Sinema görevlisine bahşiş vermeden içeriye girdim !

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
inadinahuzur

Sinema görevlisine bahşiş vermeden içeriye girdim !

Mesaj gönderen inadinahuzur »

Bunu ömrümde ilk defa başardım Sinemaya girmeden önce inat ettim ve 1-2 milyon da olsa görevliye bahşiş vermeyeceğim dedim...Biletimi aldım filmin oynanacağı salona giderken 2 kat aşağıya merdivenlerden indim Arada kontrol noktası vardı...XRay cihazından geçip indirimli bileti ve öğrenci pasonu gösteriyorsun. Burada da biraz kıllık yapmak istedim ve kontrol görevlisine sadece bileti gösterip ilerledim...Hemen sordu; öğrenci pasonuz var mı ? diye Ben de hemen şırak diye pasoyu gösterdim ve hiçbirşey söylememe (tersini düşünün ya pasom olmasaydı) gerek kalmadı... Bu ufak golün (ego tatmini uğruna) etkisiyle biraz daha rahatlaştım. Filmi izleyeceğim salonun olduğu kata geldim; motivasyon hazırlıklarımı tamamlarken solumda ve sağımda kız/erkek 2 tane çift vardı...Çapraz ateş arasında biraz kendimi zorlayım dedim ama böyle aşksız hayatın ta... noktasına gelince hemen ayaklandım...Az sonra salon görevlisi geldi ve adam kapıyı açarken BOZUK PARAM YOK diyerek zarfı yolladım; adam da hiçbirşey diyemedi zaten diyemezdi... Salonun içinde hiçkimse yoktu ve acaba filmi tek başımamı izleyeceğim diye düşünmeye başladım 5-10 dak sonra içeriye 8-10 kişi daha geldi...Hatta bazılarının konuşmalarını duydum; görevliye 25 kuruş bahşiş vermişler ve adamın homurdanmalarıyla dalga geçiyorlardı :=))) Sonra filmi izledik ve gittik Sfsiz birileri bunları okusa aman canım ne var bunda falan derler ama siz kader ortaklarım bişeyleri anlamışsınızdır...Okuduğunuz için teşekkürler güle güle sosyal fobi saçmalığı...
Kullanıcı avatarı
beyazbulut

Re: Sinema görevlisine bahşiş vermeden içeriye girdim !

Mesaj gönderen beyazbulut »

insanlık için küçük ama senin için büyük ve önemli bir adım.
Kullanıcı avatarı
kemanci_erdem

Mesaj gönderen kemanci_erdem »

koskoca filme 10 kişi mi geldi.
güzel gören güzel düşünür
güzel düşünen hayatından lezzet alır.
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

sinema görevlisine bahşişmi veriliyo, öle bi raconmu vardı, ben ilk defa duyuyorum. :)
..............Resim.................~~Resim
inadinahuzur

Evet aynen öyle; teşekkürler
beyazbulut yazdı:insanlık için küçük ama senin için büyük ve önemli bir adım.
kemanci_erdem izlediğim filmin adını sana PM'den yolladım; okuyunca anlarsın
[smilie=alcoholic.gif] :D Diğer yorum yapanlar da inanmıyorlarsa Çemberlitaş Şafak Moviplex sinemasına gidebilirler; racondan falan anlamam da buradaki görevliler bahşiş istiyorlar; siz teklif etmeseniz de...
Kullanıcı avatarı
tomwaits

Mesaj gönderen tomwaits »

huzurlu beyfendi seni bilmem ama benden kimse bahşiş alamaz ben istemedikten sonra.... :D
inadinahuzur

:D eheuehue MR.Pivot zaten sende bu cüsse varken adama sarılıp iliğini çıkartırsın; sarılmak sende alışkanlık oldu ya
tomwaits yazdı:huzurlu beyfendi seni bilmem ama benden kimse bahşiş alamaz ben istemedikten sonra.... :D
var

Mesaj gönderen var »

mahsunkul yazdı:sinema görevlisine bahşişmi veriliyo, öle bi raconmu vardı, ben ilk defa duyuyorum. :)
Adı üstünde "sinema görevlisi", adam onun için maaş alıyor. Bir de bahşiş mi verelim? Ben de hiç bir zaman bahşiş vermedim. Bazıları açık açık para istediğinde de "yok" der geçerim.
Kullanıcı avatarı
domatesbiberpatlican

Mesaj gönderen domatesbiberpatlican »

bende bu bahşiş mevzunu anlamıyorum ya.

Ben çalısıyorum maaşımı alıyorum,kimse bana bahşiş vermiyor.

Bazı firmalar hesaba bahşişide ekleyip hesabı kesiyor,bu ne saçmalıktır ya?(bahşişe dayalı çalışılan/anlaşılan işler hariç)

Ama şöyle bir durum var,adam kendi işini yapar,ve bana ekstra hizmet,servis sunarsa yada işi olan yada olmayan bir konuda bir isteğimi yerine getirirse ben ona bahşiş veririm.Çünkü kendi işi içinde yada dışında ekstradan hizmet vermiştir,yardım etmiştir,sonucunda da bunu haketmiştir.
SF'li arkadaşları seviyorum,kralsınız,adamsınız.