sosyal fobiyle yaşam beni karizmatik yapıyor

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
catatonic20

Re: sosyal fobiyle yaşam beni karizmatik yapıyor

Mesaj gönderen catatonic20 »

anlaşıldığı kadarıyla anarşist bir görüşe sahipsin,toplumun genelini pislik diye tanımlamak yanlış,yanlış olduğu kadarda tehlikeli..
illa ki kötü niyetli insanlar vardır,herzamanda olacaktır.sen çok iyisinde ne oluyor,topluma bi yararın var mı,sfli olduğun için hayır..
yinede söylediklerin bana züğürt tesellisi gibi gelmedi.biraz mazoşizmle yoğrulmuş,farklı olmayı ayrıcalık olarak görme ve bunun tattırdığı süperego durumu var.bu tarz şeyleri bazen başka arkadaşlarda da görüyorum lakin benim görüşüm bu yenilgiyi kabullenmekten başka birşey değildir..buradaki farklılıktan bahsetmek gerekirse,
sen toplumdaki diğer fertler gibi olamıyosun,onların yaptıklarını yapamıyosun ama onlar elini kolunu sallaya sallaya yapıyolar ve hayattan haz almasını,mutlu olmasını biliyolar..işte senin farkın sadece bu,gerisi yalan..
feraye

Mesaj gönderen feraye »

ben öyle haz istemiyorum. farklı olmak gibi bir derdim olmadı hiç. basit ve sıradan olmaya çalışıyorum aksine.böyle bir topluma yararım olsun istemem. toplumun ilerlemesi için benim gibi insanların hiç farkedilmeyen kısa vadede görünür olmayan uzun bir sürece katkısı vardır buna inanmak bana yeter.
ISSIZ

Mesaj gönderen ISSIZ »

yalan olmus be hayat karizmatiğin ne anlamı war
Kullanıcı avatarı
Diren

Mesaj gönderen Diren »

feraye yazdı:ben öyle haz istemiyorum. farklı olmak gibi bir derdim olmadı hiç. basit ve sıradan olmaya çalışıyorum aksine.böyle bir topluma yararım olsun istemem. toplumun ilerlemesi için benim gibi insanların hiç farkedilmeyen kısa vadede görünür olmayan uzun bir sürece katkısı vardır buna inanmak bana yeter.
abla bonbayla dalalım bonbayla [smilie=bomb.gif] [smilie=bomb.gif] ucunada taramalı bağlarız taraya taraya gider.

önerimiz feraye yolumuzu aydınlatıyor [smilie=dance3.gif] [smilie=dance3.gif]
catatonic20

feraye yazdı:ben öyle haz istemiyorum. farklı olmak gibi bir derdim olmadı hiç. basit ve sıradan olmaya çalışıyorum aksine.böyle bir topluma yararım olsun istemem. toplumun ilerlemesi için benim gibi insanların hiç farkedilmeyen kısa vadede görünür olmayan uzun bir sürece katkısı vardır buna inanmak bana yeter.
toplumu ne yapıcaksın sen önce bi kendini düzelt..şimdi belki kızacaksın bana..
toplum dediğin öyle tek kelimeyle etiketlenebilecek bir birim değildir..mesela benim ailemde var bu toplumun içinde,senin ailende var..biri onlar hakkında kötü birşey söylediğinde sen gardını almaz mısın?alırsın,herkes alır...
muhafazakar bir tutumum yok bu konuda,kim toplum hakkında ne derse desin umrumda olmaz,sadece yanlış der geçerim..
ama şundan emin ol ki toplum sütten çıkmış ak kaşık misali olsaydı sen yine aynnı sen olurdun.sen eğer böyleysen bunda toplumun zerre kadar payı yoktur,kendi kendini bu noktaya getirmişindir elinde olarak yada olmayarak..
feraye

Mesaj gönderen feraye »

PaSSiVe AgGReSSiVe yazdı:chp nerden çıktı yav siyaset yasak burda bilmiyomusunu siz..kız lar kariz matik olmaz ki hem..
kızlar ne olur peki?
feraye

Mesaj gönderen feraye »

sevgili catatonic, neden bu niki aldın bilmiyorum?
her neyse......

içinde bulunduğumuz kültür toplum bizi yoğurur. sence doğru bir yoğrulmadan söz edebilir miyiz?
paint it black

Mesaj gönderen paint it black »

önceleri forumda arkadaşlar birbirlerini kırmamaya çok özen gösterirlerdi zaten yeterince dışarda inciniyorduk o nedenle burası hep dönüp dolaştığımız bir yuva gibiydi.Mutlaka tartışılacak ama bu küçük düşürmeye çalışmakla değil beyni kullanmakla alakalı bir şey.
catatonic20

feraye yazdı:sevgili catatonic, neden bu niki aldın bilmiyorum?
her neyse......

içinde bulunduğumuz kültür toplum bizi yoğurur. sence doğru bir yoğrulmadan söz edebilir miyiz?
onu yapan aile ve yetiştiğin çevredir..
paint it black yazdı:önceleri forumda arkadaşlar birbirlerini kırmamaya çok özen gösterirlerdi zaten yeterince dışarda inciniyorduk o nedenle burası hep dönüp dolaştığımız bir yuva gibiydi.Mutlaka tartışılacak ama bu küçük düşürmeye çalışmakla değil beyni kullanmakla alakalı bir şey.
burada beni mi kastettin,anlamadım :)
feraye

Mesaj gönderen feraye »

beni kastetti sanırım paint ıt black