islami yaşamla depresyon ve takıntılarım bitti

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
sonsuzluk

Mesaj gönderen sonsuzluk »

en ufak meseleleri bile kafasına takan biriydim.geçmişte bana yapılan haksızlıkları düşünüp düşünüp sinirlenir ve üzülürdüm.bütün günüm böyle düşüncelerle geçerdi.bi ara her şey bitti yapacak bişe yok kafayı yiyecem bu gidişle dediğim bi zamanda tek çaremin dini bilgiler öğrenip ibadet etmek yani Allah'a sığınmak olduğunu düşündüm.ve bu düşüncemi eyleme geçirdim.
uykum düzeldi,Allaha derdimi anlattıkça rahatladım.yalnız değildim artık,benim her halimi gören,beni anlayan,sınayan biri vardı.bunu bütün hücrelerimle hissettim bi zaman sonra.
kader meselesini araştırdım,okudum,dinledim alimlerin vaazlarını.anladm ki bu bir sınav,Allah sevdiği kuluna acizlik verirmiş ki kendini hatırlasın.'hastalar risalesi' diye küçük bi kitapçıkta öyle yazıyordu.sevindim.şükrettim halime.ağladım...
ilginç bir tesadüf! ki biraz dini mevzularda derinleştikten sonra,o ara doktorumu değiştirmeye karar verdim.yeni doktorum paxil verdi.depresyondan sonra sosyal fobim de bitti.ama bitiren ilaç değildi ilacı kullanırken iletişim kurmayı öğrenmemdi.ilaç cesaret veriyor ve konuşmakta zorluk çekmiyorsun insanlarla ama bu arada ilişki kurmayı öğrenemezsen tekrar eski haline dönüyor insan.ilaçlar,terapiler araç tır.hastayı iyileştiren Allah'tır bunu biliyorum.ama çabaladım,araştırdım sonunda lütfetti.
ilk insan hz Ademden şimdiye kadar konuşan bütün insanların ağızlarından çıkan harfler adedince beni yaradana şükürler olsun...
Kullanıcı avatarı
kaşif

Re: islami yaşamla depresyon ve takıntılarım bitti

Mesaj gönderen kaşif »

ama bitiren ilaç değildi ilacı kullanırken iletişim kurmayı öğrenmemdi.ilaç cesaret veriyor ve konuşmakta zorluk çekmiyorsun insanlarla ama bu arada ilişki kurmayı öğrenemezsen tekrar eski haline dönüyor insan.ilaçlar,terapiler araç tır.hastayı iyileştiren Allah'tır
herşey birşeylere ulaşmak ve amacımızı yerine getirmek için sadece birer araçtır..bu kendini her daim ispatlayan birşey..bunu unutuyoruz
serhadkulu

Mesaj gönderen serhadkulu »

senin adına sevindim biraz daha açsan nasıl yaptığını mesela hangi duları okuduğunu
Seven_7

Mesaj gönderen Seven_7 »

Bende kendi hayatımda bunları ara ara yaşadım kendimi otomatik düşüncelerden sıyırıp Allah'a kul olduğumu hatırladığım ve bu yönde bir şeyler yapmaya çalıştığım zamanlar bir huzur hisettim ve işlerimin de yolunda gittiğini gördüm. Sen Allah'a bir adım attığında Allah sana on adım atıyor bu söz de kalmadı benim için kendi hayatımda bizzat görüp yaşadım ara ara. Evet bu bir sınav, bende çok sıkıntılar çektim ama şunu da iyi biliyorum, bu sınavda insan yanlış yöne dönerse çektiği bu sıkıntıların hiç bir anlamı kalmıyor yanlış düşüncelerle ve bize hiç bir faydası dokunmayan şeylere yöneleceğimize bu sınavı yapana yönelmemiz daha gerçekçi olur çünkü bu sınavı ona veriyoruz ve bu doğrultuda amaç-araç ilişkisini de iyi kurmamız gerekiyor.
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

senin adına sevindim iyi. ama her insan için aynı etkiyi yapmıyor.

Rabbim bağışlasın bu bi isyan değildir, ama bende benzer açılımları denedim zamanında kendimde. baya bi faydasnı gördüm yaşamak neden yaşadığını bilmek adına. gelgelelim sf depresyon ve diğer hastalıklarım bu süre içersinde dahada arttı.

tabi herşey sebeplere bağlanmış, sonraları uyguladığım yöntemler tedavi olmam sayesinde hastalıklarımda bi ölçüde ilerleme kaydettim. bununda ilahi olduğuna inanıyorum.
..............Resim.................~~Resim
nosferatu

Mesaj gönderen nosferatu »

glioblastome yazdı:senin adına sevindim biraz daha açsan nasıl yaptığını mesela hangi duları okuduğunu
içinden ne geliyorsa onu oku..
Kullanıcı avatarı
katre

Mesaj gönderen katre »

huzur islamda..
"Hiç kimse kendisi için gizlenen müjde ve mutluluğu bilemez."
Kullanıcı avatarı
andem

Mesaj gönderen andem »

hacca giden kaç hastayı duydum düzelmemişler takıntılar bi başladı mı bitmiyor ilaç tedavisi gerekiyor kesinlikle
sonsuzluk

nosferatu yazdı:
glioblastome yazdı:senin adına sevindim biraz daha açsan nasıl yaptığını mesela hangi duları okuduğunu
içinden ne geliyorsa onu oku..
tamamen katılıyrum.dua dediğimiz şey içimizden geldiği gibi Allaha yalvardığımızda etkili oluyor zaten arkadaşım.
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

dua dedinde. en değerli silahımdır. ne zaman zorda kalsam hemen sarılırım. içimden geldiği gibi Rabbime dua ederim...günüm gecem dua etmekle geçiyor..

Sabret gönlüm sabret sabret
Allah bizimledir allah bizle
Allah tek ümittir ümitsize
Hangi kitap yazmış insan köle diye
Mutlaka çare var çaresize

Sonsuzluğun günü bugün
Ayrılığın günü bugün
Yaşanan en büyük derdin
Yaşandığı gündür bugün
..............Resim.................~~Resim
devrim_

Mesaj gönderen devrim_ »

Kimileri islami yaşamla,kimileri musevi yahut taocu yaşamla huzura erebilir ya da sorunlarının bir kısmını halledebilir. ama herkese reçete edilmesi ya da 'hangi duayı okiim hacı,ne tavsiye edersin' demek komiklikten başka birşey değildir.
Karanlıktan korkan bir çocuğu elbet hoşgörebiliriz. yaşamdaki asıl trajedi, yetişkinlerin aydınlıktan korkmasıdır.
sonsuzluk

devrim_ yazdı:Kimileri islami yaşamla,kimileri musevi yahut taocu yaşamla huzura erebilir ya da sorunlarının bir kısmını halledebilir. ama herkese reçete edilmesi ya da 'hangi duayı okiim hacı,ne tavsiye edersin' demek komiklikten başka birşey değildir.
en başta şunu belirteyim arkadaşım:bu bölümün başlığı sosyal fobiyi yenenler ve öyküleri.ben kimseye nasihat vermiyorum.haddim de değil zaten.komik bişe yok yani ama gülme sorunun varsa içinden geldiği gibi gülebilirsin.
ikinci bir olay aslını yitirmiş,ibadet anlayışı haftada bir gün kiliseye gidip Allahı anmak olan bi dinin insanları manen doyamaz BENCE!bir din alimi der ki;Allah insanları eksik yaratmıştır ruhen;ancak namazla tamama ererler.arkadaşım neye inandığın umrumda değil ama ben islami yaşamla sosyal fobiyi yendim.düzelmek isteyen arkadaşlar için kendi yaşadıklarımı anlattım faydalı olabilir diye.hristiyansan,taocuysan ve onların seni düzeltebileceğine inanıyorsan o yolu dene.inşallah faydasını görür ve şu illetten kurtulursun.
Kullanıcı avatarı
domates

Mesaj gönderen domates »

Yine din-din karşıtı tartışmasına dönüşeceğini biliyordum. Etmeyin canlar, hepimiz kardeşiz :)
sosyalfobi : geçici çekingen zar
Kullanıcı avatarı
c_r

Mesaj gönderen c_r »

insan tefekkür edip islamın gösteridiği yolda ilerlerse gerçekten kendini çok huzurlu hissediyor. Allah inş. dua larımızı kabul eder. yeter ki yürekten Allaha inanıp dua edelim.
sonsuzluk

c_r yazdı:insan tefekkür edip islamın gösteridiği yolda ilerlerse gerçekten kendini çok huzurlu hissediyor. Allah inş. dua larımızı kabul eder. yeter ki yürekten Allaha inanıp dua edelim.
amin arkadaşım...ya en azından her an bizi gözetip her halimizi bilen ve yardım edebilecek olan birinin varlığından haberdar olmak;bize bu derdi boş yere vermediğini,sınav yapmak için verdiğini bile bilmek insanı çok rahatlatıyor.
Kilitli