artık bittiiii

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
benden geçti

artık bittiiii

Mesaj gönderen benden geçti »

doğduğumdan beri insanların içinde hiç bi şekilde rahat olamazdım.sınfta bildiğim şeyleri söyleyemeyip,sebepli sebepsiz her zaman çok utanırdım.zar zor insanların yanında durup,soru sorarlarsa sessizce tuvalete veya başka bi yere süzülüyordum.
artık bu halimden iyice rahatsız oluyordum.15 yıldır kendimi bildim bileli kaçıyordum insanlardan.çok iğrenç hissedeceğimi bile bile insanların içine karışmaya çalıştım.sınıfta söz aldım.(ilk başta çok anlamlı cümleler kuramadım hatta bazen cümlenin özne ve tümleçi zorlukla çıkardıysam,yüklem arkadan gelemeyebiliyordu bile..)sonuçta fobim gittikçe azaldı ve en sonunda insanlarla konuşmak,buluşmak,dışarı çıkmak çok normal ve her zaman yaptığım bişi haline geldi
şimdi üniversite 2.sınıftayım ve istediğim insanla konuşup,sınıfta bişi sölemek istersem söylüyorum ve artık hç utanmıyorum(çok utanmaz bi insan oldum :D )
Kullanıcı avatarı
tylersayssmoke

Mesaj gönderen tylersayssmoke »

tebrikler, forumu heralde gizli gzli takip ediyordun :P ilk mesaj ya? bize nasıl önerilerin olacak, paylaşsana, bir sorum olacak izninle

-tecrübeyle mi güven kazandın yoksa olayı önce kafanda mı bitirdin???????
...
Sana gitme demeyeceğim
Ama gitme Lavinia
Adını Gizleyeceğim
Sen de bilme Lavinia

özdemir asaf (1923-28.1.81)
benden geçti

Mesaj gönderen benden geçti »

önce kafamda bitirdim zaten kafanda bişeyler bitmediği sürece eyleme geçemiyosun.ben önce karar verdim.daha doğrusu artık patlayacaktım,iyice kötü hissetmeye başlamıştım,eve gelip kendi kendimi iyiyce kötü kissettiriyordum ve sürekli bi utanç doygusuyla yaşıyordum.en sonunda bundan daha kötü hissedemem heralda diye düşünüp ne olursa olsun denemeye karar verdim.çünkü eyleme geçince en azından eve gelince kendimi yiyip bitirmiyodum.ayrıca hiçbirşey yapmazsam olduğum yerde sayıyordum ama çabalayınca sonucun ne olduğunu bilmiyordum.sonuçta her şey böyle hissetmekten daha iiydi ve denemeye değer diye düşündüm.az çok bişiler yaptığımda gittikçe iyi hissettim.
bence karar vermek çok önemli.bi de anladım ki sen birşey yapmayınca hiçbirşey olmuyor.yani bi gün 'allahım hadi sokaklara atiym kendimi,fobim yok artık'diye uyanamıyorsun.beklemenin bi çözüm yolu olmadığını anlayıp daha kötü ne olabilir ki diye düşündüm ben de.ve bu kadar kötü hissediyorsun ama bi o kadar da gelişme katediyorsun onu öğrendim. ayrıca hiç ilaç da kullanmadım.
yakutlu

benden geçti

Mesaj gönderen yakutlu »

vayy çok etkilendim ve senin adına çok sevindim bunu içtenlikle söylediğime inan ,
perfectionist

Mesaj gönderen perfectionist »

ben de aynı inatla korkumu yenmek üzere peşinden geliyorum "benden geçti"!
Korkular, onlarla yüzleşmedikçe asla peşimizi bırakmaz!
epsilon

Mesaj gönderen epsilon »

BENDE GELİYORUM,
BU YAZ FORMASYON ALACAĞIM.. DUA EDİN BENİM İÇİN
AMA COK UMUTLUYUM,İYİKİ VARSINIZ
perfectionist GURURUMUZSUN BU ARADA: )İNATCILIĞINI TEBRİK EDERİM İNSALLAH BU KARAKTERİN HİÇ TÜKENMEZ
perfectionist

Mesaj gönderen perfectionist »

epsilon yazdı:BENDE GELİYORUM,
BU YAZ FORMASYON ALACAĞIM.. DUA EDİN BENİM İÇİN
AMA COK UMUTLUYUM,İYİKİ VARSINIZ
perfectionist GURURUMUZSUN BU ARADA: )İNATCILIĞINI TEBRİK EDERİM İNSALLAH BU KARAKTERİN HİÇ TÜKENMEZ
sağol epsilon! ;) şunu tek dişi kalmış canavarı bir yeneyim, nickimi inatçı olarak değiştiemeyi düşünüyorum hehe :)

İnat edin arkadaşlar inat! Vallahi faydası oluyor!
Korkular, onlarla yüzleşmedikçe asla peşimizi bırakmaz!
ty

Mesaj gönderen ty »

tebrikler verdiginiz bilgi ve öneriler için saygılar
Kullanıcı avatarı
fetret
İletişim:

Re: artık bittiiii

Mesaj gönderen fetret »

benden geçti yazdı:şimdi üniversite 2.sınıftayım ve istediğim insanla konuşup,sınıfta bişi sölemek istersem söylüyorum ve artık hç utanmıyorum(çok utanmaz bi insan oldum :D )
tebrikler. darısı tüm sf'lilerin başına... :D