kasiyerlik yapın...

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
Kullanıcı avatarı
mls67

Re: kasiyerlik yapın...

Mesaj gönderen mls67 »

kaşif yazdı:
kaşif yazdı:
mahsunkul yazdı:yapmayın abi, abla, sf'linin yapabileceği en son işlerden biri kasiyerlik.
bence en doğrusu bu..zor çok zor ama en kısası, en sağlamı..ee herşeyin bir bedeli var..hem uzmasın hem iş bitirci olsun diyosankarşılığın "çok zor" kadar bir ücreti bayılmak gerekiyor..6 ayda tümüyle sf den kurtulma garantisi geeel vatandaş:)
tabi sadece kasiyerliği kastetmiyorum, garsonluk, boyayalım abicilik, resepsiyoncu vs vs vs... sıkıyosa:)
Sorun işte sıkıyosa da , bir sf li için dışarı çıkmak zor gelirken bu işleri yapmak oldukça zordur. Ama imkansız değil tabiki bi delilik te yapabilir sf'li , işte o zaman bir adım atmış oluruz kurtuluşa (sanırım)
Kullanıcı avatarı
kaşif

Mesaj gönderen kaşif »

yüzme en çabuk denize atlayarak öğrenilirmiş:)
alınyazım

Mesaj gönderen alınyazım »

kasiyerlik yapmayla sf geçicek olsaydı bende sf den eser olmaması lazım.çünkü doğduğumdan beri babamın marketindeyim halada ordayım yaşım 19 ama hiçbir değişiklik yok.hatta gün geçtikçe kötüye gidiyor.
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

alın size bi örnek
alınyazım yazdı:kasiyerlik yapmayla sf geçicek olsaydı bende sf den eser olmaması lazım.çünkü doğduğumdan beri babamın marketindeyim halada ordayım yaşım 19 ama hiçbir değişiklik yok.hatta gün geçtikçe kötüye gidiyor.
nooldu..

ben dememişmiydim.
mahsunkul yazdı:yapmayın abi, abla, sf'linin yapabileceği en son işlerden biri kasiyerlik.
:)
..............Resim.................~~Resim
Kullanıcı avatarı
sıkıfobik

Mesaj gönderen sıkıfobik »

simit satmak mahsun ondaki görüşlerinide alalım :D
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

sıkıfobik yazdı:simit satmak mahsun ondaki görüşlerinide alalım :D
Resim hmm iyi fikir

taksimin göbeğinde olursa olur.. :)
Kullanıcı avatarı
sıkıfobik

Mesaj gönderen sıkıfobik »

mahsunkul yazdı:
Resim hmm iyi fikir

neden?
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

sıkıfobik yazdı:
mahsunkul yazdı:
Resim hmm iyi fikir

neden?
daha sosyal olur ve taksimde gördüğüm kadarı ile zabıtalar simitçilere dokunmuyo. baya bi simitçi var. dikkatimi çekti hiç poça satan yok hep simit... giden bilir...

tutar bu iş ;)
Kullanıcı avatarı
caferali

Mesaj gönderen caferali »

yaw aklıma şey geldi.. lisede bi arkadaş vardı ismi sezer. çok asosyal bi arkadaştı ya da ne biliyim değişik bi çocuktu. bi gün lise çıkışı, üzerinde okul forması var, metro istasyonunun girişinin önüne oturmuş önüne de bi mendil açmış "allah rızası için şu öğrenciye bi sadaka" diyordu. :)
yav sezer napıyosun dedim. eve gitçem ama param kalmadı onu toparlamaya çalışıyorum dedi. ya gel beraber gidelim dedim ama "ben bu yöntemle para toplayacam kafaya koydum" dedi.

sf'yi yenmek için yöntem arayanlara emsal teşkil edebilir.
de te fabula narratur
Kullanıcı avatarı
otto_rino

Mesaj gönderen otto_rino »

kasiyere asılın...
Kullanıcı avatarı
hece

Mesaj gönderen hece »

derya1906 yazdı:arkadaşlar meraba uzun zamandır girmiyodum çünkü sf den kurtuldum nasıl kurtulduğumu
sorarsanız kasiyer olunca insan ister istemez unutuyo artık müşterilerle kavga eder hale
bile gelebiliyosunuz 1 sene oldu benim ve bu market sayesinde heralde herişi yapabilirim şimdi o yüzden size tavsiyem cesaretinizi toplayıp bi markette kasiyerlik yapın geçici olsa bile ama şimdi daha başka sorunlarım var aşk belası....
bende kasiyerlik yapmıştım. bu iş salak müşteriler yüüznden sretli oluyor zaten. bende çok kavga ettim ama iyileşmedim. zaten ilaçlar sinirli yapıyo.sinirlendimmi kıpkırmız oluyorum. sabrediyorsun biyere kadar. sen sfli deilmişin demekki.
düşünüyorum, o halde yokum
resimde yok
devrim_

Mesaj gönderen devrim_ »

Buyrun bu da yeni bir öneri;

Resim
Karanlıktan korkan bir çocuğu elbet hoşgörebiliriz. yaşamdaki asıl trajedi, yetişkinlerin aydınlıktan korkmasıdır.
nosferatu

Mesaj gönderen nosferatu »

universite tercih ederken sosyal olunulması gereken bir bolum/meslek seçin.

zorlanırsınız ama okulu bırakamazsınız.

yani okula devam etmekten başka çare olmaz. bu baskıyla istemedende olsa yol alırsınız. birkaç yıl çok zor olur. ancak zaman geçtikçe herşey daha iyiye gider.

yani sonuç sosyal bir meslek seçmek gerekir bence.
Kullanıcı avatarı
AYYNA

Mesaj gönderen AYYNA »

benim en çok çekindiğim konulardan biridir telf da konuşmak evde hayatta açmam telf.şimdi ise çalıştığım işyerinde bilin bakalım ne iş yapıyorummm. [smilie=blush.gif] [smilie=blush.gif] [smilie=blush.gif]
Kullanıcı avatarı
leisen

Mesaj gönderen leisen »

caferali yazdı:yaw aklıma şey geldi.. lisede bi arkadaş vardı ismi sezer. çok asosyal bi arkadaştı ya da ne biliyim değişik bi çocuktu. bi gün lise çıkışı, üzerinde okul forması var, metro istasyonunun girişinin önüne oturmuş önüne de bi mendil açmış "allah rızası için şu öğrenciye bi sadaka" diyordu. :)
yav sezer napıyosun dedim. eve gitçem ama param kalmadı onu toparlamaya çalışıyorum dedi. ya gel beraber gidelim dedim ama "ben bu yöntemle para toplayacam kafaya koydum" dedi.

sf'yi yenmek için yöntem arayanlara emsal teşkil edebilir.
çüşş
Acıyı , acımasızlığı ve mecburiyeti sevmezdi insan...Ve sadece gerçeğe inanırdı...Fakat sadece iki gerçek vardı hayat ve ölüm...Hayat acımasız , ölümse acıydı...Ve insan sevmeye mecburdu..!
...