sosyal fobiyi bir günde yenebilir misiniz ?

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
bemiks

Re: sosyal fobiyi bir günde yenebilir misiniz ?

Mesaj gönderen bemiks »

sosyal fobi bir günde ortaya cıkmıyor ki bir günde yenilebilsin sf yi yenmek zamana ve sizin onunla yapacagınız mücadeleye baglıdır.
xxlarch

Mesaj gönderen xxlarch »

bana göre sosyal zekanızı geliştirmek için bol bol kitap okuyun sosyal fobilerde biri soru sorduğunda 10 saniye düşünürsün saçma cevaplar verirsin ne bilim bunun gibişeyler kendimde sfli olduğum için biliyorum uzun zamandır roman tarzı kitaplar okuyorum ve bunun gibi sorunların artık benden gittiğini düşünüyorum bilmiyorum kitapdanmı dolayı ama ben öyle düşünüyorum.
mudokon

Mesaj gönderen mudokon »

çok güzel bir yazı olmuş.bu sayfayı kısayollara koydum. yazan arkadaşın eline sağlık.
soru sorma tekniği gerçekten çok etkili bi teknik.bizzat denedim gördüm.
var

Mesaj gönderen var »

eğer karşıdaki kişi sizle ilgileniyosa zaten belli edecektir kendini. ondan sonra istediğinizi yapabilirsiniz.
Buraya kadar yazılanların hepsini zaten son bir kaç sene öncesine kadar yapıyordum. Ama artık içimde hiç istek yok. Örneğin herhangi bir insanla tanışabilir, sohbeti ilerletebilirdim. Ama konuşmaktan da dinlemekten de zevk almıyorum. Bunun iki sebebi var. Birincisi sevmiyorum. İkincisi de birincisine bağlı; tekrar görmek zorunda kaldığımda yine o sevmediğim şeye katlanmak zorunda olacağım. Benim için bir selam, bir iki hal hatır sormak kafi. keşke diğerinsanlar da bununla yetinebilseydi. Peki bu durumumdan memnun muyum? Hayır değilim. Neden sevmediğimi de bilmiyorum.
yeter ki siz sosyal fobiyi yenmek isteyin. bunlar size yeter de artar bile.
Yetmediği gibi artmıyorda. Söylediğim gibi, bunları üniversite yıllarımdan bir kaç sene öncesine kadar zaten yapabiliyordum. Ama ne sosyal fobim geçmişti ne de bunlardan fazlasını yapabiliyordum. Sosyal fobi belirtilerini hemen hemen gidermiş durumdayım. Fakat zaman zaman yine de ağırlığını hissettiriyor. Örneğin alıcı olduğum zaman bile hep mahcupum. Belki de biraz yufka yürekliliktendir. Neyse şimdi kulağımın dibinde parazit var. Dinlemediğimi göstermeme rağmen ısrarlı bir şeykilde konuşarak dikkatimin içine ediyor. Sonra devam edelim.
cnyt_

Mesaj gönderen cnyt_ »

güzel yazıydı..
murat39536

Mesaj gönderen murat39536 »

Güzel bir yazı [smilie=blind.gif]
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

bir günde yada 3 öğünde yenilebilecek bir hastalık değil bizimkisi. sf tedavisi bir süreç ister..
..............Resim.................~~Resim
Kullanıcı avatarı
ecsam

Mesaj gönderen ecsam »

değil bir günde, belki 1 ay hatta belki bir yılda bile yenemeyebilirsiniz.
Bu dünya, bir misafirhanedir. Ebedi hayatı isteyenler, misafirhanedeki vazifelerine dikkat gösterdikleri nisbette memnun edilirler.
merve13

Mesaj gönderen merve13 »

Denicem bunaları saolasın :D