ben bir neyim?

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
Kullanıcı avatarı
tradewind

Re: ben bir neyim?

Mesaj gönderen tradewind »

yurttaş kardeş evet önce bende sf liyim diye bilirdim
fakat o zamanlar sf nin hakkında bilgim yoktu
tesadüf sonucu bu siteye rastladım.
burda bütün kullanıcıların mesajları inceledim alakayı görmedim
sf bence korkaklıktır .bazıları sf liler korkak değil falan filan diyo
adı üzerinde sosay fobi.sosyal ne demek ? toplumsal
fobi ne demek? korku. hatta türk dil lügatinde aşırı korku diye geçer
farsça bir kelimedir ingilizcede phobia diye geçer
burada ph harleri bileniniz vardır ing de f sesine karşık gelir ve korku anlamında kullanırlar
demekki her sf li korkakmış.bir nevi korku hastalığı yani korkaklık olmuyor mu?
korkuyor denince ilk aklımıza gelen insanın insandan korkması olayı değil mi
çok korkular var mesela ailurofobi(Kedilerden korkma),araknofobi(Örümceklerden), korkma,musofobi( Farelerden korkma),pogonofobi(Sakaldan ya da sakallı kişilerden korkma)
buda kadınlarda sık rastlanılan bir korku çeşidiymiş ama bunları yaşayanlar kimse korkak demez
demekki en alçak korku insanın toplumdan korkmasıdır.
düşün yani hayvanda daha çok insandan korkuyorlar mantı bu ya sanki hakaret
köpekten,kediden,fareden hadi diyelim ki kuduz olasılığı yada temizlikle alakalı
bir takın korkular olur.olabilir yani hayvandır ne zaman ne yapacağını bilmez
ama insan böyle mi be kardeşim ya
sen ne güzel şeysin laleağacı!!
Kullanıcı avatarı
tradewind

''Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyebilirsiniz'' demişsiniz
mahsunkul bu doğru mu?
doğruysa nasıl yapılır bi anlatırsan sevinirim
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

tradewind yazdı:''Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyebilirsiniz'' demişsiniz
mahsunkul bu doğru mu?
doğruysa nasıl yapılır bi anlatırsan sevinirim
anlatırım nedemek
mesajı yolladıktan sonra 10 dakka içesinde düzenle butonuna tıklayarak, mesajını editleyebilirsin. eğer vakti geçmiş ise, misal 15 dakka yada bi gün, o zaman bana yada bi mod arkadaşımıza özel mesaj ile mesajının editlenmesini yada silinmesini talep edebilirsin..
..............Resim.................~~Resim
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

birkedigördümsanki yazdı:
mahsunkul yazdı:artık kıskanmaya başladım tradewind'i:) [smilie=bb.gif]
senin yerinde ayrı: )
:)mersi__ [smilie=blush.gif]
..............Resim.................~~Resim
yurtas61

Mesaj gönderen yurtas61 »

yurttaş kardeş evet önce bende sf liyim diye bilirdim
fakat o zamanlar sf nin hakkında bilgim yoktu
tesadüf sonucu bu siteye rastladım.
burda bütün kullanıcıların mesajları inceledim alakayı görmedim
sf bence korkaklıktır .bazıları sf liler korkak değil falan filan diyo
adı üzerinde sosay fobi.sosyal ne demek ? toplumsal
fobi ne demek? korku. hatta türk dil lügatinde aşırı korku diye geçer
farsça bir kelimedir ingilizcede phobia diye geçer
burada ph harleri bileniniz vardır ing de f sesine karşık gelir ve korku anlamında kullanırlar
demekki her sf li korkakmış.bir nevi korku hastalığı yani korkaklık olmuyor mu?
korkuyor denince ilk aklımıza gelen insanın insandan korkması olayı değil mi
çok korkular var mesela ailurofobi(Kedilerden korkma),araknofobi(Örümceklerden), korkma,musofobi( Farelerden korkma),pogonofobi(Sakaldan ya da sakallı kişilerden korkma)
buda kadınlarda sık rastlanılan bir korku çeşidiymiş ama bunları yaşayanlar kimse korkak demez
demekki en alçak korku insanın toplumdan korkmasıdır.
düşün yani hayvanda daha çok insandan korkuyorlar mantı bu ya sanki hakaret
köpekten,kediden,fareden hadi diyelim ki kuduz olasılığı yada temizlikle alakalı
bir takın korkular olur.olabilir yani hayvandır ne zaman ne yapacağını bilmez
ama insan böyle mi be kardeşim ya
kardeşim öncelikle doğru sölüyosun sf korkaklıktır.Ama nasıl bi korkaklık bu önemli. Şimdi biz genel olarak toplumda küçük düşmekten rezil olmaktan korkuyoruz.Aslında utanıyoruz ama bence utangaçlık daha farklı.benim algıma göre utangaçlık insanın küçük düştüğü zaman veya nebiliyim bi kıza çıkma teklifi edeceği zaman, kusuru hatası toplumca fark edildiği zaman, yüzün kızarması ve mahcup olunmasıdır.sfdeki ise toplum içinde bulunduğumuzda (işte küçük düşücem rezil olucam kız bana soru sorarsa ben diycem, yine kızarıp terliycem) diye düşünerek kendi kendimize kızarma terleme ve mahcup bi görüntü almadır.yani herhanki bi olay vuku bulmadan utanmadır ki bu da olayın gerçekleşmesinden korkmak gibi bişeydir.şimdi bu korkudan ötürü bizi baya aşağılamışsın
yarın annen gözünün önünde acı içinde kıvrananacak doktor dotor diye
sende ya sesim titrerse, ya acildeki adam bana gülerse derdine düşeceksin
ağabeyni dışarıda vuruyor olacaklar sende orda kalabalık var diye pencereden
perdeyi araliyacaksın seyredeceksin matık mı ulan bu .ödlek herifler ev hanımı mısınız
kendinize gelin be düşünün yani türkiyede her kes böyle osaydı vay halimize
seninle nasıl savaşa giderim ben ,heyecanda beni vurursun düşmandan önce
koskoca adamlarsınız kendinden utanmaz mı insan azda olsa.
böyle erkekleri çamurdan yaparım annelere yazık değil mi
Ailenize sahip çıkmazsan sen nesin ki
benim bildiğim ev hanımları sürekli evdedirler yemek falanla uğraşırlar
bir sfli de çok harika bir ev hanımı olur zorunuza gitmesin bu böyle
kuzu kuzu her işi yaparlar itirazsız,sflilerin eşleri onları aldatsa da bu kadın olabilir erkek olabilir
tek erkeklere hitap etmiyorum .rezil olacaklarında korktukları için katılırlar ne çirkin ne çirkin
ama kendileri hiç aldatmazlar istedikleri halde
bu bir hayat tarzı olur mu be.böyle bir hayat olamaz
Bizi baya ödlek yapmışssın ev hanımı yapmışsın eşlerimiz aldatsa buna göz yumacağımızı, savaşamıyacağımızı kastetmişsin.annemiz doktor dese ambulans çağıramıyacağımızı söylemişsin.Ama bunların hiçbiri doğru değil.Ben kendi adıma söylüyorum eğer ortada ciddi bi şey varsa sf akla gelmez.Neden gelmez.biz toplum içinde sfyi aklımız o an boş olduğu için yaşarız çünkü sf düşünme işidir eyvah rezilmi olucam şöyle mi olacam kızarıcammı gibi.Ama ortada düşünülecek yoğun bişey varsa biz sfyi düşünmeyiz.Aklımıza bile gelmez.(ztn normal zamanlarda da gelmese bu kaygı yı hiç yaşamayız).Mesela ben kendi hayatımdan örnek veriyim ben okulda, sınıf ortamında genelde sf olurum, ama birileri kavga ettiği zaman biri aşırı hasta olduğu zaman (birisi psikolojik bunalım geçirmişti sınıfta telefonunu falan fırlatmıştı) sonra sınav olduğu zamanlar, sf yaşamadığımı bizzat kendim gözlemledim. çünkü böyle zamanlarda düşünülecek önemli şeyler oluyo.Ve sınıfta toplumda bulunan insanların da düşünecek önemli şeyleri de olduğu için sf lileri yani bizleri eleştiremiyeceklerini bize bakmayacaklarını bizi rezil duruma düşürmüyeceklerini biliriz.Zaten böyle durumlarda rezil olunmayacağınıda biliriz.Tabi bunlar benim yorumlarım diğer arkadaşlarda bana katılırlarmı bilmem ama ben senin anlattığın korkaklardan deilim onu söyliyim.
bide bizim korkuyo olmamızı eleştirip bizi yuhalaman son derece yanlış.bunun bir psikolojik rahatsızlık olduğunu unutmamalısın. bizim elimizde olan bişe değil.sen bi şizofrene de sen salakmısın niye hayali insanlar görüyosun, hiç insan hayali insan görürmü gibi laflar da edemessin.bilmiyorum anlatabildimmi
Ama yine de şunlarıda söylemek istiyorum hep bize samimi bir şekilde, korkmamamızı hakkımızı aramamızı gereksiz yere utanmamamızı söylemişsin.yaptığın hataları anlatmışsın. bu da bizim yanımızda olduğunu bize iyileşmemiz için gaz verdiğini gösteriyo.saol. ben yine kendi adıma söyliyim senin yazdıklarından çok şey öğrendim.
Kullanıcı avatarı
tradewind

bu gün sosyolojik açıdan bakalım sf ye kendimce
toplumsal yapımız bu hastalığın çıkmasına bence çok elverişliydi
müşfik olmayan her toplumda bu sf vb ruh hastalıkları yaygındır kanımca
öcnelikle hor gören bir tomlum yapımız var.hoş görü yok hoş görü
caddede bir adres sorarsın öyle cevap vermeye aciz insanlar varki yüzlerine tüküresim geliyor
alt üstü bir adres .. geçen köyden bir akrabam geldi.dedik ki bi değişik yapalım
şalvarla şapkayı aldım bundan giydim.bir ziyeretlerde bulunayım dedim
kime gittiysem “deli geldi” demedikleri kaldı.ne yani kıyafetle mi insana değer veriyoruz
bilerekden bir adres sordum birisine. bana verdiği cavabı yazıyorum
“90 metre ilerle sonra sağa dön 10 metre ilerle.sonra geriye dön 100 metre ilerle .daha sonra sola dön 100 metre ilerle orda”sırıtarak söylediler .ben bunu şöyle okuyorum
“ulan kıro,şalvarlı salak,bilgisiz cahil sanki adres tarif etsek bilecen mi ki.odun gibi adamsın sen kim adres bilmek kim aha sana adres jetonun düştüyse hak verecem” demek değil midir
Sonra söyle bi hesapladım ki bulunduğum noktanın 10 metre ilerisini tarif etmişler
Tabi adamlar gitti artık yoksa onlara ne diyeceği mi bilirdim.
Sonra kız arkadaşı telefon ettim hazırsan bi gezelim dedim. Olur hazırım dedim
Gittim bana bi baktı enteresan bir insansın falan filan dedi.gidelim mi dedim
Gidelim dedi.ama içten gelmediğini biliyorum.zavlallım her ne kadar bana bunu belli etmemeye çalışsa da anlamıştım ki işkence ediyorum kıza
Aslında ben olsaydım direk söylerdim delimisin bu ne kıyafet derdim
O işkenceyi çekmezdim.kadın erkek eşitsizliği gibi anlaşılmasın
Benim demek istediğim şu .davranışlarımızın bir numaralı sorumlusu eğitim sistemidir
Ha bu sorumluğu eğitim sistemine atıpta aptalca davranamayız
Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir.Böyle bir toplumda geleceğe ümitle bakmak münkün mü
Bir arkadaşımız okuyanız vardır aynen şunu yazmış “
Ben 2 yıl öncesine kadar sosyal fobisi olan biriydim.Bu lanet olası hastalığa orta okuldan beri sahibim.Bu hastalık yüzünden liseyi zor bitirip, üniversiteyi de yarı da bıraktım.Babam beni ilk kez orta sondayken bir psikiyatriste götürmüştü ama hiç bir faydası olmadı.Bu arada yaz aylarında tatile bile gitmek istemiyordum bu yüzden.Fakat zorla götürülüyordum ama otel odalarından dışarı çıkmıyordum.Evet bu fobi 22 yaşıma kadar sürdü taaki babam tarfından Kanada'ya dil kursuna gönderilene kadar.İlk defa yurt dışına çıkıyordum, yabancı bir yer ve değişik bir kültür.Türkiye'de bile tanıdığım insanları görmek istemiyordum bu yabancı yerde nasıl adapte olabilirdim.Kanada'ya ayak basalı tam 1 hafta olmuştu.Bana inanmayacaksınız ama sanki ben doğma büyüme kendimi Kanadalı hissediyordum.Hemen herkez ile kaynaşmıştım.1 hafta da 20 den fazla arkadaşım olmuş ve artık günümü eve kapalıolarak geçirmiyordum.Eve geç saatlede dönüyordum.Saat 9 da kursa, kurs çıkışında da eğlenmeye gidiyorduk.Artık fobi mobi kalmamıştı”

bu beyefendinin yalan yazmış olamsından daha aptalca bir düşünce olur mu
burası dert paylaşımı kimse kimse yalan yazma gereği duymaz.lüftfen anlayın
bu insan ne diyor hayat şartları sf ni çıkmasına neden oluyordu
adam düşünmüş burada yüzüm kızarsa da,elim titrese de,çatlasamda
eleştirenim yok ayıplıyanım yok öyleyse neden bu saçmalığı düşüneyim diye
sf ortadan kalkmış.çünkü dünyaya bakış penceresi değişmiş
hayatın gerçeklerini görmüş.insanın insanı aşağılamaktan daha alçak bir düşünce olmadığını görmüş
ve kendisine bu saçmalık gelmiş.sizde olsanız bu samalığı görseniz yapmazsınız
biri ''a hastanesinde ölüleri diriltip evine yolluyorlar'' dese buna kim inanır
kendisinin de buna inandığını sanmam için zekasız olmam gerekir saçma yani
insanın insandan kormasından daha alçak bir düşünce olamaz
bunu düşünmek alçaklığı kabullenmektir, korkaklıktır,haysizyetsizliktir vallahi böyledir
erkekçe düşünmedikçe erkekçe davranamazsın ve bunu kimsede idda edemez
sürekli korkakça düşüneyim vay rezil oldum,yüzüm kızardı,kalbim attı diye
sonra erkekçe davranamıyorum de. bu mantığına değil ben hanzolar inanmaz
evela insan gibi düşün.sen insan gibi düşünmezsen insan olamazsın
ben düşünceyle senin temizliğine inanırım senin kıyafetine,süsüne bakmak
yapmacıklarınla senin temizliğine inanmak aptallık olur
akşama kadar edebe aykırı, yakışıksız film seyret vallahi kimse senin temiz olmandan bahsedemez
eden de senin gibidir
şerefsizlik içinde yüzdüğünü düşünmek ahlaksızlık yapmak değil midir
daha düne kadar okullarımızda rehber öğretmenler yoktu be
eğitim sistemiyle sen bunun önüne geçemezse sf de çıkar şizofren de
elin gavuru yüz sene evvel bunu düşünmüş okullarda psikoloji alanında eğitim
görmüş öğretmenler koyarak çocuğun sorunu veya arkadaşlarıyla olan sosyal
aktiviteleri inceliyerek yön verirmiş. bu ve benzeri hastalıkların önünü kesmişler
bizim cahil oğlu cahiller daha yeni yeni keşfettiler.vay halimize vay
aslında gerçektende sorunu sizde balmam,sizi suçlamam benimde hoşuma gitmiyor
bir hastalıktır biliyorum ama bu hastalıktır diye bazı değerlerinle değiştiremezsin
yanlış biliyorsun ve baktığın pencere yanlıştır
nasılsa hastayım iç hasaplaşmalara girerek gerekçe ürererek yaptığını hafiletemezsin
gerçekleri görmeden ilerliyemezsin.gerçeklerinle yüzleşeceksin. “vay şu insanlar beni korkak
sanıyorlardı.korkaktım... şimdide korkak olmadığımı kanıtlarsam iki yüzlülük olur..
ben neysem oyum..” gibi bir hasap çıkıyor ortaya kanımca.
Geçmişteki komlekstir.bu kompleks kanımca cesaretsizlikten ileri geliyor
Sonuru irdelediğim zaman hep korkaklıktan öteye gidemiyorum.hani bir soru sorulur
Sınıftaki bütün öğrenciler farklı yaklaşımlarla,farklı tekniklerle,değişik çözüm yolları üzerine soruyu cevaplıyacaklarsa da.. sorunun cevapı hep aynı çıkar.niye çünkü gerçek birdir
Senin çekindiğin insanlar senden daha mı iyi sanıyorsun
aha ben sosyal fobili miyim ki babamın yaşındakilere kafa tutuyorum sakatlık işte
ama ben bunu yaptığım için kendimde nefret ederek,böyle olmaz diyerek
değiştim büyük ölçüde.bunun için bilinçsizce hap yuttum gebermek istediğim günler oldu
onun için insandan çekinerek,kaçarak sorun hal olmaz
vallahi seni pısırık görseler sana insan muamelesini yapmazlar
biliyorsunuz biz insan oğlu yasakları doğası gereği sever
senver derken illahi o suçu yapmak anlamında demiyorum meslela youtube ye ulaşım
yasaktır ama gel gelelim ki kim bu yasağa uyuyor
adım gibi eminim ki ulaşamayanlarda yöntemini bilmiyordur
nefsine sahip olamıyorlar ki..geçen bir yerde okudum gene bir saçmalık
kızlarla konuşmama diye bir mejaj yazmış biri.kızlarla konuşulamıyormuş
niye konuşulmasın be adam .kızlar erkeklerden daha sert…hayır
evela bu ayrımı yapma.annemizde bir kızdı.annemizden korkuyor muyuz.
Bir sıkıntımız olduğunda evela annemizin kalbi cız ediyor mu etmiyor mu
Bir dilim ekmek bulsa ve kendisi aç olmasına rağmen bunu sana mı verir yoksa kedisi mi yer..
Şuda var yetişme tarzıyla alakalı olabilir.. eğer doğru sana yanlış olarak benimsetilip
Öğretilmişse bunu yapmakta zorlanırsın yada bir iç çatışma(annem bu davranış kötüdür demişti.. babam bu haram derdi..) varsa engellemeler söz konusu olabilir
Ne ekersen onu biçersin ama bu yanlışları bu gerçekleri görerek
Bunların birer yanlış olduğunu dolayısıyla pencerenizi değiştirmelisiniz
arkadaşlar her zaman bir konuyu ele alarım bi bakarım ki konuyla alakası olmadan gitmişim
gene öyle yaptım galiba.reelde de böyleyim . kimi kırdıysam özür dilerim
yurtas61

Mesaj gönderen yurtas61 »

ben zaten yalan yazdın demedim. bana göre sf de böyle davranışlar yoktur dedim.üstelik bana göre. hatta diğer arkadaşlar ne der diyede bi açıklık bıraktım. zira ben bi sf uzmanı değilim.sen o olayları yaşamış olabilirsin.zaten sfnin bazı davranış durumları kişiden kişiye değişiyo.
bu arada sf nin toplumsal yapıdan kaynaklandığı konusunda yazdıklarınıda okudum.
Kullanıcı avatarı
tradewind

toplum önünde küçük düştüğünü düşünmek kadar alçaklık var mı ya
onursuzluk hayal edilir mi kardeşim.sana kinim yok kardeş diyorum
bu hayalı sesli bir şekilde şimdi oku kendini kendini tanı ya
ben kimim?neden bunu düşündüm?bir çocuk muyum yoksa koca bir adam mıyım?
yaptığım davranış kime benziyor.göreceksiniz ki kocaman bir adam terbiyesizlik içinde yüzüyor
ne yaşında ne başından utanıyor.bu terbiyesizliği şimdi deneyin görün zor değil yani
seni sen yapan kişiliğindir.karakterinizi bozup kadılaşmayın
senin karakterinin güzelliği düşüncendedir.senin temizliğin ölçüsü düşünüş tarzındır
erkekliğin ölüsü erkekçe düşünmektir.gerisi terbiyesizlikten öte bir şey değildir
vallahi insanca düşünmedikçe kimse senden insallığı bekliyemez bekleyende karaktersizdir
bir karaktersize malını teslim edebilir misiniz.evela yolun bir olsun
bu gün bunu düşünen bir insan, yarın ne düşünmez ki(onu yapan onu da yapar)
yolunuzu belirleyin burda kastım şu:ya ahlaki düşün yada deyyus ol git.bu seçenektir
kimse seni bu yolundan zorla alı koyamaz ama bence ahlaki olanını seçin
çünkü doğru yol budur
arkadaşlar genel doğrulardan bahsettim şahıslara lafım yok
2hakan2

Mesaj gönderen 2hakan2 »

tradewind konuyu bayagı bır abartmışın ,yazılarının hepsini okumadım ama bayagı abartılı oldugunu dusunuyorum.SF kucuk yaslarda gerceklesen aile baskısınında rolu buyuk olan ve hatta genetık bıle gecebılen bır hastalıkmıs bunu psıkıyatrı uzmanı dıyor
doktorun tezi de sf bınlerce hastaya mudahale etmiş TEDAVİ: kardes ben 37 yasındayım tesaduf hastalık oldugunu internetten ogrendım sonra gecen haft a doktora gıttım konuyu anlattım bana antıdeprasyon ılacı verdı ılk 2 gun ceyrek 6.gune kadar
yarım sonra sabah aksam ceyrek bu ılacın faydası bana sf ıle ılgılı olabılecek olayları dusundurtmuyor benım
toplum onunde konusmama faydasının olacagına ınanmıyom ama yınede zaman gosterecek AYRICA DOKTOR BİZİM SF TOPLANTILARINA
KATILACAK HEM KENDİSİ İÇİN BİR ÇALIŞMA ORTAMI SAĞLAYACAK HEMDE MADDİ DURUMU İYİ OLAMAYAN ARKADAŞLARA
TEDAVİ VE İLAÇ YARDIMI YAPABİLECEĞİNİ SÖYLEDİ İNŞALLAH İLK TOPLANMAMIZDA GELECEK VE BIZE BİLGİLER VERECEK
KATILIMIN COK OLMASI GEREK MAHSUN KARDEŞ EGER SİDE BU MESAJI OKUDUYSANIZ HAZIRANIN 1.VEYA2.HAFTASI TOPLANMAMIZ GEREK
BU TOPLANTININ PSIKIYATRI UZMANI DOKTORLA BERABER YAPILDIĞINDA DAHA FAYDALI OLACAGINA
INANIYORUM AYRICA TRADEWID OZELLIKLE GELMENIISTIYORUM EZBERE KONUSMAYALIM ARKADASLARI BUNALIMA SOKMAYALIM
BIRBIRIMIZE KARSI SAYGILI SEVGILI OLALIM EZBERE DAYANAKSIZ KONUSMA BOS İŞLERDIR İŞİ UZMANINDAN DINLEMEK VE
BENDE TEDAVİ OLMAK ISTIYORUM DIYORSANIZ TOPLANNALIM HERKESE SAYGILAR........................................
meltem18

Mesaj gönderen meltem18 »

Bayanlara utanma yakışır mesela birine arkadaş olalım mı diyorsun
kız diyorki he he olalım ne çirkin ama teklifinden utanıyor insan valla.

TRADEWİNG BENİ YANLIŞ ANLADIN.BEN SANA AŞK TEKLİF ETMEDİM
SENİN YAZDIKLARININ BANA GÜVEN VERDİĞİNİ VE İYİLEŞMEMDE ETKİLİ OLDUĞUNU DEMEK İSTEDİM.AYRICA HER ÖNÜME GELENEDE TANIŞALIM DEMEM BUNUDA İİ BİL
meltem18

LÜTFEN BANA KIZMA TRADEVİND
BANA HAYATA BAKIŞIMI DEĞİŞTİRDM.YAPAMADIĞIM BİR ÇOK ŞEYİ ŞU AN CESARETLE YAPIYORUM.BİLİMİYORUM NASIL ANLATAYIM KULAKLARIMDA SÜREKLİ SANKİ BİRİ
GAZ VERİYOR.ESKİDEN ÇEKİMDİĞİM BİR İŞİ YAPARKEN ŞİMDİ DAHA RAHATT YAPIYORUM VE SANKİ ÇOK GÜÇLÜYÜM GİBİ GELİYOR BANA.KORKMASSAK HER ŞEYİN ÜSTESİNDE GELİRİZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM.
meltem18

çok özür dilerim tredewind kalbini kırdıysam lütfen özür dilerim
Kullanıcı avatarı
tradewind

meltem18 yazdı:Bayanlara utanma yakışır mesela birine arkadaş olalım mı diyorsun
kız diyorki he he olalım ne çirkin ama teklifinden utanıyor insan valla.

TRADEWİNG BENİ YANLIŞ ANLADIN.BEN SANA AŞK TEKLİF ETMEDİM
SENİN YAZDIKLARININ BANA GÜVEN VERDİĞİNİ VE İYİLEŞMEMDE ETKİLİ OLDUĞUNU DEMEK İSTEDİM.AYRICA HER ÖNÜME GELENEDE TANIŞALIM DEMEM BUNUDA İİ BİL
çok cocuksu bu yazdıkların
kalıbının insanı ol tavsiyem.
ayrıca kusur yokken özür dilenmez ne o öyle özür özür...bırak gebersin geberecekse
çok da alıngansın
ben genele hitap ediyorum iyi oku
birkedigördümsanki

Mesaj gönderen birkedigördümsanki »

biraz karışmış yazılar [smilie=crazy.gif] tradewind sen tam gaz devam [smilie=comando.gif]
Kullanıcı avatarı
tradewind

2hakan2 yazdı:tradewind konuyu bayagı bır abartmışın ,yazılarının hepsini okumadım ama bayagı abartılı oldugunu dusunuyorum.SF kucuk yaslarda gerceklesen aile baskısınında rolu buyuk olan ve hatta genetık bıle gecebılen bır hastalıkmıs bunu psıkıyatrı uzmanı dıyor
doktorun tezi de sf bınlerce hastaya mudahale etmiş TEDAVİ: kardes ben 37 yasındayım tesaduf hastalık oldugunu internetten ogrendım sonra gecen haft a doktora gıttım konuyu anlattım bana antıdeprasyon ılacı verdı ılk 2 gun ceyrek 6.gune kadar
yarım sonra sabah aksam ceyrek bu ılacın faydası bana sf ıle ılgılı olabılecek olayları dusundurtmuyor benım
toplum onunde konusmama faydasının olacagına ınanmıyom ama yınede zaman gosterecek AYRICA DOKTOR BİZİM SF TOPLANTILARINA
KATILACAK HEM KENDİSİ İÇİN BİR ÇALIŞMA ORTAMI SAĞLAYACAK HEMDE MADDİ DURUMU İYİ OLAMAYAN ARKADAŞLARA
TEDAVİ VE İLAÇ YARDIMI YAPABİLECEĞİNİ SÖYLEDİ İNŞALLAH İLK TOPLANMAMIZDA GELECEK VE BIZE BİLGİLER VERECEK
KATILIMIN COK OLMASI GEREK MAHSUN KARDEŞ EGER SİDE BU MESAJI OKUDUYSANIZ HAZIRANIN 1.VEYA2.HAFTASI TOPLANMAMIZ GEREK
BU TOPLANTININ PSIKIYATRI UZMANI DOKTORLA BERABER YAPILDIĞINDA DAHA FAYDALI OLACAGINA
INANIYORUM AYRICA TRADEWID OZELLIKLE GELMENIISTIYORUM EZBERE KONUSMAYALIM ARKADASLARI BUNALIMA SOKMAYALIM
BIRBIRIMIZE KARSI SAYGILI SEVGILI OLALIM EZBERE DAYANAKSIZ KONUSMA BOS İŞLERDIR İŞİ UZMANINDAN DINLEMEK VE
BENDE TEDAVİ OLMAK ISTIYORUM DIYORSANIZ TOPLANNALIM HERKESE SAYGILAR........................................
birader morelini bozmak istemem ama antidepresanların ilaçların sadece zararsızlaştırma etkileri vardır
hele mao sınıfına girenleri de asla kullanma sana tavsiyem
ama genede karı zararından çoksa kullan itirazım yok
benim halamın beyninde tümör vardı
onada depresyon ilacı verdiler kullandı kapıdan giremez hale geldi
çok çıkıntıların oluyor balkon gibi.kafanı yatakta kaldıramıyon..
bazen bu benmiyim diye sırıtırsın.anlamsız gülmeler
ölçüsüz davranışlar daha neler neler
bu haplarında tesiri düştükçe orantılı olarak kendine dönersin
çünkü yüzlerce kişiden bunu duydum
ama illaki her kes aynı tepkiyi verir diye bir kural yok
son tavsiyem bağırmayı öğrenin