Yendim arkadaşlar yendim sizde yenin!!!!!

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
misafir-

Yendim arkadaşlar yendim sizde yenin!!!!!

Mesaj gönderen misafir- »

YAPICAĞINIZ ŞEYLER ŞUNLAR

PSİKOLOĞA GİTMEK
ÇOCUKLUĞUNUZDAN İTİBAREN HER ŞEYİ ANLATMAK(AŞKLARINIZ, AİLENİZ ,ARKADAŞLARINIZ ,KORKULARINIZ!!!!!!HER ŞEYİ AMA HER ŞEYİ.)
SONRA İNANIN BANA ÜZERİNİZDEN BÜYÜK BİR YÜK KALKICAK!!!!BİZZAT YAŞADIM!!!!
SONRA KENDİNİZE GÜVENİNİZ GELİCEK!!!!!
İÇİNİZDEN NASIL GELİYORSA ÖYLE DAVRANICAKSINIZ!!!!!1
O GÜN ESPİRİLER YAPIN!!!!
MÜZİĞİ SONUNA KADAR AÇIP OTOBÜSTE DİNLEYİN!!!!
KORİDORLARDA KENDİ KENDİNİZE ŞARKI SÖYLEYİN!!!!
O GÜN ÇEVRENİZ İNSANLARLA DOLACAK!!!!!
KİMSEYİ TAKMIYACAKSINIZ!!!ÇARE BU ARKADAŞLAR!!!!
\:D/ :finga: :weedman: :mrgreen: :supz:
ahbenniidem

Mesaj gönderen ahbenniidem »

bu söylediğini yani içimi beni gerçekten iyi dinleyecek ve anlayacak birine anlatmaya o kadar ihtiyacım var ki... eminim ben de senin gibi hissedeceğime... fakat nerden bulcam psikoloğu?
inanıyorum ki hakkettiğimi bir gün elde edeceğim!iyi niyete devam...
tonyukuk

Mesaj gönderen tonyukuk »

Ne mutlu sana---helal olsun---harikasın---bravo... yagmurdatufan foruma üye olmanın üzerinden 1 hafta geçmiş bu kadar kısa sürede böyle bi hale gelebilmene hem çok sevindim hem de şaşırdım... Yani bütün bu bahsettiğin iyileşmelere, doktora hayatını anlattıktan sonra mı ulaştın? Hepsi bu mu yani? Çok ilginç ya... Ben de şu an iyiyim fakat 6 sene boyunca terapiye gidip binlerce ilaç yuttuktan sonra bu hale gelebildim. Psik.den gerçek anlamda bir fayda gördüğümü söyleyemem. Bu altı sene boyunca doktorlar,sorun yaşadığımda "senin kabahatin" işlerim yoluna girdiğinde de "bizim sayemizde" gibi yaklaşımlarda bulundular. 2 senedir terapist yüzü gördüğüm yok...Şimdi hem mutluluklarımın hem de üzüntülerimin seçicisi olarak sadece kendimi görüyorum.Fakat bu yılların öğrettiklerini de hiçbirşeye değişmem.Nihai kurtarıcı sandığım kişiler zihnimde şimdi basit kuklalar halini almış durumda. Yagmurdatufan senin adına çok sevindim gerçekten ark.ım darısı herkesin başına.Ne güzel ya..

=D> [-o< =D> [-o< =D> [-o< =D> [-o< =D>
misafir-

ahbenniidem yazdı:bu söylediğini yani içimi beni gerçekten iyi dinleyecek ve anlayacak birine anlatmaya o kadar ihtiyacım var ki... eminim ben de senin gibi hissedeceğime... fakat nerden bulcam psikoloğu?

Ben okulumdaki psikoloğa gittim.Seanslar olucakmış.Haftada bir.Daha ilk seansta kendime geldim.Hiç kimsenin benden daha yükseklerde olmadığını öğrendim!!Hastanelerde,üniversitelerde bulunabiliyor.Kitaplarla düzelemiyor insan!!!Mutlaka yüz yüze çözmeye çalışın!!!Ben sevincimi hepinizle paylaşmak istedim.Her dağın üzerinden bir yol aşıyor mutlaka!!! :P
Kullanıcı avatarı
Che Guevara

Mesaj gönderen Che Guevara »

yüzyüze anlatmak şart mı sizce yoksa netten birine anlatsam da olur mu?
misafir-

Ben başka insanlara anlatmayı da denedim;ama insanlar genelde böyle durumlarda sizden kaçmayı tercih ediyorlar.Kimse dert dinlemek istemiyor.Genelde acılardan kendilerini uzak tutmayı tercih ediyorlar. Böyle olunca da kabahati hemen size yükleyip ya ezici davranıyorlar ya da gale bile almıyorlar.Size önerebileceğim en iyi ilaç espirili olmak,kendinize güvenmeniz.Ben bütün sorunlarımı aştığımı düşünmüyorum genede...Ama eskiye oranla bir sürü arkadaşım oldu şimdi...Hemen düzelmiyor tabii..Yıllar sürüyor .Ben 9 sene bunların mücadelesini verdim.Mutlaka işin uzmanı biriyle konuşun bence.İçinize atmayın hiç bir şeyi.Sizi daha iyi dinler ve telkin eder.Düşenin halinden ancak düşen anlıyor işte arkadaşlar.Gerisi boşşşşş!!!!!! :P
Kullanıcı avatarı
fetret
İletişim:

Re: Yendim arkadaşlar yendim sizde yenin!!!!!

Mesaj gönderen fetret »

yagmurdatufan yazdı:YAPICAĞINIZ ŞEYLER ŞUNLAR

PSİKOLOĞA GİTMEK
ÇOCUKLUĞUNUZDAN İTİBAREN HER ŞEYİ ANLATMAK(AŞKLARINIZ, AİLENİZ ,ARKADAŞLARINIZ ,KORKULARINIZ!!!!!!HER ŞEYİ AMA HER ŞEYİ.)
SONRA İNANIN BANA ÜZERİNİZDEN BÜYÜK BİR YÜK KALKICAK!!!!BİZZAT YAŞADIM!!!!
anlatarak rahatlamak bazıları için çözüm olabilir. sana yaramış, ne mutlu sana yagmurdatufan.

bu yöntemin yararına inanan arkadaşlar! bunun için profesyonel yardım almayı düşünüyorsanız şunu bilin ki her psikolog böyle dinlemeyebilir. rastgele birine gitmek yerine önce onun yöntemini sorarsanız, beklentilerinize uygun birini bulmanız kolaylaşır.
banu

Mesaj gönderen banu »

arkadaşarlar ben psikatrise gittim paxil verdi ay kullandım amma geçmedi napabilirim sizce bana yardım edin ben çok kötüyüm kalabalık ortamlara giremiyorum
Kullanıcı avatarı
yeterbe

Mesaj gönderen yeterbe »

banu yazdı:arkadaşarlar ben psikatrise gittim paxil verdi ay kullandım amma geçmedi napabilirim sizce bana yardım edin ben çok kötüyüm kalabalık ortamlara giremiyorum
arkadaşım forumda paxil kullanan arkadaşların dediğine göre uzun süre kullanmak gerekiyormuş hemen faydalı olamayabiliyor diyorlar istersen sende bi oku arama bölümüne paxil yaz ve paxil ile ilgili herşeyi oku :)