TAKMA KAFAYA

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
Kullanıcı avatarı
2PacHastası
Mesajlar: 375
Kayıt: 23 Haz 2011, 00:03

TAKMA KAFAYA

Mesajgönderen 2PacHastası » 23 Haz 2011, 00:53

Daha 17 yaşındaydım bu illetle tanıştıgımda.Ablam saolsun bu illetle beni tanıştırdı.Birgün ablamla sinemadan çıktık eve dogru geliyoruz.Yürüdügümüz yolda hafif yokuş.Yokuşu çıkarken bende her insan gibi bacaklarımı hafif kırdım.Başladım yokuşu ablamla çıkmaya.Pat birden ablam demezmi sen nasıl yürüyorsun,yok efendim sakat gibi yürüyorsun.İnsanlar beni sakat sanarmış.En kötü tarafıda insanlar bana sakat dermiş.Bu lafları o gün bir güzel dinledim.Öbürgün oldu bende bir takıntı belirdi.Yürüme takıntısı.Evet belki çok saçma gelebilir yok artık dedirtebilir ama hergün yürüyüşümü kontrol etmeye başladım.Sakat gibimi yürüyorum,kadın gibimi yürüyorum elalem ne der.Başladı takıntılar;musluk sıkmalar,tekrar tekrar kapı kilitlemeler,tüpü tekrar tekrar kapamak.Sonra ise en kötüsü sosyal fobi oldum.Her dışarı çıktıgımda elalem neder.Diye diye oldum sosyal fobi.Daha 20 yaşındayım fakat ölüden farkım yok. :( Her dışarı çıktıgımda bitmek bilmeyen terleme yürürken kasılma.Ölüyümde kurtuluyum diyecek kadar mutsuzluk,umutsuzluk güvensizlik.Daha 20 yaşındayım hayat bu kadar sıkıntıyla nasıl geçer. .Psikolog desen fıs adam dinliyo ilacı yazıp yolluyo bir cümle dahi kurmuyo.Çünkü sorununu bilmiyo yaşamamışki bilsin yaşamamışki sana deger verip konuşsun.Arkadaş desen yok sevgili desen yok.Kendine güven,saygı,sevgi,cesaret hiçbirşey yok.Bizim milletinde huyundanmıdır nedir.Öküz gibi bakıyorlar.Daha bir fena oluyorum.Benden bir dost tavsiyesi sf li olmayanlar hiçbirşeyi kafaya takmayın.Babanız bile söz sölese takmayın kafaya.Sallayın gitsin.Sözünü dinleyin dedigini yapın fakat kafaya takmayın.Sonra ALLAH korusun bu sf illetine yakalanabilirsiniz.Mahvolursunuz.Sf li olan arkadaşlarada tavsiyem hayatımdegişti adlı siteden müzik indirip dinleyin.Uzanın yataga akşam dinleyin inanın bana beyniniz o şarkıları dinlediginiz zaman size dua edecek.Sf liler içinde var.Takıntı içinde.Şarkılar sizi zamanla tedavi ediyor.Sizi hop diye sf illetinden kurtamıyor belki ama çok rahatlatıyor.Bıkmadan dinleyin.Ne diyim arkadaşlar hiç birşeyi takmamaya çalışalım.Evet kolay degil ama başarmalıyız.Sf denen hastalık belki genlerimizde vardır.Fakat bu illetten zamanı gelince kurtulacagımıza yürekten inanıyorum.ALLAH a emanet olun iyi geceler.
Tupac umursar,eger baska kimse umursamazsa.
Ben bir eşkıyayım ve kafa tutan mazlumlar hakkında rap yapıyorum.(2Pac)
"Küçük çocuklara aşıladığınız nefret herkesin ağzına ..ıyor."(2Pac)

adriana
Mesajlar: 53
Kayıt: 21 Haz 2011, 05:11

Re: TAKMA KAFAYA

Mesajgönderen adriana » 23 Haz 2011, 01:16

arkadasım takma bir şeyi kim ne derse desin ablan hata etmiş öyle diyerek.tamam biraz zor olucak ama eski günlerini düşün ve hedefin bu olsun.bir anda sf ye yakalanmışsın kurtulmanda basit olur.yavaş yavaş eski aktivitelerini yap.o zaman daha iyi hissedersin.

Kullanıcı avatarı
ecsam
Mesajlar: 647
Kayıt: 03 Ara 2010, 22:13

Re: TAKMA KAFAYA

Mesajgönderen ecsam » 23 Haz 2011, 20:46

kafam çatlıyor...
Bu dünya, bir misafirhanedir. Ebedi hayatı isteyenler, misafirhanedeki vazifelerine dikkat gösterdikleri nisbette memnun edilirler.

sosyofobik_bir_kulum

Re: TAKMA KAFAYA

Mesajgönderen sosyofobik_bir_kulum » 23 Haz 2011, 22:24

2PacHastası yazdı: Öbürgün oldu bende bir takıntı belirdi.Yürüme takıntısı.Evet belki çok saçma gelebilir yok artık dedirtebilir ama hergün yürüyüşümü kontrol etmeye başladım.Sakat gibimi yürüyorum,kadın gibimi yürüyorum elalem ne der.


Dostum bunun aynısı bende de var. Hatta bu aralar bunu çok takmaya başladım ben. Bacaklarımı kırarak değil ama her gördüğüm ayna da vs de yürüyüşüme bakıyorum, yürürken elimi ayağımı nasıl koyacağımı bilemiyorum. Milletin klasik bi yürüyüşü var. Yani bazı insanları yürüyüşünden bile tanıyabilirim ama bende sabit bi yürüyüş yok. Her seferinde mal gibi yürüyorum.

2PacHastası yazdı: Psikolog desen fıs adam dinliyo ilacı yazıp yolluyo bir cümle dahi kurmuyo.Çünkü sorununu bilmiyo yaşamamışki bilsin yaşamamışki sana deger verip konuşsun.


Aynen öyle dostum. Dr seni dinliyip ilacı yazıp yolluyor. Hatta benim önceden gittiğim dr bana, anlattıklarımı duyunca adeta uzaylıymışım gibi bakıyordu [smilie=dash2.gif]


2PacHastası yazdı: Arkadaş desen yok sevgili desen yok.Kendine güven,saygı,sevgi,cesaret hiçbirşey yok.Bizim milletinde huyundanmıdır nedir.Öküz gibi bakıyorlar.Daha bir fena oluyorum.


Sevgilim yok diye konu açıp duruyoruz hep ama daha doğru düzgün arkadaşımız bile yok. Sevgili ne haddimize.

Millet öküz gibi bakıyor diyorsunya, bunu bana amcam babam yapıyor en basitinden. Sorunlu musun sen falan diyo amcam. Milletle konuşamıyorsun falan gibilerinden işte... Pfff... [smilie=dash2.gif]

Kullanıcı avatarı
2PacHastası
Mesajlar: 375
Kayıt: 23 Haz 2011, 00:03

Re: TAKMA KAFAYA

Mesajgönderen 2PacHastası » 24 Haz 2011, 09:25

ALLAH cümlemizin yardımcısı olsun.Bugünlerde geçer inşallah yeterki saglıgımız yerinde olsun.Beterin beteri var.Çok şükür halimize.
Tupac umursar,eger baska kimse umursamazsa.
Ben bir eşkıyayım ve kafa tutan mazlumlar hakkında rap yapıyorum.(2Pac)
"Küçük çocuklara aşıladığınız nefret herkesin ağzına ..ıyor."(2Pac)

useless
Mesajlar: 367
Kayıt: 04 Tem 2011, 19:18

Re: TAKMA KAFAYA

Mesajgönderen useless » 06 Tem 2011, 03:05

benim yürüme değilde, çeşitli, saçma sapan takıntılarım var.. ama bunlar bazen kısa sürede geçiyor yerini başka birşeye bırakıyor. ayrıca yürüme konusunda mesela hiç bunu kafaya takmadım ama bazen yürürken yürüyüşüm değişiyor buda herkes bana bakıyor düşüncesinden kaynaklanıyor.. ayrıca öküz gibi bakma konusuna da katılıyorum, gerçekten öyle ve acaba bana mı öyle geliyor diyorum(çoğu zaman zaten öyle) kafamı çevirdiğim de bana baktıklarını görüyorum ve hemen kafalarını çeviriyorlar ben içten içe daha da sinir oluyorum.. böyle her günüm geçip gidiyor.

Kullanıcı avatarı
thedark
Mesajlar: 156
Kayıt: 25 Haz 2011, 13:16

Re: TAKMA KAFAYA

Mesajgönderen thedark » 30 Ağu 2011, 20:04

Bana bir arkadaşım demişti dizlerini kırarak yürüyorsun diye. o ana kadar hiç fark etmemiştim ama düzelttim şimdi büyük ölçüde.
2PacHastası yazdı:.Sakat gibimi yürüyorum,kadın gibimi yürüyorum elalem ne der.Başladı takıntılar;musluk sıkmalar,tekrar tekrar kapı kilitlemeler,tüpü tekrar tekrar kapamak.Sonra ise en kötüsü sosyal fobi oldum.Her dışarı çıktıgımda elalem neder.Diye diye oldum sosyal fobi.

sadece bundan dolayı sf'li olduğunu düşünmüyorum. çünkü sf uzun bir süreçte oluşuyor bu belki tetiklemiş olabilir.
kirpi gibisin çocuk
her tarafın diken.
kim elini uzatsa
delik deşik
üstelik sen de kan içindesin.
//Atilla İlhan

tonyukuk

Re: TAKMA KAFAYA

Mesajgönderen tonyukuk » 31 Ağu 2011, 19:23

[smilie=crazy.gif] Takma kafana en sinir olduğum laflardan birisidir.


“Sosyal fobiyi yenenler ve öyküleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir