sosyal fobiyi yerle bir eden adam (bir üstad)

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
AttractiveBoy

sosyal fobiyi yerle bir eden adam (bir üstad)

Mesaj gönderen AttractiveBoy »

benim senelerdir cektiğim bi sosyal fobi denilen hastalığım vardı. bilmeyeniniz yoktur heralde; yüz kızarması, ses kayması titreme kalbin anormal hızlı atması, heyecan toplum içine girmekten korku, hata yapmaktan korkmam başkalarının düşüncelerini sürekli önemsemek, iğrencim berbadım ben bu işi hayatta beceremem gibi içsel konuşmalar, cevrende cok az kişinin olması, manita olmaması gibi.doktora gittim 2-3 ilaç verdi bide geç kalmışın gibi bişiler dedi 6-7 yıldır taşıomuşum bu hastalığı, nese ilaçları kullandım sürekli uyku hali , hiç biş hissetmeme 0 duygu durumu fln oldu.ilaçları devam etirdikçe etkisi azalmaya başladı yine sıkılganlık fln sonra biriyle tanıştımm bana cok faydası dokunacak bişeler öğretti kitap önerisi fln ve hayatım değişti:D daha sosyal oldum, kendine güvenen ses tonu ve vücud diline sahibim, kişiliğime ve karakterime oturmuş bi çercevem var oda;" ödül onlar değil, sensin" çevrem geniş, hemen samimi olurum karşı cinsle ilişkilerim cok iyi ve çoğu şeyi ii analiz edebiliyorum. he nası böle değiştin derseniz, anlatsam kitap olur ama ilgi ve merak çuvaldıkça bu siteye koymayı planlıyorumm benim gibi umutsuz vakaa tam bi sosyal dinamikler virtüözü olduysa , sizin gibi potansiyele sahip insanlar neler olmaskii:D sosyal fobi yenilebilirrr!!
Kullanıcı avatarı
Bornfobik

Re: sosyal fobiyi yerle bir eden adam (bir üstad)

Mesaj gönderen Bornfobik »

:roll: Adamı hasta etme! Neyse söyleyiver biz-ahmet :?: ... Aksi halde başka şeyler düşünmeye başlıycam :think:
--SF yi yenmeyi bir SONUÇ olarak beklemeyin bu bir SÜREÇ!
AttractiveBoy

sölicemde ben bunu 1,5 senede başardım bir günlük bi formül değil buu , içselleştirmen ve vericeem teknikleri kendine kalibre etmen lzm ve diyorumki içselleştirmen gereken ilk şey sabır, cünkü sabır etmek şart. araba sürmek gibi düşünün bunu. ilk önce ders alırsınız okursunuz sınavlara girersiniz sonra yavaş yavaş arabayı sürmeye başlarsınızz. ama illa herşei okuyup öğrendik diye araba sürmeyi içselleştiremessiniz. ilk başlarda kedi gördüünüzde duramassınız, istop ettirirsiniz gaz yerine frene basarsınız vites değştirrken debraja basmayı unutursunuz fakat yılmassanız kısa bi sürede usta kullanıcı olursunuz. artık nabıcaz diye düşünmezsiniz beyniniz bu araba kullanma işini kendiliğinden yapmaya başlarr kedi gördüünüz zmn durcam diye düşünmezsiniz. direk durursunuz. sosyal dinamiklerde böle işte, şimdi belki merhaba demeyi 40 kere düşünüyo olabilirsiniz ama ilerde kendiliğinden gelişecek ve hic caba sarfetmeden çevreniz dur durak bilmeden genişleyecekk.
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

patlat şu bombayı. ne diyosun kardeş. bi bildiğin varsa bizede söyle bizde bilelim.
..............Resim.................~~Resim
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

AttractiveBoy yazdı:sölicemde ben bunu 1,5 senede başardım bir günlük bi formül değil buu , içselleştirmen ve vericeem teknikleri kendine kalibre etmen lzm ve diyorumki içselleştirmen gereken ilk şey sabır, cünkü sabır etmek şart. araba sürmek gibi düşünün bunu. ilk önce ders alırsınız okursunuz sınavlara girersiniz sonra yavaş yavaş arabayı sürmeye başlarsınızz. ama illa herşei okuyup öğrendik diye araba sürmeyi içselleştiremessiniz. ilk başlarda kedi gördüünüzde duramassınız, istop ettirirsiniz gaz yerine frene basarsınız vites değştirrken debraja basmayı unutursunuz fakat yılmassanız kısa bi sürede usta kullanıcı olursunuz. artık nabıcaz diye düşünmezsiniz beyniniz bu araba kullanma işini kendiliğinden yapmaya başlarr kedi gördüünüz zmn durcam diye düşünmezsiniz. direk durursunuz. sosyal dinamiklerde böle işte, şimdi belki merhaba demeyi 40 kere düşünüyo olabilirsiniz ama ilerde kendiliğinden gelişecek ve hic caba sarfetmeden çevreniz dur durak bilmeden genişleyecekk.
felsefi..

bumuydu yani ?
AttractiveBoy

böle sabırsız olucaksanız cidden işini zor:D ben 1,5 senede okuduum kitapların, edindiğim tecrübelerin değiştirdiğim cevrelerin haddi hesabı belirsiz:D sabredinn sosyal fobi 1 günde aşılcak mevzu deildirr
Kullanıcı avatarı
Bornfobik

AttractiveBoy yazdı:böle sabırsız olucaksanız cidden işini zor:D ben 1,5 senede okuduum kitapların, edindiğim tecrübelerin değiştirdiğim cevrelerin haddi hesabı belirsiz:D sabredinn sosyal fobi 1 günde aşılcak mevzu deildirr
Tahmin dahilinde bişeyler söylemek isterim; sen bayaa kişisel gelişim kitabı okumuşsun sanırım, hatta çokca da nlp teknikleri öğrenmiş olabilirsin. Bunu 'kalibre etmek'' ve '' içselleştirmek'' kelimelerini kullanışından sezinledim.
Başlamadan söyliyim bana kitaplarda yazanı direkt aktarma, sadece kendi üzerinde denediğin ve işe yarayan kısmını paylaş lütfen.
Seni dinliyorum arkadaşım, anlat. ;)
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Resim
:shock: .... kim bu üstad?

kafamda soru işarretleri oluştu..
AttractiveBoy

he 2. kural, asla kişisel gelişim kitaplarını okumayın cünkü coğu yanlış safsafatalarla dolu ve bağımlılık yapan para kazanmak icin yazılmış şeylerdirr okumadım diemem her sosyal fobili gibi okudum ama inanın hiçç gerek yokk he cok kitap okudum ama daha cok kadın psikolojisi, iletişim, psikoloji insan ilişkileri gibi kitaplarr . NLP ve kişisel gelişime paranızı kaptırmayınn
Kullanıcı avatarı
Bornfobik

AttractiveBoy yazdı:he cok kitap okudum ama daha cok kadın psikolojisi, iletişim, psikoloji insan ilişkileri gibi kitaplarr .
Bayanmısın?
AttractiveBoy

kadınlarla aram ii olmadıı icin kadınları bu kdr araştırdım ve kadınları cok iyi tanırım kadınları tanımakta bana ayrı bi sosyallik ve dinamik kattı cünkü emin olun yanlı bi erkeğe hiç kimse bakmıyoken, yanında çekici güzel bi kadın taşıyan bi erkeğin üstüne tüm gözler cevrilio, erkekler kıskanır kadınlar ise merak eder. derlerki; bu güzel kız bu tipsizden ne bulduda bununla takııyo acaba bu cocuğun farkı ne??
onun icin psikoloji ve iletişim önemli kelimeler önemli bayan kelimesini kullanmayın derim cidden ; hanfendi dein hanımefendi dein hanım dein ama bayan demeinn
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

çıkaramadım seni ya. çözemedim seni...sen bu üstadın ismini burda açıklama kardeş.. isteyene özelden ver...havada yanık kokusu var..patlatma bombayı..
saygılar...
Kullanıcı avatarı
Bornfobik

AttractiveBoy yazdı:onun icin psikoloji ve iletişim önemli kelimeler önemli bayan kelimesini kullanmayın derim cidden ; hanfendi dein hanımefendi dein hanım dein ama bayan demeinn
Neden ki ne? Bayan bayıyo mu??
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

misis diyelim msz. :dance:
AttractiveBoy

kelimelerin gücünü bimeden insanları anlayamassın, evet bayıyo:D inan kızların coğuda sevmez bayanı:P he inanmayan dinlemez bana ama ne sıkıntılar cektiğimi ben biliyorum ve şu anda nası bir insan olduumu değişmek istemeyen beni dinlemez ama değişebileceine inançlı olanlar beni dinlemeye devamm