gerçekten imkansız değil.

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
güz

gerçekten imkansız değil.

Mesaj gönderen güz »

Herkese merhaba!Ben 19 yaşında sosyal fobiyle başa çıkmaya çalışan biriyim.
her ne kadar yeni gibi gözüksem de bu sitenin varlığından uzun süredir haberim var iyi ki de var.
Belki birilerine umut olur düşüncesiyle hikayemi anlatayım hemen.
Hepimizin adımız gibi bildiği sosyal fobi belirtileri bende de vardı.Ancak bunların bir hastalık belirtisi olduğunu bilmiyordum.Bunları ömrüm boyunca çekmek zorunda olduğum kişilik özelliklerim sanıyordum ta ki bu site karşıma çıkana kadar.Gördüm ki yalnız değilim.Hasta olduğumu burdan öğrendim.İnsan hasta olduğuna sevinir mi?ben sevindim çünkü tüm yaşadıklarım benim kişisel özelliklerim değildi ve hastaysam bunun bi tedavisi de vardı.Ve doktora gittim.Evet doktor onayıyla da sosyal fobili olduğum kabul edildi.İlaç kullanmaya başladım.Yaklaşık altı aydır ilacın dozunu azaltarak kullanıyorum.Bunun yanında performans ödevlerimde oluyordu.Bu hastalıktan gerçekten bir an önce kurtulmak istediğim için zor da olsa bu ödevlerimi yaptım.Her zaman her şey yolunda gitmedi gitmesini de bekliyemezdim yorulduğum yıldığım zamanlar da oldu ama yeniden yola devam etmeyi bilmek gerekti.Ve kalıplaşmış hayata dair kendime dair düşüncelerimi değiştirmeye çalıştım hala da çalışıyorum.Yeni bir şehirde yeni bir okulda devam ediyorum hayatıma sosyal fobime rağmen. Artık kendi başıma alış verişe gidiyor,kendi başıma dışarda yemek yiyebiliyor,satıcılarla ateşli pazarlıklara girebiliyor,yeni insanlarla tanışabiliyor en önemlisi kendi işimi kendim yapabiliyorum.Hala tamamen yenebilmiş değilim ama tedavim devam ediyor.Hiç değilse artık hayattan daha fazla zevk alıyor ve kimseye muhtaç olmamaya çalışıyorum.Evet belki zor,belki çok sabır istiyor ama inanın karşılığını aldığınızda hepsine değiyor.Ben hala savaşıyorum kendi iç topraklarımı kurtarana kadar da savaşıcam.Ne olur siz de kendiniz için aynı savaşı verin.Kendiniz için bir şeyler yapın...
Kullanıcı avatarı
alihayat

Mesaj gönderen alihayat »

performans ödevlerinden biraz bahsedermisin neler yapıyorsun?
güz

Mesaj gönderen güz »

alihayat yazdı:performans ödevlerinden biraz bahsedermisin neler yapıyorsun?
yaparken sıkıntı çektiğim ama beni çok fazla zora sokmıycak işlerle başladım.Evin bütün dışarıda ki hayatla ilgili olan işlerini ben yapıyordum.Bankaya gidiyordum,alış verişe çıkıyordum,faturaları yatırmak da bana düşüyodu,doktora gidebilmem için gereken resmi işleri kendim hallediyordum ve buna benzer şeyler.bu durumdan en çok annem memnundu tabi :P belki bunlar kolay gibi görünebilir ama başlangıç için insanın kendisine güvenmesini sağlayan eylemler.
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

ben de öyleyim her gün dışarı çıkmaya çalışıyorum mümkünse.bütün işleri bir günde değil de bir kaç güne yayarak yapıyorum dolayısıyla hep dışardayım .bunun ne faydası var demeyin o kadar faydası var ki anlatamam artık o tempoya alışıyorsunuz ve bir takım davranışları yapmakta,insanlarla tanıdık tanımadık fark etmiyor diyalog kurmakta çok rahat oluyorsunuz.
SİZDEN DE BUNU YAPMANIZI BEKLİYORUM ARKADAŞLARIM,EVDEN DIŞARI ATIN KENDİNİZİ ,OLMADI DENİZ KENARINA GİDİN,TEK BAŞINIZA OLSANIZ DA FARK ETMEZ,ÖNEMLİ OLAN İNSANLARIN ARASINA KARIŞMAK DA!
HAYAT AKIP GİDİYOR.BİR SANİYE ÖNCESİNİ GERİ GETİRİN BAKALIM YAPABİLCEK MİSİNİZ? ÖYLEYSE TUTUNUN YAŞAMA,SIMSIKI BAĞLANIN HAYATA O SİZİ BIRAKSA DA SİZ ONU BIRAKMAYIN .LÜTFEN!!!
joe frank

Mesaj gönderen joe frank »

insanların arasına karışmamız gerektiği doğru ama aralarına karışacağımız insanları doğru seçmeliyiz.Yoksa daha fazla yara alabiliriz.Değmeyecek insanlardan uzak durmalıyız.
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

joe frank yazdı:insanların arasına karışmamız gerektiği doğru ama aralarına karışacağımız insanları doğru seçmeliyiz.Yoksa daha fazla yara alabiliriz.Değmeyecek insanlardan uzak durmalıyız.
elbette frank bizi üzen hayatımıza hiç bişi katmayıp aksine biçok şeyi bizden alıp götüren insanları hayatımızdan çıkarmalıyız ..
Kullanıcı avatarı
yok
Admin

Mesaj gönderen yok »

joe frank yazdı:insanların arasına karışmamız gerektiği doğru ama aralarına karışacağımız insanları doğru seçmeliyiz.Yoksa daha fazla yara alabiliriz.Değmeyecek insanlardan uzak durmalıyız.
Iste bu noktada ben bu insanlarin arasina karisamam bunar beni kiriyor yaraliyor diye uzaklasmak degil tam tersi güclü bir kisilik sahibi oldugunu ve icinde barindirdiklarini onlara göstermek gerekli. Eger güclü olursan kimse seni yaralayamaz.
Kullanıcı avatarı
chilbir

Mesaj gönderen chilbir »

tabiki yenilemiyecek birşey değil bu. ben yendim ve kendi saçmalıklarım yüzünden yeniden düştüm ama tekrar çıktım sayılır. çözüm sadece ilaç kullanmak yada başka herhangi birşeye bağlanmak değil. çözüm o araçların yardımıyla savaşmak. yoksa evde oturup durmadan ilaç alan bir insanın pek iyileşebileceğini düşünmüyorum arkadaşlar. kendini zorlamadan hiçbir şey olmaz hele böyle bir durumda hiç olmaz. en çok savaşılması gereken zamanda boş oturmak ancak insanı komaya sokar
---->Kerry "The Müslüm" King :)
güz

Mesaj gönderen güz »

arkadaşlar savaşım devam ediyor.doktorumla son görüşmemde baştan beri çok yol aldığımı ve bana başta bu seviyede bi durumda gelseydim ilac vermeye gerek olmıyacağını söyledi .ve ilacımın dozunu düşürdü bu tarz ilaçlar hemen kesilmiyormuş bi süre sonra ilaç kullanmıycam.iyileştiğinizi başkasından duymak gerçekten çok güven veriyor çünkü insan bazen kendinin iyileştiğinin farkında olmuyor yaptıklarını baştan beri yapabiliyormuş,zaten yapması gereken şeylermiş gibi görüyor.ama değiştiğimin ailem ve arkadaşlarım tarafından bariz şekilde farkedilmesi iyileşiyor olduğuma inandırıyor beni.evet burda İYİYE GİDEN biri var.tüm bunları anlatmamın sebebi ,bu hastalıkla savaşmaya başladığımda hep olumlu örnekler ihtiyaç duydum yıldığımda,bu ihtiyacın nasıl kuvvetli olduğunu bilmem ve belki birilerinin bu ihtiyacına karşılık verebilirim düşüncesi.ben başarmaya başladıysam herkes yapabilir ;)
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

Tebrikler güz işte budur ;) :smt038 :smt038
güz

Mesaj gönderen güz »

arkadaşlar bugün doktorla görüşmem vardı.ve bana psikiyatri kriterlerine göre bi sosyalfobik olmadığımı söyledi :smt041 ilacımı artık en düşük dozuna düştü bırakabilmem için.evet olabiliyormuş ama yılmadan sonuna kadar sabrederek çünkü bu çok uzun süren bi iş sonuna kadar profesyonel yardım alarak da devam etmek gerekiyor.darısı hepimizin başına fobisiz günlere!!!
421987

Mesaj gönderen 421987 »

ÇOOOOK SEVİNDİM DARISI BİZİM AŞIMIZA :lol:
deagolbrandybuck

Mesaj gönderen deagolbrandybuck »

421987 yazdı:ÇOOOOK SEVİNDİM DARISI BİZİM AŞIMIZA :lol:
BAŞIMIZA DİYCEKTİN GALİBA :)))
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

güz,çok sevindim senin adına arkadaşım.Umarım devamını da en güzel şekilde getirirsin:)
Kullanıcı avatarı
naribeyza

Mesaj gönderen naribeyza »

güz tebrikler arkadaşım =D> :) Yazdıkların bana umut oldu.İnanıyorum burdaki çoğu arkadaşımıza da olmuştur.Mutluluk için savaşmaya devam :)
Suya yazı yazmak gibi birşey zaman ve tutamazsın ömür bir nehir gibi akıp gider avuçlarından...
Naribeyza