ARKADAŞLAR BEN YENDİM BÜYÜK KISMINI SİZ DE YENEBİLİRSİNİZ=)

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
Kullanıcı avatarı
pankreas_2010

ARKADAŞLAR BEN YENDİM BÜYÜK KISMINI SİZ DE YENEBİLİRSİNİZ=)

Mesaj gönderen pankreas_2010 »

merhaba arkadaşlar.benim sorunum çok uzun süre devam etti.çok anlatcağım şeyler var sizlere.bu hastalık devamlı olmadı bende.bi geçti bi geri geldi.ve ben sonunda farkettim ki bu kafada bitiyor büyük kısmı.ben bitirdim.
şöyle ki:ben sınıf öğretmenliği okuyorum arkadaşlar.kızarırdım insan içine çıkınca ama bu kadar çok sunum vb. şey olcağını düşünmezdim hiç.ama 2.sınıofa geçince sürekli sunumlar,projeler ard arda gelmeye başladı. her sunumda ben kaçtım.arka planda yer aldım hep.kafelerde buluşup grup arkadaşlarıyla konuşmak gerekirdi hastayım vb. dedim kaçtım hep. arka planda kaldım.anlatmadım konu herkes aynı notu alıyordu.diğre arkadaşlar anlatıyordu ben de kurtuluyodum.sonra bi gün yeter dedim yapıcam.ayrıca bi ilaç da kullanmaya başladım.ismini vermiyorum şimdi.konuşmak isteyen bununla ilgili özelden yazabilir.o ilacı da aldım.verin dedim arkadaşlara en uzun konuyu.aldım çalıştım bi güzel giyindim.makyajımı yaptım.çıktım sınıfın karşısına hoca da izliyo.60 kişi sınıf.anlatmaya başladım.ilk bi dk kötü olur gibi oldum.sonra hoşuma gitmeye başladı.devam ettim 20 dk yaklaşık tek başıma anlattım.jest mimik kullandım hem de.çok güzel şekilde anlattım.herkes büyülenmiş gibi bana bakıyodu.muhteşem bi duyguydu.bitti benim konum sonra oturdum.herkes çok beğendi o gün beni her anlamda.o günden sonra kendime güvenim geldi.şimdi çok iyiyim.sosyal şeylerden uzak kalmıyorum çünkü öğrendim artık ki bu hastalığın üstüne gitmek gerekiyo. ozaman yeniliyo hastalık.inanın bana. sorusu olanlar vb. herşeyi sorabilirsiniz. YALNIZ ARKADAŞLAR SİTEYİ LÜTFEN DAHA SIK TAKİP EDELİM. BEN BÜTÜN YARDIMLARI YAPMAYA HAZIRIM VE YARDIM ALMAYA HAZIRIM KENDİ ADIMA.TEŞEKKÜRLER... =)
Mal kaybeden, bir şey kaybetmistir, onurunu kaybeden birçok şey kaybetmiştir. Fakat cesaretini kaybeden her şeyini kaybetmistir. (Goethe)

sigmund

Re: ARKADAŞLAR BEN YENDİM BÜYÜK KISMINI SİZ DE YENEBİLİRSİNİZ=)

Mesaj gönderen sigmund »

Çözüm önerisi adına pek birşey yazmamışsın.
Kullanıcı avatarı
pankreas_2010

Mesaj gönderen pankreas_2010 »

arkadaşım sen neden bu kadar olumsuzsun acaba?
Mal kaybeden, bir şey kaybetmistir, onurunu kaybeden birçok şey kaybetmiştir. Fakat cesaretini kaybeden her şeyini kaybetmistir. (Goethe)

Kaçtutamlık

Mesaj gönderen Kaçtutamlık »

o kadar çekingenliğin ardından nasıl o denli inatla üstüne gidebildin sosyal fobinin üzerine pankreas_2010
Başım öne eğik,Gözlerim gözbebeğinde...
Suçlama beni...
Aşağılık bir asilim ben...
catatonic20

Mesaj gönderen catatonic20 »

bence senin sorunun sınıfın önünde sunum yapamama hobisiymiş ve onuda yenmişsin..şayet sf ile ilgili pek birşey göremedim bu yazıda..ayrıca sf hiçbirzaman gelip gitmez,devamlı takip eder seni..
Kullanıcı avatarı
antonio_montana

Mesaj gönderen antonio_montana »

pankreas_2010 yazdı:bu hastalık devamlı olmadı bende.bi geçti bi geri geldi.ve ben sonunda farkettim ki bu kafada bitiyor büyük kısmı.ben bitirdim.
herkes büyülenmiş gibi bana bakıyodu.muhteşem bi duyguydu.b
o duyguyu çok ii biliyorum. vay be başardı,bravo der gibi bakarlar. ama tekrar başlayabiliyor, ona dikkat et.:)
yasmn

Mesaj gönderen yasmn »

ilaç mı [smilie=dash2.gif] arkadaşlar kendimize gelelim bence hangi insan ilaçla doğdu? ömrünüzün sonuna kadar ilaçla yaşayamazsınız.
Kullanıcı avatarı
pnkrs_2010

Mesaj gönderen pnkrs_2010 »

ben diğer isimle giremedim silindi sanırım geldim yine.hastalığmla birlkte.yine başladı.uzun zaman iyidim yine başladı.ama peşini bırakmam asla.üstüne gidicem ısrarla
HAYATI BIRAKIP TABAĞINDA
BOŞVER Mİ DİYORSUN
KANASIN
IRMAK_

Mesaj gönderen IRMAK_ »

bizim yaşamamız için gerekli bazı şeyleri hayattaki karşılaştığımız negatif unsurlar,kişiler yada olaylar yedi,tüketti,bunu ilaçla takviye ediyoz,sf ye verilen ilaçlar dr reçetesi bile olmadan alınabilen(aman siz dr a yazdırın),çocuklara bile verilen ilaçlar,bu kimyasallarla bu yönümüzü tamir edicez,büyütülecek bişey yok bence,eğer böyle bir ortamda değil
100 yıl önce yaşasaydık belki gerek bile kalmıcakdı ilaç almamıza,çünkü biz naif ve fobiye varıcak utangaçlığa sahibiz,ama ortam erezyon....
İŞTE ÖYLE BİR KESİT...
Kullanıcı avatarı
pnkrs_2010

IRMAK_ yazdı:bizim yaşamamız için gerekli bazı şeyleri hayattaki karşılaştığımız negatif unsurlar,kişiler yada olaylar yedi,tüketti,bunu ilaçla takviye ediyoz,sf ye verilen ilaçlar dr reçetesi bile olmadan alınabilen(aman siz dr a yazdırın),çocuklara bile verilen ilaçlar,bu kimyasallarla bu yönümüzü tamir edicez,büyütülecek bişey yok bence,eğer böyle bir ortamda değil
100 yıl önce yaşasaydık belki gerek bile kalmıcakdı ilaç almamıza,çünkü biz naif ve fobiye varıcak utangaçlığa sahibiz,ama ortam erezyon....
evet katılıyorum
HAYATI BIRAKIP TABAĞINDA
BOŞVER Mİ DİYORSUN
KANASIN
catatonic20

Mesaj gönderen catatonic20 »

her utandığını hisseden kendini sfli zannediyor arkadaş [smilie=aikido.gif]
Kullanıcı avatarı
pnkrs_2010

sf li olduğunu hissetmeyen buraya niye üye olsun?demek ki zorlanıyor ki burada yardım arıyor.kimin için konuştuğunu bilmiyorum ama düşüncem bu arkadaşım catatonic20
HAYATI BIRAKIP TABAĞINDA
BOŞVER Mİ DİYORSUN
KANASIN
Kullanıcı avatarı
cayko09

Mesaj gönderen cayko09 »

arkadaşlar size ben bi öneri sunayım bende işe yaramaya başladı diyebilirim.bir telki cd alıp onu gece yatarken hergün dinleyin telkinlere gayet iyi uymaya çalışın cd dışındada kendinizi iyi hissteiğiniz anlarda sürekli telkinler verin bu telkinler bilinçaltına kaydetmeye başlıyo istesenizde istemesenizde.bilinçaltı artık sürekli olumlu sözler duymaya başladıkça başka çıakr yol bulamıyo sizin verdiğiniz komutlara uyuyo.bide şu var asla değiştirmek istediğiniz duygu yu veya olayı düşünmeyin asla sadece olmak istediğiniz durumu hayal edin beyin böyle çalışıyo neden hastalığı yenemiyoruz sürekli değiştirmek istediğimz olaya konsatre olduğumuz için tabi bu biraz zaman alıcak ben 3 aydır yapıyorum artık kendimi daha iyi hissediyoır ve bu hastalığı ilk defa yenebilecek duyguyu hisstemeye başladım bide derdinizi anlatın herkese çekinmeyin ben öle yapıyorum artık hastalık sıkışmaya başladı yaşam alanı daraldı deneyin inanki faydasını görüceksiniz.
CaYKo
mustafa45

Mesaj gönderen mustafa45 »

kafan güzel
insanları yöneten ve kararları verdiren inanılan düşüncelerden yansıyan ifadelerdir
sefaesen94

Mesaj gönderen sefaesen94 »

bence çok fazla büyütülüyo üstüne gidilince gerçekten halledilebilen bir sorun ve olumsuz arkadaşlar ortamı bir anda geriyor bu iş cesaret işi üstüne gitme işi bazıları bundan kansermiş gibi bahsediyor bazıları ömür boyu böyle kalcaz diyo birileri bu hastalığı yenmişse ki kesinlikle yenenler var bizde yenebiliriz ayrıca ben şuna inanıyorum biz çok zekiyiz bence çünkü utanma bir hesap işidir karşı tarafın bnm hakkımda ne düşündüğünü hesaplamadır ve fazla mükemmeliyyetçiyiz bi baksanıza etrafınıza hem insan yapımı olup hemde mükemmel olan ne var! ve bence sandığımız gibi kimse bizi falan düşünmüyor insanların bizi düşünmekten daha önemli işleri kesinlikle vardır ayrıca ben arkadaşa inanıyorum tekrar yenecektir bu cesaret işi olduğuna göre yenecektir bide isteme mevzusu bu ne kadar isterse okdar cesaretleniyor insan örneğin ben 4 günde %40 oranında ilerleme katettim.