Bitti, sizinde bitecek...

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
Kullanıcı avatarı
Just4me
İletişim:

Bitti, sizinde bitecek...

Mesaj gönderen Just4me »

Bildiğiniz ama inanmadığınız şeyleri yazacağım. Tüm bunları hissediyorum ve başardım, sadece yürekten inanın sizde başaracaksınız.
Eski beni yazmıyorum zaten forumlarda yazdıklarımı okursanız anlarsınız, ama şimdi bambaşka biri oldum.
1- Sorunlarınızı düşünerek sadece kendinize sıkıntı yaratıyorsunuz. Fiziksel bi kusurunuz var diyelim. Bunu sabah akşam kafanıza takıp kendinizi mutsuz hissettiriyorsunuz. Sanki hayatınız sadece fiziksel kusurunuz üzerine kurulu.
2- Eskiden insanlarla tek kelime edemezdim, şimdi ise en güzel muhabbeti ben ediyorum, çünkü mutluyum ve kafamdan hep güzel şeyler geçiyor, düşünmeden aklımdan geçeni söylüyorum ve sonuç çok güzel. 24 yaşındayım değişmeye başladıktan sonra 1 haftada 5 kızla buluştum öncesi sizinle aynı zaten yoktu, konuşamazdım bile. Şimdi kız peşimden koşuyor deli gibi aşık ben yüz vermiyorum :)
3- Kimsenin kimseden eksisi yada artısı yok, benim bugünkü halimi bana 3 ay önce anlatsanız kafamı buluyorsun derdim ama şimdi kendime inanmaya başladım.
4- Kendinize güvenin (En önemlisi bu, sarılacak bi dal, övünecek bişey bulun kendinizde)
5- İnsanlar beni burnu yamuk Akın diye değil, muhabbeti çok hoş, komik, esprili, anlayışlı, zeki Akın diye (t)anıyorlar.
İlaç tedavisi ile başardım sayılır bunu. İlk gün ilacı içtim, bir anda bambaşka biri oldum (psikiyatrım her ne kadar seni farklı biri yapmaz desede ilaç), Ama 2. gün içmeden önce kafamda ya ilk günkü gibi olmazsa bi korku ve sonuç 2. gün lacı içtim hiç bi etki yok. 2.3.4. günde etki yok. SOnra kendi kendime dedim ki, neye inanırsam öyle oluyor. 5. gün etki edeceğine kendimi inandırdım. 5. gün yine farklı biriydim. Olayı çözmüştüm neye inanırsam öyle oluyordum. 2. aya girmek üzereyim tedavide. Hala bazen etki etmediği günler oluyor ama biliyorum ki istediğim zaman ilacı içince iyi olacağım. Benim sarılacak dalım bu oldu. Ne zaman kendimi kötü hissetsem, ilaca sarıldım ve beni kurtardı. Şimdi ilaçsızda mutlu olabiliyorum ama bazen ihtiyaçta duyuyorum. Hala problemlerim var ama bunları takarak yaşamıyorum. Düzeltiyorum teker teker. Düzeltemediklerimle ise yaşamayı başarıyorum artık. Kimse mükkemmel yada kusursuz değil. Kendinizedeki güzel yönleri görün e bunları düşünün. Acil şifalar herkese.
divid

Mesaj gönderen divid »

valla bravo.darısı başımıza
Kullanıcı avatarı
fetret
İletişim:

Re: Bitti, sizinde bitecek...

Mesaj gönderen fetret »

Just4me yazdı:İlaç tedavisi ile başardım sayılır bunu. İlk gün ilacı içtim, bir anda bambaşka biri oldum (psikiyatrım her ne kadar seni farklı biri yapmaz desede ilaç), Ama 2. gün içmeden önce kafamda ya ilk günkü gibi olmazsa bi korku ve sonuç 2. gün lacı içtim hiç bi etki yok. 2.3.4. günde etki yok. SOnra kendi kendime dedim ki, neye inanırsam öyle oluyor. 5. gün etki edeceğine kendimi inandırdım. 5. gün yine farklı biriydim. Olayı çözmüştüm neye inanırsam öyle oluyordum.
birader, görünen o ki sen kendi kendine plasebo etkisi oluşturmuşsun. bari birini ayartsaydın da sana ilaç niyetine su verip seni masraftan ve muhtemel yan etkilerden kurtarıverseydi. :)