ÜÇÜNCÜ DALGA SOSYALFOBİ HAREKETİNİ BAŞLATIYORUM!

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
folder

Re: ÜÇÜNCÜ DALGA SOSYALFOBİ HAREKETİNİ BAŞLATIYORUM!

Mesaj gönderen folder »

var mı gelişme?
xxlarch

Mesaj gönderen xxlarch »

"Thomas Edison''''a, 999 denemeden sonra yaptığı bininci deneyde ampulü bulmasıyla ilgili olarak şöyle bir soru yöneltmişler: 999 kez hata yapmanıza rağmen, bininci deneyi yapacak gücü nereden buldunuz? Edison şu yanıtı vermiş: "Ampulün icadı bin aşamalı bir süreçti. Hata gibi görünen ilk 999 aşama, bininci ve son aşamaya götüren öğretilerle doluydu. Eğer bu hatalar yapılmasaydı, ampulu kim bilir kim, ne zaman bulacaktı..."

tarihte yaşanan olaylardan biraz ders çıkarın belki sf de 100 değilde 1000 aşamalı birşeydir ;)
Kullanıcı avatarı
ecsam

Mesaj gönderen ecsam »

katıldım.
Bu dünya, bir misafirhanedir. Ebedi hayatı isteyenler, misafirhanedeki vazifelerine dikkat gösterdikleri nisbette memnun edilirler.
Kullanıcı avatarı
ecsam

Mesaj gönderen ecsam »

folder yazdı:var mı gelişme?
ewet var
toplu ortamlarda yorum yapmaya başladım.
duruşum da önceki durumuma göre biraz normalleşti.

bu gelişmelerin hepsini birlikte düşünürsek %30 mesafe katettim.
Bu dünya, bir misafirhanedir. Ebedi hayatı isteyenler, misafirhanedeki vazifelerine dikkat gösterdikleri nisbette memnun edilirler.
Kullanıcı avatarı
kaşif

Mesaj gönderen kaşif »

1. ve 2. dalga sosyalfobi hareketlerini kim başlattı ki :D kişisel gelişimde başarılar dilerim
Kullanıcı avatarı
ecsam

Mesaj gönderen ecsam »

hepsini ben başlattım.
sağol
Kullanıcı avatarı
ecsam

Mesaj gönderen ecsam »

gelişmemde en büyük katkı çalıştığım yer.
fobikisosyal

Mesaj gönderen fobikisosyal »

Nasıl bir yerde çalışıyorsun, işin nedir?
Ortama alıştığın için yanılsma olabilir mi, kendini iyi değerlendirebilmen açısından soruyorum.
Kullanıcı avatarı
ecsam

Mesaj gönderen ecsam »

sürekli yabancı kişilerle de temas halindeyim. sadece iş yerinde değil dışarda da gelişme gösteriyorum.
alen34

Mesaj gönderen alen34 »

Seni dikkatle izliyorum çünkü bende baya mesafe kaydettim bende sosyal olmam gereken bi işte çalışıyorum hatta kaymakamla yanyana oturdum kurumu vekaleten ben temsil ettim kaymakamın odasında çay içtik proje ile ilgili konuştuk falan ...

Buzaman kadar 30-35tane kızla görüştüm ciddi olarak görüşmelerim hep evlilik üzerineydi..Kız arkadaşımda oldu daha bitmedi üstüne gitmeye devam kimse mükkemmel değil hata yapabilirim belki bazen başarsamayabilirimde gayet normal süper olma çabasında değilim bu hataya düşmemek lazım üstüne giderken...
fobikisosyal

30-35 kız mı?? Sen ultra sosyal olmuşsun:))
beter

Mesaj gönderen beter »

[smilie=crazy.gif]
fobikisosyal yazdı:30-35 kız mı?? Sen ultra sosyal olmuşsun:))
alen34

Mesaj gönderen alen34 »

yok işte sorun orda okadar kızla görüştüm bazılarıyla evlerinde anneleride vardı düşün:) ama tam manasıyla rahat olmak varya onu hissetmek,işte bunu istiyorum mükemmel olmak değil istegim rahat hissetmk ....İşim geregi bi çok toplantıya katıldım Avrupa Birliği Komisyon denetççilerinin denetimine maruz kaldım sonuç en rahat bendim diğer arkadaşlara baktığımda hepsi kızarmıştı iki kelimeyi bi araya getirememişlerdi.:)kimin fobili olduğuda mechul.....Ama tamamen yenmek istiyorum bu halde bile sf hissediyosam yenememişim daha demektir...
Kullanıcı avatarı
kaşif

Mesaj gönderen kaşif »

alen34 yazdı:yok işte sorun orda okadar kızla görüştüm bazılarıyla evlerinde anneleride vardı düşün:) ama tam manasıyla rahat olmak varya onu hissetmek,işte bunu istiyorum mükemmel olmak değil istegim rahat hissetmk ....İşim geregi bi çok toplantıya katıldım Avrupa Birliği Komisyon denetççilerinin denetimine maruz kaldım sonuç en rahat bendim diğer arkadaşlara baktığımda hepsi kızarmıştı iki kelimeyi bi araya getirememişlerdi.:)kimin fobili olduğuda mechul.....Ama tamamen yenmek istiyorum bu halde bile sf hissediyosam yenememişim daha demektir...
tebrik ederim..mesele aynen o , rahat olabilmek.sf liler genelde hem rahat olup hemde hata yapmamak istiyorlar..buda çok zor..önce bi rahat olmaya odaklanmak lazım sonra gerisi geliyor zaten
fobikisosyal

Sen direk evlilik için o kızlarla biraraya geliyorsun anladığım kadarıyla, öyle bir ortamda aileler içinde tabiiki rahat edemezsin, insan yıllarca çıktığı birinin ailesiyle tanışırken bile geriliyor, böyle durumlarda rahat olmak garip olurdu.
Ayrıca bu tarz, görücü usulüne benzer evlilik çok riskli değil mi, aileler en başından olayın içinde, çok şey beklenir, olayın tadı çıkmaz, hiç tanımadığın, tanımana da ancak belirli sınırlar dahilinde izin verilecek biriyle hayatını nasıl birleştirebilirsin, şahsen ben erkek bile olsam bu tarz bir evliliği tercih etmem, büyük konuşmayayım ama gönül işleri plana, programa, zorlamaya, başkalarının müdahalesine gelmez.