Sosyal fobi ve nedenleri sf gözünden bence çözümü

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
layerc

Sosyal fobi ve nedenleri sf gözünden bence çözümü

Mesaj gönderen layerc »

15 senedir elde ettiğim verilerde şunu anladım;
1-sosyal fobili insan çok duygusaldır.
2-sosyal fobili insan çok bencildir.
3-sosyal fobili insan çok iyidir.
4-sosyal fobili insan mükemmelletçiyidir.
5-sosyal fobili insan ileri derce bilnçaltçıdır.
6-sosyal fobili insan inanılmaz depocudur gerekesiz.
7-sosyal fobili insan ehvahmlı ve pinpiriktir.
8-sosyal fobili insan ilerde özellikle dahada alıngandır.
9-sosyal fobili insan panik atak olabilme olasılığı yüksektir.

Hepsinin bana göre nedeni beynimizde oluşan sinir yollarının daha çabuk kalıcı olmasıdır.Bu diğer insananlardan fiziksel veya kimyasal farklılıkmıdır bunu bilemiyorum sadece duyduğum elektriksel problem ama sanki bu bana biraz zorlama gibi geldi çünki sosyal fobili insanlardan elde edilen bu veri muayane sırasında eminim sosyal fobili kişinin beyin dalga fonksiyonları dahada artmıştır ve yanlış değerler verebilir.

Düz bir çizgi düşünün beynimizdeki belirginleşmiş sinir yolu olsun alıştığımız bu düz çizginin üstünde veya altındaki değişimler nekadar artarsa yani çizgiden nekadar uzaklaşırsak okadar zarar veriyor bize. Yani sosyal fobinin en büyük kaynağı değişime karşı çıkmaktır yani alıştığımız şeylerin dışına çıkmaktır. Nedeni ise düzçizgiden nekadar değişim artarsa okadar sf zarar verir.
En büyük tavsiye yaşınız 20 lerdeyse sevdiğiniz işde dahil olsa kesinlikle pazarlamacılık gibi bir şey yapın örnek veriyorum masabaşı sabit bir iş yapsanız alıştınızmı böyle bir işe sfye daha yatkın iş oluyor. Oysaki soyal fobiyi yenmek için beynimizdeki sinir yollarını belirgince oluşturmak değil sürekli ama farklı aktivitilerle sinir yolunu oluşturmamak. Oluşunca düz çizgiden çıktımı duygusallık mükemmeliyetçilik veye huzursuzluk başlıyor sankın vatan millet sakarya deyipte yanlış işler yapmayın çünki siz hasta birisiniz sonuçta en önemlisi sağlık sağlık gittimi kimseye faydanızda olmaz busefer.
Tıpkı diğer önemli hastalıklarda olduğu gibi bana göre sosyal fobi insanı direnci en düşük olduğu dönemde yakalıyor örnek gastrit, kanser gibi direnç düşütüğü zaman bir takıntı beynimizde daha kolay sinir yolu oluşturduğu zaman o çizği belirginleşiyor ve o çizgi oluştuğu zaman halk arasında yer ettiği zaman ve yakın olan insanda o fobi oluşuyor belki o zaman sf değilde nebilim böcek fobisi oluşakcatı ama şunu kesinlikle ifade etmeliyim sadece bir fobi kesinlikle korku ve heyecan durumunda andrenelain ve nöradrenalin salgılanıp kalbin durmasını önlemek için bir fobide bence beynmizi kendi korumasıdır. Örnek veriyorum burası çok önemli ve hiçbiryerde bulamazsınız sosyal fobi olmasaydınız başka bir fobik hastalık olabilirdiniz fakay beynimizde sadece o çizgi belirginleştiğ için ikinci bir fobiye izin vermiyor ve beynimiz bir nevi koruma altına girmiş oluyor, sosyal fobinin çizgisinde de olan şeyler hayatımızla ilgili olduğu için yukardaki maddeler belirginleşiyor misal bözek fobimiz olsa hamam böceği fare yıulan gibi şeyleri gördüğümüzde daha fazla tepki verecektik son olarak yol olışmussa bu yolu mümkün olduğu kadar bozmak ve yeni yollar oluşturmamak.Bu yüzen bişeylere fazla bağlı kalmamak en iyisi çünki mecbursunuz birşeyi çok seviyorsanız hayatınızın için çok büyük bir önemi yoksa değiştirin çünki mecbursunuz.Aileniz dışında :D
MACHİNE
layerc

Re: Sosyal fobi ve nedenleri sf gözünden bence çözümü

Mesaj gönderen layerc »

Bir not ekleyeyim ben ileri derece sosyal fobi olduğumu bir şeyden anladım doğru söyledimi bilmiyorum ama arkadaşım kendi düğününde pek heycanlamadım demişti varın daha başka birşey demiyorum ve hasta olduğumuz için hayatımıza yukardaki gibi yol vermeke gerektiğini.
MACHİNE
Kullanıcı avatarı
kaale alinmayan adam

Re: Sosyal fobi ve nedenleri sf gözünden bence çözümü

Mesaj gönderen kaale alinmayan adam »

10. üşengeçdir devamını okumadım
Acı en üst sınırına ulaştığında alçakçasına zayıflamaya, yerini daha önce hiç tatmadığım cinsten başka bir duyguya bırakmaya başladı. Kendini olağanca şiddetiyle hissettiren, diş ağrısına benzeyen zevkli bir duygu. / YERALTI
layerc

Re: Sosyal fobi ve nedenleri sf gözünden ÇÖZÜMELERE AÇIKLAMA

Mesaj gönderen layerc »

layerc yazdı: Yeni şeyler aklıma geldikçe yazıcam
15 senedir elde ettiğim verilerde şunu anladım;
1-sosyal fobili insan çok duygusaldır. Aşka önem vermeyin güzel değil analaşabildiğiniz kişi ile yaşayın.Arabesk dinlemeyin ben zmanında çok dinledim hafif ritimli şarkılar iyi gelebilir full tiesto gibi...
2-sosyal fobili insan çok bencildir. Paylaşıma açık olmak lazım hain olmamamak gerek.
3-sosyal fobili insan çok iyidir.Çok fazla iyi olup kendinizi ezirmemek.
4-sosyal fobili insan mükemmelletçiyidir. Herşeyin en iyisini yapmak değil yapabildiğin kadar yapmak. Sevdiğin işi yapmak.
5-sosyal fobili insan ileri derce bilnçaltçıdır. Sevdiğini şeyleri yapmak olumsuz şeyleri bi kere akıldan geçirdikten sonra 2.kez geçirmemek asla faysaı olmayacak çünki. Umurusamazlık değil bu.
6-sosyal fobili insan inanılmaz depocudur gerekesiz. Gereksiz ayrıntılara girmememin tek yolu birşeyleri çok sevmek veya sevmemektir fazla birşeylere aynı şekilde bağlı kalmayın.
7-sosyal fobili insan ehvahmlı ve pinpiriktir. Bu kişiliktir kişilikler kolay kolay değişmez. Başak burcu sakat bi burç
8-sosyal fobili insan ilerde özellikle dahada alıngandır. Beyinin gerilimler sonuıcu yorulup direncini azalymasından kaynaklanır. İlk başta darbelere daha dayanıklsınızdır :D
9-sosyal fobili insan panik atak olabilme olasılığı yüksektir. Yukarıdaki örnek geçerlidir.

Hepsinin bana göre nedeni beynimizde oluşan sinir yollarının daha çabuk kalıcı olmasıdır.Bu diğer insananlardan fiziksel veya kimyasal farklılıkmıdır bunu bilemiyorum sadece duyduğum elektriksel problem ama sanki bu bana biraz zorlama gibi geldi çünki sosyal fobili insanlardan elde edilen bu veri muayane sırasında eminim sosyal fobili kişinin beyin dalga fonksiyonları dahada artmıştır ve yanlış değerler verebilir.

Düz bir çizgi düşünün beynimizdeki belirginleşmiş sinir yolu olsun alıştığımız bu düz çizginin üstünde veya altındaki değişimler nekadar artarsa yani çizgiden nekadar uzaklaşırsak okadar zarar veriyor bize. Yani sosyal fobinin en büyük kaynağı değişime karşı çıkmaktır yani alıştığımız şeylerin dışına çıkmaktır. Nedeni ise düzçizgiden nekadar değişim artarsa okadar sf zarar verir.
En büyük tavsiye yaşınız 20 lerdeyse sevdiğiniz işde dahil olsa kesinlikle pazarlamacılık gibi bir şey yapın örnek veriyorum masabaşı sabit bir iş yapsanız alıştınızmı böyle bir işe sfye daha yatkın iş oluyor. Oysaki soyal fobiyi yenmek için beynimizdeki sinir yollarını belirgince oluşturmak değil sürekli ama farklı aktivitilerle sinir yolunu oluşturmamak. Oluşunca düz çizgiden çıktımı duygusallık mükemmeliyetçilik veye huzursuzluk başlıyor sankın vatan millet sakarya deyipte yanlış işler yapmayın çünki siz hasta birisiniz sonuçta en önemlisi sağlık sağlık gittimi kimseye faydanızda olmaz busefer.
Tıpkı diğer önemli hastalıklarda olduğu gibi bana göre sosyal fobi insanı direnci en düşük olduğu dönemde yakalıyor örnek gastrit, kanser gibi direnç düşütüğü zaman bir takıntı beynimizde daha kolay sinir yolu oluşturduğu zaman o çizği belirginleşiyor ve o çizgi oluştuğu zaman halk arasında yer ettiği zaman ve yakın olan insanda o fobi oluşuyor belki o zaman sf değilde nebilim böcek fobisi oluşakcatı ama şunu kesinlikle ifade etmeliyim sadece bir fobi kesinlikle korku ve heyecan durumunda andrenelain ve nöradrenalin salgılanıp kalbin durmasını önlemek için bir fobide bence beynmizi kendi korumasıdır. Örnek veriyorum burası çok önemli ve hiçbiryerde bulamazsınız sosyal fobi olmasaydınız başka bir fobik hastalık olabilirdiniz fakay beynimizde sadece o çizgi belirginleştiğ için ikinci bir fobiye izin vermiyor ve beynimiz bir nevi koruma altına girmiş oluyor, sosyal fobinin çizgisinde de olan şeyler hayatımızla ilgili olduğu için yukardaki maddeler belirginleşiyor misal bözek fobimiz olsa hamam böceği fare yıulan gibi şeyleri gördüğümüzde daha fazla tepki verecektik son olarak yol olışmussa bu yolu mümkün olduğu kadar bozmak ve yeni yollar oluşturmamak.Bu yüzen bişeylere fazla bağlı kalmamak en iyisi çünki mecbursunuz birşeyi çok seviyorsanız hayatınızın için çok büyük bir önemi yoksa değiştirin çünki mecbursunuz.Aileniz dışında :D
MACHİNE