nasıl yendim

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
oz_lersan

nasıl yendim

Mesaj gönderen oz_lersan »

arkadaşlar sosyal fobiyi bitirdim artık bunu çok inanarak söylüyorum. Hayatımdan ve kendimden çok memnunum . Nasıl mı başardım ? . İnat ettim birgün o kadar sinirlendim ki kendime sosyal fobinin bana yaptıramadıklarına yeter artık dedim ve inat ettim üzerine gittim başarısız oldukça yılmadım daha da bi güç geldi . En önemlisi istemek galiba ve yılmamak daha önce de yaptığım ve zorlandığım şeylerde artık hiç zorlanmıyorum gayet normal geliyor size tavsiyem mücadeleden hiçbir zaman vazgeçmeyin hatta yeni terk edildim sevgilim tarafından ama kendime olan inancım ve güvenim o kadar sağlamlaşmış ki bu mücadelenin sonunda hiç umursamıyorum bile ki bu duruma alışık olmayan bünyem şaşırmış durumda . Siz de kendinizi şaşırtabilirsiniz . Herkese iyi ve sorunsuz zamanlar diliyorum....
rao_

Re: nasıl yendim

Mesaj gönderen rao_ »

Tebrikler. İnşallah bir daha nüksetmez
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

tebrikler

tam sf li olsan yenemezdin. demek sendeki sf oranı düşükmüş..

her ne kadar yendiğini sansanda yara gibidir bu. geçsede izi kalır.

Kimdi giden, kimdi kalan
Aslında giden değil
Kalandır terkeden
Giden de bu yüzden gitmiştir zaten

..............Resim.................~~Resim
oz_lersan

. Yaşadıklarımı ve çabalarımı sana burda yazmak isterdim ama galiba bu işte en kolayı bi köşede oturup sosyal fobi bu geçmez demek sanırsam . En önemli olanın moral ve mücadele olduğunu anlatmak istemiştim diğer insanların da morallerini bozma ve düşüncelerini kötü yönde etkileme bence...
paint it black

Mesaj gönderen paint it black »

Mesela nasıl başarısız oldun yani rezil olduğun çok zaman oldu mu?Olduysa o durumlarda nasıl davrandın?Özgüvenini nasıl kazanabildin olayları biraz daha ayrıntılı anlatırsan belki daha yararlı olur.
paint it black

Mesaj gönderen paint it black »

Yani benim söylemek istediğim daha somut örnekler..
oz_lersan

Mesela nasıl başarısız oldun yani rezil olduğun çok zaman oldu mu?Olduysa o durumlarda nasıl davrandın?Özgüvenini nasıl kazanabildin olayları biraz daha ayrıntılı anlatırsan belki daha yararlı olur.

başarısız da oldum rezil de oldum ama üzerinde çok durmadım . Hangi konuda hüsran yaşadıysam kendimi tatmin edene kadar denedim aslında en büyük yolu da anketörlük yaparak kaydettim.İlk başlarda hayatımım hiç bir döneminde bu kadar zorlandığımı hatırlamıyorum gayret etmeseydim en başta bırakırdım işi ama deneye deneye bi şeylerden sıyrıldığımı fark ettim elimden kaçırdıklarımı fark ettiğimde kendime çok sinirlendim belki de tak etti artık bi şeyler benim insan ilişkilerimde problemler vardı gene insan ilişkilerinden yola çıkarak kendi hayatımı kolaylaştırdım ve arkadaş çevremi genişlettim daha önce konuşmaya çekindiğim insanların arasına girdim kendimle alakasız kişilerle sırf kendimi denemek adına görüştüm ilk başlarda çok zorlandım ama bi süre sonra kolaylaşmaya başladı işler ilaç ve doktor tedavisi görmedim onu da belirteyim
Kullanıcı avatarı
zsy_queen

Mesaj gönderen zsy_queen »

vay be.! bende böyle olmayı istiyorum. bunu bir iki kere denedim ama bi yerden sonra yenildim. inat etmeliyim. yapmalıyım senin gibi yarından itibaren başlıyorum. iyiki yazmışsın açmışsın bu konuyu çok büyük bi iyilik yaptın. yarın anlatıcam :)
Kullanıcı avatarı
beyazbulut

Mesaj gönderen beyazbulut »

mahsunkul yazdı:tebrikler

tam sf li olsan yenemezdin. demek sendeki sf oranı düşükmüş..

her ne kadar yendiğini sansanda yara gibidir bu. geçsede izi kalır.[/i]
ben bu tarz mesajları pek tasvip etmiyorum."sf geçmez,geçsede izi kalır" gibi.

sfde bi hastalık ve mücadele edilirse ve gerekli tedavi uygulanırsa geçer bence.

o yüzden böyle şevk kırıcı yazılar yazılmaması taraftarıyım.
Kullanıcı avatarı
kaşif

Mesaj gönderen kaşif »

geçsede izi kalır
geçer hemde öyle bir geçerki..
şuan insanların geçmesine inanması çok normal..olması gereken de bu..çünkü psikoloji böyle birşey..içinde bulunduğu durumun haricinde başka birşeyler olabileceğine inanması kendini inkar etmesi anlamına geliyor ki bunuda yapması çok zor(yapabilseydi mucizevi iiyleşmeyi keşfedecekti)..yani şuan sf liyseniz normal bir yaşam düşünemessiniz..bilemez hissedemez, hayalini bile kuramassınız(istemek bakımından)..çünkü tepeden tırnağa içindesiniz..

sfli bir hayat ve normal bir hayat..birbirine son derece yabancı iki apayrı dünya..eğer aralarında küçük bir bağlantı kurabilirseniz; bu aykırı dünyanızı normal dünyayla tek vücut hale getirmek adına en büyük gelişim olacaktır..

eğer birgün normale dönerseniz eminim ki geçmişte yazdıklarızı tanımayacaksınız..geçmişteki his dünyanız size son derece yabancı gelecek..eğer tanıyabilirseniz bu seferde çok saçma gelecektir..çünkü iki ayrı kişilik sözkonusu..
megalaz

Mesaj gönderen megalaz »

Evet bunu bir çok yerde bir cok sitede forumda anlattım sordum?
18 yaşındayım.2 yıl öncesine kadar ortalıga bile cıkmaya utanırdım.gecen sene inceden kıpırdamalar oldu sonra söndü....
bu sene ise o kıpırdama 1 gelip bir gidiyor.mesela bu hafta 5 günüm harika gecti.ama bugün 1 huzuzsuzluk başladı ki sanki en başa dönmüşüm...bunu nasıl çözecegim..neden 1 gün iyi 1 gün kötü...neden dün yaptıgım şeyler saçma geliyor..neden kendi hareketlerimi yapmadıgımı düşünüyorum..ben kimim anlamıyorum :S
.................Engeller Takılmak İçin Değil Aşılmak İçindir...............
cesaret

Mesaj gönderen cesaret »

oz_lersan yazdı:Mesela nasıl başarısız oldun yani rezil olduğun çok zaman oldu mu?Olduysa o durumlarda nasıl davrandın?Özgüvenini nasıl kazanabildin olayları biraz daha ayrıntılı anlatırsan belki daha yararlı olur.

başarısız da oldum rezil de oldum ama üzerinde çok durmadım . Hangi konuda hüsran yaşadıysam kendimi tatmin edene kadar denedim aslında en büyük yolu da anketörlük yaparak kaydettim.İlk başlarda hayatımım hiç bir döneminde bu kadar zorlandığımı hatırlamıyorum gayret etmeseydim en başta bırakırdım işi ama deneye deneye bi şeylerden sıyrıldığımı fark ettim elimden kaçırdıklarımı fark ettiğimde kendime çok sinirlendim belki de tak etti artık bi şeyler benim insan ilişkilerimde problemler vardı gene insan ilişkilerinden yola çıkarak kendi hayatımı kolaylaştırdım ve arkadaş çevremi genişlettim daha önce konuşmaya çekindiğim insanların arasına girdim kendimle alakasız kişilerle sırf kendimi denemek adına görüştüm ilk başlarda çok zorlandım ama bi süre sonra kolaylaşmaya başladı işler ilaç ve doktor tedavisi görmedim onu da belirteyim
işte bu oz_lersan söylediklerine inanıyorum ve herkese de bunu tavsiye ediyorum yapamadıklarınızı yapmaya çalışmak sf nin en büyük tedavi yöntemidir. [smilie=assassin.gif]
Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. Bugün yarına dünle beslenerek yol alır.
hayata renk katabildiysem ne mutlu bana
:)HER ŞEYE RAĞMEN GÜLEBİLMEK,GÜLDÜREBİLMEK CESARET İSTER :)
Dururken bıraktığınız iz noktadan ibarettir.
hilary merviş

Mesaj gönderen hilary merviş »

keşke ben de yenebilsem bu illeti.insanların arasında düşüncelerini ifade edememek ve konuşacak konu bulamamak öyle kötü bir durum ki.
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

eheh nasıl yendim ama (:
..............Resim.................~~Resim