Öğrenci Hazır Olduğunda Öğretmen Gelir..

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
Kullanıcı avatarı
Free_Soul

Öğrenci Hazır Olduğunda Öğretmen Gelir..

Mesaj gönderen Free_Soul »

Merhaba Arkadaşlar.. öncelikle hepinize acil şifalar diliyorum çünkü hepiniz hastasınız.. Ewet hastasınız ama eminim hasta olduğunuzu öğrendiğinizde hiç bu kadar mutlu olmamıştınız..

Ben hasta olduğumu çarşamba gecesi öğrendim.. arkadaş ortamında sessiz kalmak,yeni birileriyle tanışmaktan kaçmak,arkadaşlarınız sizi bi partiye çağırdığında gitmek istemenize rağmen pasif kalıcağınızı düşünerek
reddetmek.. senelerce ben neden böyleyim diye kendime sordum, bunun benim karakterim olduğunu kabullenmeye başlamıştım ama böyle bir hayatı yaşamak istemiyordum.. korkularımın üzerine gittim internette tanıştığım kişilerle buluştum her defasında 3 saat boyunca 8-9 cümle kurarak birdaha asla yeni tanıştığım bir kişiyle buluşmayacağıma yemin ederek ayrıldım ama sonra tekrar buluştum yine aynı hüsrana uğradım ve bu bana artık inanılmaz bir acı vermeye başladı bu acı beni değişmem gerektiği konusunda kamçıladı ve int de bu konu üzerine araştırma yapmaya itti.. www.fobi.org.uk sitesine bu sayede ulaştım ve bunun benim karakterim olmadığını.. hasta olduğumu ve bunun tedavisinin mümkün olduğunu öğrendiğimde hiç bu kadar mutlu olmamıştım, hala ziyaret etmeyen varsa mutlaka uğrasınlar..

Neyse konumuza dönelim öğrenci olarak ben hazırdım ve öğretmenim gelmişti çarşamba gecesi sabaha kadar hastalığı yenme yöntemleri ve forumları okudum bu hastalığın tek nedeninin kendime olan güven eksikliği ve devamlı başkalarının benim hakkında ne düşündüğünü merak etmek olduğunu öğrendim..

Ben zaten zihnen bu illetten kurtulmaya hazırken nasıl kurtulacağımıda öğrendikten sonra gerisi geldi zaten.. 2 gün içinde kendime güvenim geldi ve bir ortamda sessiz kalan ben artık konuşmaya başlamış hatta espiriler yapıp milleti güldürürken buldum kendimi.. Siz hazır olduğunuzda inannın çok zor bişey değil bana sadece bir gece yetti bunu tüm samimiyetimle söylüyorum... Bir gün boyunca sadece kendiniz için yaşayın başkası ne der, hata yaparmıyım, küçük düşermiyim düşüncelerini bırakarak sadece yapmak istediğiniz şeyi yapın insanların sizi izlemek dışında yapacağı başka birsürü şey war..bunu yaptığınızda ne demek istediğimi anlıycaksınız.

Benim için sf bir gecede bitti umarım sizin içinde çok kısa sürer ama sabırsız olmayın bunu sadece çok zor bir şey olmadığını söylemek için yazıyorum..Biraz kendinize güvenin gerisi gelicektir..

Biliyorum bu kadar yazmışsın ama yine bişey söylememişsin diceksiniz.. Benim sf yi yenmek için yaptıklarım sadece bunlardan ibaret ne bir psikolog ne de bir ilaç her şey içinizde bitiyo kendinizle barışmanızda bitiyo.. inanın..
Bu arada Ferrarisini Satan Bilgeyi okumamış olan arkadaşlar mutlaka okusunlar.. Bana çok faydası oldu sizede olacağından eminim..Tekrar geçmiş olsun umarım hepiniz en kısa zamanda bu hastalıktan kurtulursunuz..
_EFTELYA_

Mesaj gönderen _EFTELYA_ »

Free_Soul arkadaş;

tebrikler ...

neden olmasın ki..bir gecedede kurtulabilir insan 100 gecedede ... :)

tebrikler olsun ....

darısı kurtulamayanların başına :) :)
Kullanıcı avatarı
öfkeli

Mesaj gönderen öfkeli »

ben de inanırım, 1 saat, 1 ay, 10 yıl veya 27 yıl hepsi sadece bir an insan için..etkin olarak, inançla çaba gösterilen bir an bile yetebilir bu sorunun üstesinden gelmek için ve sonrasında çektiğimiz sıkıntılar yine bir an gibi gelir bize.
serdar

inanması çok zor

Mesaj gönderen serdar »

free arkadaşım yazdıkların gerçekten ilginç yılların verdiği yorgunluğu bir gecede atmak bana pek olanaklı gelmedi yanlış anlama yalan söylüyorsun falan demiyorum sadece bu kadar kolay olabliceğini ütopya olarak değerlendiriyorum.

Bende 25 yaşında bir sf liyim ve yaklaşık 2 aydır psikolojik tedavi görüyorum ve son 2-3 haftadır mesafe aldığıma ve bişeleri değiştirebileceğime inanmaya başladım. Bu psikolji bizde 1 günde oluşmadı ki ve yine 1 günde bundan sıyrılmak sizce vefasızlık deilde nedir aa güzel kardeşlerim. O yüzden doğumumuzdan bu yana bizleri bu hale getiren olaylar veya insanlar silsilesiyle tekrar yüzleşip sorunun kaynakları bulunup eski hesapların muhasebesi yapılmadan hadi ben değiştim buraya kadarmış eski dostlarım yalnızlık, sessizlik ve daha isimlerini hatırlayamadıklarım elveda demek herkesin rüyasıdır ama fakat realiteden çok uzaktır bence, nacizane.
Kullanıcı avatarı
Free_Soul

Re: inanması çok zor

serdar yazdı:free arkadaşım yazdıkların gerçekten ilginç yılların verdiği yorgunluğu bir gecede atmak bana pek olanaklı gelmedi yanlış anlama yalan söylüyorsun falan demiyorum sadece bu kadar kolay olabliceğini ütopya olarak değerlendiriyorum.

O yüzden doğumumuzdan bu yana bizleri bu hale getiren olaylar veya insanlar silsilesiyle tekrar yüzleşip sorunun kaynakları bulunup eski hesapların muhasebesi yapılmadan hadi ben değiştim buraya kadarmış eski dostlarım yalnızlık, sessizlik ve daha isimlerini hatırlayamadıklarım elveda demek herkesin rüyasıdır ama fakat realiteden çok uzaktır bence, nacizane.
beceremedik allahım ya.. şimdi oldu galiba :)

ewet inanması gerçekten güç kabul ediyorum ama ben sadece gerçekleri yazdım bunun belirtilerini hem sosyal hemde fiziksel açıdan gördüm çünkü.. dediğim gibi ortamlarda konuşmazken artık rahatça düşündüklerimi söyleyebiliyorum 'hayır' diyebiliyorum.. önceden devamlı ellerim titrerdi bunun için ameliyat olmayı bile düşünmüştüm ama artık terlemiyor buda fiziksel bir belirti benim için.. kendinizi sevin ve düşüncelerinizi söylemekten çekinmeyin.. öğrenci hazır olduğunda öğretmen gelir lafı boşa değildi.. ben herşeyimle bunu yenmek için hazırdım bunun karakterim değil hastalık olduğunu öğrenincede yendim ve kurtuldum yazdıklarımın hepsi doğrudur yeterki isteyin..
Kullanıcı avatarı
Free_Soul

birde geçmişinizle hesaplaşmayı artık bi kenara bırakın geçmiş yaşanmış bitmiştir böyle olmanıza neden olanları suçlamayın..sadece önünüze bakın..