Normal bir insanın gözünden nasıl göründüğünüze bakın.

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
Kullanıcı avatarı
caferali

Re: Normal bir insanın gözünden nasıl göründüğünüze bakın.

Mesaj gönderen caferali »

"normal" insanların çoğu, bizim, aslında anormal olduğunuzu farketmez. çünkü öyle bi kabiliyetleri yok. empati yetenekleri o kadar gelişmemiş.
farkedenler de, saf, kafası karışık, uykusuz galiba, aşık mıdır ne derdi varsa gibi şeyler düşünebilirler.
biraz daha farklı düşünebilenleri, çekingen, sıkılgan, yalnız kalmayı seven vs. gibi görürler.
de te fabula narratur
clonizses

Mesaj gönderen clonizses »

Kendini beğenmişin biriymişim . . .öööö :p
venüss_q

Mesaj gönderen venüss_q »

benim agresif olduğumu düşünüyolar sanırım.çoğu kişi öyle söylüyo .ve suratsızz
Kullanıcı avatarı
masalkitabı

Mesaj gönderen masalkitabı »

Normal insandan kastın ne anlamadım.. Biz hangi gruba giriyoruz elyin ilan mı
And here I come up the hill, I'm pushing my wheel of love ... I'm flying. Look at me now.
gece

Mesaj gönderen gece »

bana geçenlerde sen farkında değilsin kambur duruşun bile karizmatik diyen biri oldu..
bemiks

Mesaj gönderen bemiks »

bir sf li olarak normal bir insanın gözünde nasıl bir insan oldugumu ceşitli vesileler sonucu ögrenme fırsatım oldu başkalarına karşı saygılı dürüst icine kapanık gizemli ve biraz asabi işte ben buymuşum arkadaşlar
Kullanıcı avatarı
masalkitabı

Bana sadece acayip diyorlar bakışlarım filan acayip gelmiş köylülere anlamıyorum anlamıyorum [smilie=crazy_pilot.gif]
And here I come up the hill, I'm pushing my wheel of love ... I'm flying. Look at me now.
Kullanıcı avatarı
kaşif

Mesaj gönderen kaşif »

caferali yazdı:"normal" insanların çoğu, bizim, aslında anormal olduğunuzu farketmez. çünkü öyle bi kabiliyetleri yok. empati yetenekleri o kadar gelişmemiş.
farkedenler de, saf, kafası karışık, uykusuz galiba, aşık mıdır ne derdi varsa gibi şeyler düşünebilirler.
biraz daha farklı düşünebilenleri, çekingen, sıkılgan, yalnız kalmayı seven vs. gibi görürler.
okadar doğruki ve bunu sf lilere anlatmak o kadar zorki..her sf li "kendi beyninde yaşadığı rezilliği" herkesin gözü önünde yaşadığını sanıyor, dışardan kimsenin gördüğü bildiği hiçbirşey yok halbuki.. ha tabi rezil oldum diye düşüne düşüne kızarır bozarır ondan sonra millet kızarmasına bozarmasına güler vs ama hala kimsenin bildiği birşey yoktur(bura çok önemli)..o an kırıp döktüğün birşey yoksa, yanında bir karşı cins yoksa kimse kızarmana bir mana veremez, sesin ince çıkmış kalın çıkmış saçın şöyleymiş elbisen böyleymiş hiçbirine kimse dikkat etmez..bizim sınıfta sarışın erkek ing hocamız kıpkırmızı kesilirdi durp dururken..ben hariç kimse bişey anlamazdı aval aval "aaa hocaya bak pancar gibi oldu" derlerdi gülmezlerdi bile..çünkü anlamazlardı..bazıları; "tansiyonu vardır tansiyonu" derdi (:D)..hoca tabi böyle zamanlarda tecrübeli bir sf li olarak sıvışırdı= )..olay bu..kimsenin bildiği birşey yok
katmandu

Mesaj gönderen katmandu »

insanı insan yapan şey kesitirilemezlik olduğu için aslında normal insan yoktur. imdi o zaman diğer insanlar sizi nasıl görüyorlar, ehh bu da o kişinin bakış açısına göre değişiyor...ama asıl önemlisi; sizin kendinizi nasıl gördüğünüz, kendi adıma; kendimi zerre sevemiyorum, aynaya bakıyorum, gördüğüm son derece çirkin biri ( ki göreceli felan değil bildiğiniz çirkin bir adamım)
ünversiteye afla döndüm 6 seneden sonra. şimdi çevremde ki insanlar hep genç, haliyle fazlasıyla tecrübesiz...
durumumu anlatmak için üç örnek vereyim:
hayatımın her döneminde bana eşlik eden kesif bir yalnızlık hissi olsa da; ünvdeyi bırakmadan önce, böyle asosyal değildim, işte, şimdi ünversiteye tekrar dönünce önceden tanıdığım bir arkadaşa rastladım. hoca olmuş şimdi, bana söylediği şey şu "sen o zamanlar hep arkadaşlarınla gezerdin görürdüm sizi, bi kere davet etmedin beni, ben çok yalnızdım vs vs..." gerçekte ise bu sadece dışardan görünendi, çok kişiyi tanımak aslında pekte bir şey ifade etmiyor çünkü sizi gerçektende dinleyen bir tane dostunuz oluyor o da şartlar uygun olursa...
bir tanesini burada tanıştığım, samimi olduğum bir arkadaş söylemişti ona sfden bahsetmiştim ... ayak üstü tanıştım birer çay içtiğimiz gençten bir çocuğa, benim hakkımdaki izlenimlerini sormuş. "çok burjuva birine benziyor" demiş eee dedim ne demek istemiş; yani çok havalı, ulaşıl(a)maz, adam sanki tüm her şeyin sahibi gibi oturuyor... bunu dediği gün cebimde sadece 50 kuruş param olmasıda ayrı bir ironi tabii...
bir de okulun kütaphanesinde tanıştığım daha doğrusu benimle tanışan bir hatun oldu. işte bir soru sordu felan bende kısa net bir cevap verdim. biraz sonra kütüphanenin başka bir tarafında (benim farkında değillerdi) yanında ki arkadaşıyla konuştuğunu duydum kritik yapıyorlardı, neyse " o sana bakmaz demedim mi" gibi bir şeyler zırvalıyordu arkadaşı...
ne yersen ye asit yapar ağzında
psikosomatik

Mesaj gönderen psikosomatik »

teşekkürler kaşif doğru söylüyosun sanrı var

arkadaşlar size bir olay anlatiyim. sürekli depresyona giren bir arkadaşım var. bir gün arkadaşımla sohbet ederken gülme esnasında arkadaşımın yanaklarında bir titreme olduğunu gördüm. bunun bir sosyal fobi belirtisi olduğunu biliyorum. ve bu arkadaşım kağıt oynarken, insanlarla konuşurken titriyor. ben bile bu arkadaşımda sosyal fobi varmı yokmu bilmiyorum. ve sosyal fobi var diyemiyorum. ben dahi bunu diyemiyorken normal vücut ve beyin fonksiyonlarına sahip bir kişinin sfli olduğumuzu düşünmesine imkan yok. ben bunu size anlatıyorum ama bi taraftan insanların aksi yönde düşündüklerini sanıyorum. sonuç olarak bizde paranoya var, sanrı var. kimse bizim o sırada heyecenlandığımızı filan düşünmez. evet ben size bunu anlatıyorum ama beynimdeki obsesyondan dolayı bu farkındalıkta olamıyorum.

yaşadığım başka bir olayda 3 kişilik bir grup içinde konuşurken semptomların meydana geldiğini gördüm ve onlara kaba davrandığımı düşündüler. terlemeler meydana geldi ama arkadaşlar ama daha sonra bu arkadaşlar bana tepki gösterdiler. hasta olarak kabul edip acımadılar. çünkü sanırım acısalardı bana kızmazlardı.
Kullanıcı avatarı
masalkitabı

Bu nası ukala bi başlık her gördüğümde sinir oluyorum
Kullanıcı avatarı
manzara

Mesaj gönderen manzara »

bir gün bir arkadaşım sana bakınca descartes aklıma geliyor demişti..ben buna şaşırmamıştım..ben bu gibi sözleri oldukça duyarım..arkadaşlarıma sık sık sorular sorarım..ben onların beynini geliştirmek istiyorum..ben arkadaşlarıma yararlı olmak istiyorum..bir seferinde filozoflar espri yapar mı diye sormuştum..sessiz bir dusunce ortamı olusmustu..cevap beklemiyordum..onlara bir oyun oynuyordum..bir ogretme oyunu..ben ilginç ogretme tekniklerini uygularım..benim ogretemeyecegim insan dogmayacaktır..ben kesin konusurum..çunku ben gercekleri bilirim..arkadaslarımın beynini şaşırtıcı sorun işgal etmisti..bana bakın dedim..baktılar..ve yuzlerine bakarak bir adet espri yaptım..eprinin son kelimesini soylemem ile arkadaslarımın yere dusmesi bir oldu..gülmekten kıvrananlar diye takılıyordum onlara bazen..bunun sebebi buydu..bir arkadasımın gulmesi bitti..ayaga kalktı ve bana su soruyu yoneltti.. peki butun filozoflar mı espri yapar?..evet dedim..ben önde arkadaslarım arkada evlerimize dağıldık..zira yemek vaktiydi..benim anlatma tekniklerim mevzunun muhim noktasına saplanan bir ok gibidir..
BEN BENİM
Kullanıcı avatarı
kaşif

Mesaj gönderen kaşif »

arkadaşlar size bir olay anlatiyim. sürekli depresyona giren bir arkadaşım var. bir gün arkadaşımla sohbet ederken gülme esnasında arkadaşımın yanaklarında bir titreme olduğunu gördüm. bunun bir sosyal fobi belirtisi olduğunu biliyorum. ve bu arkadaşım kağıt oynarken, insanlarla konuşurken titriyor. ben bile bu arkadaşımda sosyal fobi varmı yokmu bilmiyorum. ve sosyal fobi var diyemiyorum. ben dahi bunu diyemiyorken normal vücut ve beyin fonksiyonlarına sahip bir kişinin sfli olduğumuzu düşünmesine imkan yok. ben bunu size anlatıyorum ama bi taraftan insanların aksi yönde düşündüklerini sanıyorum. sonuç olarak bizde paranoya var, sanrı var. kimse bizim o sırada heyecenlandığımızı filan düşünmez. evet ben size bunu anlatıyorum ama beynimdeki obsesyondan dolayı bu farkındalıkta olamıyorum.

yaşadığım başka bir olayda 3 kişilik bir grup içinde konuşurken semptomların meydana geldiğini gördüm ve onlara kaba davrandığımı düşündüler. terlemeler meydana geldi ama arkadaşlar ama daha sonra bu arkadaşlar bana tepki gösterdiler. hasta olarak kabul edip acımadılar. çünkü sanırım acısalardı bana kızmazlardı.
kesinlikle budur, paranoyakliktan şundan bundan sıyrılında olaya öyle bakın..yada denemesi bedava..sf lileri çaktirmadan deneyin gözlemleyin fakat sf tecrubenizi bir kenara atarak, sıradan normal(sf liler anormal demek deildir bu) bir insan gibi..peşin peşin söyluyorum; bunu herkes yapamaz..çok az kişi kendi hislerini ve bilgilerini bir kenara atarak, tarafsız bir kimliğe bürünebilecek kadar güçlüdür.. sağlamm bir empati gerektirir bu iş..her baba yiğidin harcı değil
Kullanıcı avatarı
ReLaKs
İletişim:

Mesaj gönderen ReLaKs »

venüss_q yazdı:benim agresif olduğumu düşünüyolar sanırım.çoğu kişi öyle söylüyo .ve suratsızz
Bence suratsız SF li çok fazladır. Bir insan düşünün herkes onun hakkında gerçekten kötü düşünücek. Sizce o insan herkese gülerekmi bakardı...
Suratsız bi SF lide zaten bunlar birbiri ardına geliyor, gene insanlar bana soguk davranıcak diye o bakışla gezerse. Çok doğaldır ilerleyen zamanlarda ortamda oluşan görüntüler, hiç garipsemem.
Resim
Kızılderili Atasözü
"Arkamda yürüme, ben öncün olmayabilirim. Önümde yürüme, takipçin olmayabilirim. Yanımda yürü, böylece ikimiz eşit oluruz."
var

Mesaj gönderen var »

Peki bu insanın gözünden nasıl görünüyor olabiliriz?
Resim