beğenilme isteği

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
rüzgar

Re: beğenilme isteği

Mesaj gönderen rüzgar »

saçlarım berbat durumdaydı 4 ay önce filan, sonra kuaföre gitmeye karar verdim. saçlarımı baya bir düzeltti kuaför, aynanın karşısındayım tek görüş alanım kendim fakat aynaya bakamadım. kendimi beğenmekten korktum ve parayı verip hızlı adamlarla ordan uzaklaştım. beğenilecek bişiler yaptığım zamanda korkuya kapılıyorum. bilmiyorum kaşif belki tanrı beğenilmeme isteğini ben de deneyimliyordur.
rüzgar

Mesaj gönderen rüzgar »

sevgili katmandu,
kitap ismini merak ettim.
Kullanıcı avatarı
kaşif

Mesaj gönderen kaşif »

"O böyleyken sen niye utanıyorsun ki beğenilmekten"
üstteki cümlemi sana veya birine karşı yazmadım, bütün yazım için de geçerlidir bu durum, belirtim
rüzgar

Mesaj gönderen rüzgar »

bana yazılmış algılamadım.

küçükken beğenildiğimiz bize gösterilmeye gösterilmeye, öylesine bastırmışız ki bu duyguyu utanç sayıyoruz şimdi, hani ayna da kendine bakarken, birden "kendini beğenirken yakalarsın" kendini.. utanırsın resmen.."kendi kendini beğenmekten" utanırsın..çünkü herzaman öylesine bastırmışsın ve içine gömmüşsündür ki bu ihtiyacını.. öylesine yok sayılmıştır ki bu ihtiyacın

sadece bu cümlelerde kendimi gördüm.tanrının da naparsa yapsın beni ilgilendirmiyor.
Kullanıcı avatarı
kaşif

Mesaj gönderen kaşif »

belgin yazdı:saçlarım berbat durumdaydı 4 ay önce filan, sonra kuaföre gitmeye karar verdim. saçlarımı baya bir düzeltti kuaför, aynanın karşısındayım tek görüş alanım kendim fakat aynaya bakamadım. kendimi beğenmekten korktum ve parayı verip hızlı adamlarla ordan uzaklaştım. beğenilecek bişiler yaptığım zamanda korkuya kapılıyorum. bilmiyorum kaşif belki tanrı beğenilmeme isteğini ben de deneyimliyordur.
bu mesajında zaten anladım, " yazılarımda kendini gördüğünü" ..sana yazılmiş algılamayacağınıda biliyordum..o mesajında bana cevap vermekten ziyade, "farklı birşeyler" anlatıyorsun yani..farkındayim bunun.. yinede "O böyleyken sen niye utanıyorsun ki beğenilmekten" cümlem, beni o son açıklamayı yapmaya itti.nema problema
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

arkadaşlarımda beğenilme isteği olsun olmasın beğenirim, yorum yapmasam bile beğenirim Özellikle profil resimlerini değiştirdiklerinde..
..............Resim.................~~Resim
PaSSiVe AgGReSSiVe

Mesaj gönderen PaSSiVe AgGReSSiVe »

beğenilme isteği bende yok hiç olmadı.bende tam tersine beğenilmeme isteği ve çabası var !..