerli Yogi'nin kitabından faydalanmıştım. "Yoga ve Meditasyon" adında bir kitaptı ve turuncu kapaklıydı. Şu an piyasada kaldığını sanmıyorum. Sevgiler...

Thinkinghost yazdı:İki takla atıp bağdaş kurup transa geçince herşey çözülüyomu.
Kullanıcı avatarı
caferali

Mesaj gönderen caferali »

ya bence çözüm he insan için farklı olabilir nitekim hastalık sebeplerimiz de farklıdır. ilaç kullanıp iyileşenler var iyileşemeyen de. belli sayıda dua okuyup iyileşenler de var. eminim meditasyonla iyileşenler de vardır
kendi kendine iyileştiğini iddia eden de var. iyileşmese neden iyileştim desin ki? kurtulalım da nasıl olusa olsun (ama bilinçsizce olmasın tabi)
de te fabula narratur
sailor2002

Mesaj gönderen sailor2002 »

BEN YOGAYLA MEDİTASYONLA GECECEGINE PEK INANMIYORUM
O KADAR KOLAY GECSE HER KES KURTULURDU
BİZİM İÇİMİZDE OLAN BI SORUN BU SF ANCAK BIZ COZEBILIRIZ
BEN DENEDIM SAYMAYI SIKILIP BIRAKTIM AYRICA INSANIN DIZLERIDE COK AGRIYOR YOGA INSANA ANCA SABRI OGRETIR.
ILAC VE PISKOLOJIK TEDAVI SART
AMA BEN SIMDIYE KADAR NE ILAC NE PSIKOLOGA GITTIM
AMA ONLARINDA ISE FAZLA YARAYACAGINA INANMIYORUM YINE IS
INSANIN KENDISINDE BITIYOR!!!!
MELBORN

Mesaj gönderen MELBORN »

NE MEDİTASYON NE YOGA BUNLAR SABRI OGRETIR ANCAK DIZLERININ AGRIMASIYLA KALA KALIRSIN HER SEY SENIN ICINDE ANCAK KENDIN CÖZEBİLİRSİN
divid

Mesaj gönderen divid »

bana pek inandırıcı gelmedi bu yoga
başaracağım

Mesaj gönderen başaracağım »

kanıtla sana ben gerçekten yardım edeyim çünkü sallıyosun
başaracağım
Kullanıcı avatarı
fetret
İletişim:

Re: Bitti:)

Mesaj gönderen fetret »

Samorna yazdı:Sahaja Yoga ve 5 gün düzgün meditasyon ve hepsi bitti...
neden olmasın? insanlar farklı, çözümler de farklı olabilir. ben de yoga ve meditasyonu denedim. sf'yi yenmeme etkisi oldu mu bilemem çünkü denediğimde zaten sf'li değildim artık.
Kullanıcı avatarı
azimli
Moderatör

Mesaj gönderen azimli »

saçmalık yogoya inanmıyorum
Kullanıcı avatarı
yeterbe

Re: Bitti:)

Mesaj gönderen yeterbe »

skywalker_2044 yazdı:
Samorna yazdı:Sahaja Yoga ve 5 gün düzgün meditasyon ve hepsi bitti...
Seni üzmek istemem ama biraz gerçeksi olsan daha iyi olmazmı, bu kadar basit olamaz çünkü. Bakalım ne kadar sürecek bu durumun ben 2 gün diyorum varmı arttıran :) AMA GERÇEKTEN BİZİMLE KAFA BULMUYOSAN LÜTFEN BİRAZ DAHA AYRINTILI ANLATIRMISIN TAM OLARAK NASIL OLDUĞUNU?

skywalker_2044"][ ve bazı arkadaşlar pek inanmamışlar ama arkadaş bitti demiş bitti dediyse bitmiştir ona inanmalıyız bu şekilde yazarsak moralini bozabiliriz insanların inşallah bitmiştir...
BU DA GEÇER....
papaganvb

Mesaj gönderen papaganvb »

bi yogayla meditasyonla çözülebildiyse demekki bu arkadaşınki sf den farklı bi rahatsızlıktı.çünkü,sfnin böyle basit bi yolla halledileceğine inanamam
kuşdili

Mesaj gönderen kuşdili »

sahaja yoga ya gittim ve bir kadın portresinin önünde diz çöküp, avuclar yere bakıcak şekilde dua eder pozisyonda bulunmak hiç hosuma gitmedigi için bıraktım. ve sf nin böyule 3-5 günde geccegine de ihtimal vermiyorum. o olsa olsa grip falandır.