islami yaşamla depresyon ve takıntılarım bitti

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
sanchez24

Re: islami yaşamla depresyon ve takıntılarım bitti

Mesaj gönderen sanchez24 »

arkadaşlar aranıza yeni katılan biri olarak söylemek istiyoumki:Allah innacım olmasaydı su an aranızda olmazdım.İntihar etmememdeki en büyük etken allahtan korkmamdır.Saygılarımla...
Kullanıcı avatarı
penceyprep

Mesaj gönderen penceyprep »

Ben sf nin tedavisi olduğuna inanmıyorum. Allah bana bu durumu yaşatıyorsa, bu durumdan dolayı çekip gittiğimde de beni sorgulamasın isterim. Allah'ın hoşuna gidecek şeyleri yapan insanın Allah'tan korkmasına gerek yoktur. Ben intihar etti diye bir insanın cehenneme gönderileceğini düşünmüyorum. Yinede ölümün kendiliğinden gelmesini beklemek gerek, acele etmemek gerek.
Bul damarımı, bas ilacı, dindir acımı.
Kullanıcı avatarı
rainslovee

Mesaj gönderen rainslovee »

penceyprep yazdı:Ben sf nin tedavisi olduğuna inanmıyorum. Allah bana bu durumu yaşatıyorsa, bu durumdan dolayı çekip gittiğimde de beni sorgulamasın isterim. Allah'ın hoşuna gidecek şeyleri yapan insanın Allah'tan korkmasına gerek yoktur. Ben intihar etti diye bir insanın cehenneme gönderileceğini düşünmüyorum. Yinede ölümün kendiliğinden gelmesini beklemek gerek, acele etmemek gerek.

baya bı ceheneme gıder bence :) sımdı oloe bı laf dıyosunkı ben ınanmıyorum dıyosun ıntıhar eden bırının cehennme gonderılecegını bunun ıcın senın ongorun sorulmayacakkı sen sadece bı kulsun senın ıcın sadece yanlıs dusunceler ıcınde kafası karısık bırı denılebılır bence :D bak bu da bence sf msf hıkaye uc gunluk dunya ısyan etme ey dostum gecer buda gecer....
hayatı oldugu gibi deil de hayal ettikleri gibi yaşamaya kalkanlar mutluluga ancak delirdikleri zaman ulaşırlar..
Kullanıcı avatarı
jack nicholson

Mesaj gönderen jack nicholson »

penceyprep yazdı:Ben sf nin tedavisi olduğuna inanmıyorum. Allah bana bu durumu yaşatıyorsa, bu durumdan dolayı çekip gittiğimde de beni sorgulamasın isterim. Allah'ın hoşuna gidecek şeyleri yapan insanın Allah'tan korkmasına gerek yoktur. Ben intihar etti diye bir insanın cehenneme gönderileceğini düşünmüyorum. Yinede ölümün kendiliğinden gelmesini beklemek gerek, acele etmemek gerek.

Enteresan bir bakış açısı. sorgulanmaya sorgulanacağız tabiki ama insan kendi güc ünü aşacak yerlerde daha fazla kasmamalı. kastığınız zaman olan sağlığınıza oluyor artık.intihara karşıyım. o çok ayrı bir mevzu. alkolün kesinlikle haram olduğuna inanırım, içmemek için elimden geleni yaparım. ama bir noktadan sonra belli yükleri taşıyamayacak duruma geldiysem Allah affetsin derim. cinselliktede öyle ve aklınıza başka ne geliyorsa tabi, lakin isyan yada muhalefet etmek gibi bir tavrım olmaz. olmasında.çünkü her ne konuma düşersem düşeyim. dinin söylediklerinin dedğine kesinlikle inanırım.
Aryık yalnız değilim :)
Kullanıcı avatarı
penceyprep

Mesaj gönderen penceyprep »

rainslovee yazdı:

baya bı ceheneme gıder bence :) sımdı oloe bı laf dıyosunkı ben ınanmıyorum dıyosun ıntıhar eden bırının cehennme gonderılecegını bunun ıcın senın ongorun sorulmayacakkı sen sadece bı kulsun senın ıcın sadece yanlıs dusunceler ıcınde kafası karısık bırı denılebılır bence :D bak bu da bence sf msf hıkaye uc gunluk dunya ısyan etme ey dostum gecer buda gecer....
İşte sevgili rainslovee sizce gider bence gitmez. Ben sadece olmasını istediğim şeyi söylüyorum. Olur ya da olmaz, napayım yani. Kafamın karışık olduğu doğrudur ama dinle filan alakalı değildir bu karışıklık. İnsan hem zevk almak istermiş hemde iyi olmak. Ben de öyle olayım istiyorum sadece. Yapmak istediğimiz birçok şeyi yapamıyoruz, bunun adınada sf demişiz. Yani hikaye filan değil. Bu bir hastalık değil ve tedavisi de yok derseniz, o zaman katılırım size.
Bul damarımı, bas ilacı, dindir acımı.
Kullanıcı avatarı
trker13

Mesaj gönderen trker13 »

impubes yazdı:Valla doğrusunu söylemek gerekirse benim sosyal fobimi başlatan en büyük etken, islami usullere göre yaşamaktır. Ergenlik dönemimi dincilerin baskın olduğu bir yatılı okulda geçirdim. İlk başlarda mecburen namaz kılar ve oruç tutardım. Daha sonra isteyerek yapmaya başladım ve zamanla dini bir yaşantım olmaya başlamıştı. Liseyi ankarada okumak için geldiğimde adeta sudan çıkmış balığa dönmüştüm. Ve zamanla islam dininin aslında beni ne kadar içine kapanık bir insan haline getirdiğini anladım.
benzer şeyleri yaşamış biri olarak sf den kurtulmanın allah korkusuyla olacağını inanmıyorum.Din sağlıklı düşünebilen insanların işidir.bizim gibi neyapacağını bilemeyen ,insan ilişkilerinde sorunları ve özgüven eksikliği olan insanların hiçbirşeye gereğinden fazla bağlanmaması gerektiğine inanıyorum. Bir düşünce şekliyle bu illetten kurtulacaksak ; odüşünceler bence bunlar olmalı.
Hiç kimse bir başkasından üstün olamaz .
Dünyaya insan olarak gelen herkes eşittir.
Sırf insan olduğumuz için değerliyiz.
sosyalizm bize daha yakın bence
Zindanlara düssen bile
Ateslerde sönsen bile
Binlerce kez ölsen bile
Dogacaksin inadina

Hayat budur umutlar çok
Ne süphe duy ne de kork
Öyle teslim olmakta yok
Yeneceksin inadina
Kullanıcı avatarı
r_ozurlu
Admin

Mesaj gönderen r_ozurlu »

penceyprep yazdı:
rainslovee yazdı:

İşte sevgili rainslovee sizce gider bence gitmez. Ben sadece olmasını istediğim şeyi söylüyorum. Olur ya da olmaz, napayım yani. Kafamın karışık olduğu doğrudur ama dinle filan alakalı değildir bu karışıklık. İnsan hem zevk almak istermiş hemde iyi olmak. Ben de öyle olayım istiyorum sadece. Yapmak istediğimiz birçok şeyi yapamıyoruz, bunun adınada sf demişiz. Yani hikaye filan değil. Bu bir hastalık değil ve tedavisi de yok derseniz, o zaman katılırım size.
Sf bir hastalik degildir bu nedenle de tedavi edilecek birsey degildir. Insanin düsünce yapisini, cevresini degistirmesi gereken bir durumdur, ister kabul eder hayatini SF dedigin engellere uyarlarsin, istersen kendini zorlar bunun bir engel olmadigini düsünüp asmaya calisirsin.
Kullanıcı avatarı
sf_li_prenses

Mesaj gönderen sf_li_prenses »

Bencede Allaha yakın olmak sorunları çözmekte cok yardımcı oluyor zaten hastalıklar Allaha yakın olmayı gerektiriyor. cunkı insan rabbine yakın oldugu zaman huzur bulur. ve ayrıca Allah sevdigi kuluna hastalık verirmiş...
diyelimki namaz kıldınız ve dua edıyorsunuz duanızda rabbiniza yalvarın derdinizi anlatın ama genel olarak degıl sıkıntı yaşadıgınız zamanlarda ne oluyorsa ve nasıl biri olmak ıstıyorsanız öyle dua edın yada yanı her seyı konusur gıbı anlatın. böylelikle düşmanımızı kendımıze tanıtmıs oluyoruz. süreklı dualarda konustukca kendını tanıyorsun. ve sankı bu telkin gıbı oluyor. hatta dualarda içinızden gelıyorsa aglayın bile o kadar iyi gelıyorki sankı üzerınden yük kalkmıs gıbı oluyorsunuz. inşallah rabbim herkese yardım etsin...
ߣNmİ$İm k£Ndİmd£n ßİr KoRkAk yAraTM$ım
k€NdiMİ kOrurK£N €N Çok b€n ÜrkütmÜşüm
ߣNmİ$İm K€ndiMİ SAvUnURK€N €n çOK hAnç£rleyen
ßİr m€ÇhuL OLmuŞum ,FaİLi ߀N
ߣNmİ$İm
ߣNmİ$İm ....

İnSaN KeNdİn€ RaGm€n YaŞAmaYı ßİLm€Lİ ßaZ€N
Kullanıcı avatarı
juanpr

Mesaj gönderen juanpr »

ilginç gercekten..
daha dogrusu carpık bir din ve allah anlayışından kaynaklı bir yorum olmuş.
evrendeki sistemi hiç anlamamış ve sııfır farkındalıkla yaşayan bir insanıan yorumudur bu..
bence dini dogru kaynaklardan öğrenin,ve en önemlisi evreni gözlemleyin tanımaya calışın düşünün sürekli..
kuranda şuna benzer cümleler cok gecer,'düşünenler için ayetler vardır''
burdaki ayetten kasıt hem kuran hemde evrenin kendsinde bulunan ayetlerdir..
sonuc olarak evet inanç insanı iyileştirir ama dogru inanç...
Tahterevallinin diğer ucuna oturarak sayemde yükselen insanlara;
canımın sıkıldığında kalkabileceğimi söyleyin..
[ Neyzen Teyfik ]
Kullanıcı avatarı
juanpr

Mesaj gönderen juanpr »

bu arada aranızda inancı kuvvetli olanlar var doğal olarak duanın gücüne de inanırsınız..
bazı rahatsızlıklar için dualar vardır,tesirli dualar..
konusu geçtimi hiç burda bilmiyorum ama aklıma geldi ben söyleyim,
bu sf için özel bir dua zikir vs. arastırmayı düşünüyorum,içinden geldigi gibi dua etmenin dışında bazı özel dualar vardır,terkipler halinde verilir bunlar,bi nevi muska gibi.
az da olsa birşeyler blursam paylaşırım,isteyen de istifade eder..
Tahterevallinin diğer ucuna oturarak sayemde yükselen insanlara;
canımın sıkıldığında kalkabileceğimi söyleyin..
[ Neyzen Teyfik ]
Kullanıcı avatarı
_İsyankar_

Mesaj gönderen _İsyankar_ »

Züğürt tesellisi olması açısından bir yere kadar din iyi, ama kendimizden başka hiçbir şeyden medet ummamak lazım. Sanırım dinlerin de ne amaçla ortaya çıktığını anlayabiliyorsunuzdur.
Order66 begins! I'm You because The Dark Lord of the Sith and this is Revenge of The Sith!

Resim
Kullanıcı avatarı
joseraul

Mesaj gönderen joseraul »

Arkadaşlar din baskısı ile büyümüş ne bileyim kızlarla veya erkeklerle konuşturulmamış özgürlüğü elinden alınmış belli ahlak değerleri empoze edilmeye çalışılmış genç bireylerde bu tür davranışların SF ye yol acabileceğine veya daha da tetikleyebileceğini neden düşünmüyorsunuz
:)

Dua ve inanç konusu her zaman vardır mesela ben bir gün paxil aldım kendimi gaza getirdim artık ilacın etkisindenmi yoksa sıkı sıkıya motive olduğumdan mıdır nedir SF den eser kalmadı ertesi gün gene aldım paxili bu sefer canım bir şey yapmak istemiyor ilacın hiç etkisi olması beni bütün gün uyuttu iste dinde böyle bir şeydir.

Dünya koskoca evrende bir kum tanesi bile değildir insan ise o kum tanesinin içinde hiç bir şeydir yani tanrının olmama ihtimali veya sizin dertlerinizle hiç ilgilenmeme ihtimali az değildir. (Bunları birebir islamın içinden gelen ve bütün dinleride incelemiş biri olarak söylüyorum)

En iyi ihtimalle burada bana pratik bir fayda sağlamıyor.

Not: Yazdıklarım yanlış anlaşılıp konu kilitlenmesin bizler idolojik fikirleri doğmaları vs olan farklı entrika peşinde insanlar değiliz sadece SF den muzdaribiz
:(
Kullanıcı avatarı
_İsyankar_

Mesaj gönderen _İsyankar_ »

joseraul yazdı:Arkadaşlar din baskısı ile büyümüş ne bileyim kızlarla veya erkeklerle konuşturulmamış özgürlüğü elinden alınmış belli ahlak değerleri empoze edilmeye çalışılmış genç bireylerde bu tür davranışların SF ye yol acabileceğine veya daha da tetikleyebileceğini neden düşünmüyorsunuz
:)

Dua ve inanç konusu her zaman vardır mesela ben bir gün paxil aldım kendimi gaza getirdim artık ilacın etkisindenmi yoksa sıkı sıkıya motive olduğumdan mıdır nedir SF den eser kalmadı ertesi gün gene aldım paxili bu sefer canım bir şey yapmak istemiyor ilacın hiç etkisi olması beni bütün gün uyuttu iste dinde böyle bir şeydir.

Dünya koskoca evrende bir kum tanesi bile değildir insan ise o kum tanesinin içinde hiç bir şeydir yani tanrının olmama ihtimali veya sizin dertlerinizle hiç ilgilenmeme ihtimali az değildir. (Bunları birebir islamın içinden gelen ve bütün dinleride incelemiş biri olarak söylüyorum)

En iyi ihtimalle burada bana pratik bir fayda sağlamıyor.

Not: Yazdıklarım yanlış anlaşılıp konu kilitlenmesin bizler idolojik fikirleri doğmaları vs olan farklı entrika peşinde insanlar değiliz sadece SF den muzdaribiz
:(
İşte bu yüzden dine bu kadar çok öfkeliyim. Neymiş, islami yaşamla depresyondan kurtulmuş, hadi ordan.
Order66 begins! I'm You because The Dark Lord of the Sith and this is Revenge of The Sith!

Resim
Kilitli