2009 , Sosyal-Fobi.net ve siz

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
sigmund

Re: 2009 , Sosyal-Fobi.net ve siz

Mesaj gönderen sigmund »

PATHFİNDER yeni ismin güzel fakat avatarındaki adamla pek alakan yok :=)
jack nicholson yazdı:2009 da foruma fazla bakamadım ama hayatımda çok değişiklikler oldu.ilk zamanlarda bu değişikliklerden dolayı çok mutluydum. ama gözüme güzel görünen şeyler pekte hayalimde büyüttüğüm kadar güzel değilmiş.. çok dersler aldım. hayatta istediğimiz şeylerin çok ağır bedelleri oluyor. yani isteklerimize kavuşmanın çok ağır bedelleri var. nasılki sfden kurtulmak ağır bir bedelse.. buradaki herkes önce sf yükünü üzerinden atması gerekiyor. ondan sonra bir takım şeylere girişmesi lazım. yoksa sonuç kesinlikle hüsran olur.
tüm arkadaşlarıma saygılarımla, esen kalın.
Misanthrope

Mesaj gönderen Misanthrope »

bu başlığı açmak benim aklıma gelmişti. ama üşenmiştim. nedeni de malum. artık buraya yazasım yok.

geçen yıl ilklerin ve enlerin yılı olmuştu ve hayatımın en iyi senesiydi.. en büyük sıkıntılar ve en büyük mutluluklar.. bu yıl çok daha iyi olacak.

forumun hayatımdaki yeri gün geçtikçe azaldı geçen sene. tanıdıklarım artık burda değil ve tanımadıklarıma da zaten değer vermiyorum. deagol, ceru, path, iko, rip, guess_what, sıkıfobik, unconscious, paylaşım, merecury... ya ayrıldılar ya da buralarda pek takılmıyorlar artık.

iyi insanlarla da tanıştım burda, embesilin allahıyla da. ama kimseye sefeli diye kendimi yakın hissetmedim. kendimde bazen çıkan fobik davranışlar nasıl kendimi sevmeme sebep olmuyorduysa, karşımdakinde gördüğüm çekingenlik de beni karşımdakine yaklaştırmıyordu. "ortak şeyler hissediyoruz, birbirimizi anlıyoruz" hikayesi de yalan yani.

2 yıl 3 aydır burdayım ve son 2 yıldır forumdan yeni biriyle de tanışmadım. ki ben forumun tadının kaçtığı döneme kadar yapılan nerdeyse her buluşmaya gelen kişilerdendim. yani burdan tanıştığınız insanlar sayesinde sosyal kapasitenizi artırmanız bana pek olası gözükmüyor.

başlarda içimde kalanları sayıp döktüğüm bir yer olmasının yanında geyik için de girdiğim bir yerdi forum. forumda düzgün insanların olduğu zamanlar modluk yapmanın bile bir keyfi vardı. artık beni tiksindiriyor. eski mesajlarımı biraz gözden geçirdim de.. tanımadığım etmediğim insanlara kendi hikayemi gereğinden fazla anlatmışım. bayağı bir mesajımı sildim. zaten kimse okumayacak bir, milletin iyileşmesini pek de umursamadığımı farkettim iki.

bu forumdaki son mesajım. üyeliğimi sildirmem her gün buraya girip vakit kaybetmemi engelleyecek. artı "sefeli komünitesi" artık kendimi ait hissetmediğim bir yer. kendimi sefeli olarak görmüyorum sonuçta. herhalde 1-2 güne silmiş olur admin. bunu en az 1 yıl önce yapmış olmam gerekirdi aslında. normal, hatta normalden iyi bir hayatım olduğunu düşünüyorum artık.. bu da çeyrek yaş sendromunda gibi oturup düşünerek kendimi yiyip bitirmemi engelliyor.

ben gidiyorum diyerek ayrı başlıklar açıp ajitasyon yapanlardan hiç hazzetmedim şimdiye kadar. ama bir mesajlık veda etmeme ve tavsiyelerde bulunmama değecek kişiler var hala buralarda.

-spor yapın, bol bol su için. fiziksel enerjiniz yoksa ruhsal enerjiniz de kalmaz. depresif hissetmeye başladığım zamanlar sporu bıraktığım zamana denk geliyor. muhtemelen alakası var.
-estetik görünmeye özen gösterin. kendi görünümünüzden hoşnut olmanız başlı başına bir tatmin kaynağıdır. ki bunun diğer sonuçları da oldukça mutluluk verici olabilir.
-kendinize kalıcı bir zarar vermeyecekse gözünüzü karartmaktan geri kalmayın. ve bunu yapma yeteneğinizin olmadığını düşünüyorsanız, ben söyleyeyim, var (eğer olmadığına da ısrar edecek kadar inanıyorsanız, o zaman hakkaten olmayabilir. bu durumda tanrı yardımcınız olsun diyecem ama olmaz)
-varlığınızı başka insanlar üzerinden anlamlandırmaya çalışmayın. satışa geldiğinizde veya onları kaybettiğinizde yıkım yaşamaz, hayata da küsmezsiniz böylece.
-boş durmayın. bir iş bulun. şartları kötü olsa da, az kazansanız da evde oturduğunuz vakitten yeğdir işte geçirdiğiniz. para kazanma gücünüzün farkına vardığınızda hem kendinize güveniniz yerine gelir hem de inanılmaz motive olursunuz. güç bağımlılık yapar ve kendinizde bir güç parıltısı görürseniz o zaman harekete geçersiniz. dünyanın etrafında döndüğü yasadır bu.
-sağda solda "ben sefeliyim böhüüü" diyerek dolaşmayın. kendinize psikolojik hastalıklar yakıştırmayın. bir zaman sonra bu fikir kemikleşir ve üstesinden gelemeyeceğinize inanmaya başlarsınız. kendinize biraz saygınız olsun.

hoşunuza gitmemiş olabilir, lakin böyle.

not: otto_rino kral adammış. sonradan farkettim
devrim_

Mesaj gönderen devrim_ »

Sahi ya,Otto nerede ? bilen,gören var mı ?
Karanlıktan korkan bir çocuğu elbet hoşgörebiliriz. yaşamdaki asıl trajedi, yetişkinlerin aydınlıktan korkmasıdır.
Kullanıcı avatarı
r_ozurlu
Admin

Mesaj gönderen r_ozurlu »

Misanthrope, seninle birlikte calismak güzeldi. Gitmen üzdü beni ama senin icin iyi olacaksa mutlu olurum. Herkese söylerim eger buraya bagimli oluyorsaniz hic girmeyin, burasi sürekli girilip bir kac yazi ile cözüm aranacak yer degil, misanthrope'un önerilerine yüzde yüz katiliyorum ve uygulamanizi siddetle öneririm.

Güle güle git, umarim yine görüsürüz bir sekilde. Üyeligini de ilk firsatta silecegim, tesekkür ederim katkilarin icin.
IRMAK_

Mesaj gönderen IRMAK_ »

misana burdan 1 ,2 söylemek istediğim şey vardı,sanırım gitmiş,bende kalsın.
İŞTE ÖYLE BİR KESİT...
megalaz

Mesaj gönderen megalaz »

ufak tfek bişiler oldu özellikle ynenlerin öyüleri inat etme gücü verdii..

hepiniizz SAOLUN.seviyorum hepinizi :)
.................Engeller Takılmak İçin Değil Aşılmak İçindir...............
Kullanıcı avatarı
cerulean

Mesaj gönderen cerulean »

Hay Allah Miso da ayrılmış. Ben de 1-2 aydır veya belki daha fazla süredir foruma uğramıyordum. "Arada bir bakarım" düşüncesiyle bugün girdim ama şimdi bunu okudum biraz anlamsızlaştı, neticede arkadaşlarımızla varoluyoruz sanal veya gerçek her türlü "ortam"da...
) O (
cinas

Mesaj gönderen cinas »

Çok etkileyici bir yazı yazmış misant.
Tanımıyorum kendisini... Lakin niki tanıdık.... Takdir ettim. Çok doğru, cesur tespitlerde bulunmuş.
Şu sf nin adını dahi öğrenmemiş olmak; kendimize hastalık yakıştırmamak, yapıştırmamak adına iyi olurdu.
Biyolojik sebepler, biyolojik sebepler... Çok etkiliymiş.
Daha çok yazmak istediğim şeyler var. Kısa kısa daldan dala cümleler çıkıyor.
2009 2010'un tohumuydu.
2008 de 2009'un.
2008 iyi olmadığından 2009 da çürük çıktı.
2010 çürük çıkıyor.
Ayıklıyorum...
cinas = statik, fordane, global
Kullanıcı avatarı
ikarus

Mesaj gönderen ikarus »

vay anasını Misanthrope döktürmüş ve gitmiş :) ulen bi ben gidemedim şu forumdan :)
Kullanıcı avatarı
r_ozurlu
Admin

Mesaj gönderen r_ozurlu »

Yok arkadaslar, bana yük olmuyorsunuz, saglam 3 global moderatör var sükür islerini iyi yapiyorlar, site de gördügüm kadariyla gidiyor.

Ben memnunum insanlarin burdan faydalanmalarina ama daha önce de dedim gitmek isteyen gidebilir. Vaktinin büyük kismini burda gecirenlerden rica ediyorum gidin :)
Niye derseniz, sürekli sf sürekli sf olmaz, cikin disari sosyal olamiyorsaniz da gidin hava alin temiz hava iyidir. Kendi basiniza dolasin, oturun parklarda insanlari seyredin, gözlemleyin, kendinizi nerde görmek istediginizi düsünün, kendinizden beklentilerinizi düsünün, kitap okuyun, güvercinlere ekmek verin, deniz kenarina gidin cay icin, paraniz yoksa oturun martilara , gelip giden insanlara bakin.

Burasi editlendi.

Ben gitmek isteyen gitsin diyorum, kalmak isteyen kalsin. Gidenlerin arkasindan konusmak hos degil, iyi olsun kötü olsun bir katki saglamislardir bunlar benim icin gecmistir.
Tek istedigim kavga etmemeniz. Bu nedenle burdan sonra yazilan mesajlari sildim. Herkes benim icin önemlidir, giden de kalan da , gidip gelecek olan da.

Birilerinin biriyle sorunu varsa lütfen özelden halledin.

Bundan önce atilmis mesajlari atilmamis sayiyorum.