az da olsa ilerleme var

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
naz06

az da olsa ilerleme var

Mesaj gönderen naz06 »

merhaba arkadaşlar bu siteye epeyce giremiyordum.malum öss gibi önümde yorucu,zorlu bir sınav vardı ve bu süreç içerisinde çalışabildiğim kadar çalıştım.bu nedenle siteye girmem imkansız oldu.artık sınavı da atlattım.şimdisiteye girebilirim.ama önce size bu süreç içerisinde ilerleme kaydettiğim bazıolayları anlatmak istiyorum.

belki biliyorsunuzdur.benim dersane sorunum vardı.lise 3 teyken bir dersaneye gitmiştim.ancak ortamına alışamamıştım.ve sonraki sene yani lise 4 te yine aynı dersaneye gittim.önceki arkadaşlarımdan 3 kişi vardı ve birçok yeni arkadaş geldi.hepsiyle tanıştım.ilk zamanlar zorluk çeksemde yavaş yavaş açıldım ve tenefüslerde yalnız kalmadım.konuşabileceğim birkaç arkadaşım vardı.

okula gelince.bu son senem gerçekten çok iyi geçti.çok konuşkan oldum ve bu benim için büyük bir gelişme.

benim en çok çekindiğim diğer bir konu ise telefonda birisiyle konuşmaktı.bir arkadaşım var hep o beni arardı.bir gün de ben arayayım dedim.çünkü aramazsam arkadaşımı kaybedecektim.doğal olarak hep o aradığı için benden aramamı bekliyordu.elime telefonumu aldım numarayı çevirdim çalmadan geri kapattım.kalbim küt küt atıyordu.ne konuşacaktım onu düşünüyordum.sonra içimden aramalısın.byle yapmaya devam edersen çevrende kimse kalmayacak.kendi sonunu kendin hazırlıyorsun dedim.ve benim için çok zor olsa da arkadaşımı aradım.evet belki konuşacak bir konu çok bulamamıştım ama onu mutlu emiştim.iyiki aradın çok mutlu ettin beni dedi.öyle deyince bir anda cesaret geliverdi ve şimdi arkadaşlarımı arayabiliyorum eski çekingenliğim kalmadı.

geçende arkadaşlarla lunaparka gittik.o an canım gitmek istemese de kendimi zorluyorum git gez diye.çünkü ara verdinizmi gerisi geliyor.yine eski halinize dönüyorsunuz.bu nedenle istemesemde kendimi gezmeye zorluyorum.çünkü başka türlü sf yi yenemem.iş insanın kendisinde bitiyor.ilaç almak istemiyorum.bu işi kendim halletmek istiyorum.eğer çok zor durumda kalırsam tabiki ilaç alacağım ama ilk önce mücadele etmek istiyorum
Kullanıcı avatarı
rainslovee

Re: az da olsa ilerleme var

Mesaj gönderen rainslovee »

cesaretinle epeyce daha yol katedecceg1n1 dusunuyorum basarilarin devamini bizimle paylasman dilegiyle ...
hayatı oldugu gibi deil de hayal ettikleri gibi yaşamaya kalkanlar mutluluga ancak delirdikleri zaman ulaşırlar..