buda benim hikayem

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
kyuzaa

buda benim hikayem

Mesaj gönderen kyuzaa »

selam arkadaşlar forumu çok fazla olmasada uzun zamandır takip ediyorum önce yazmamayı düşündüm ama belki birilerine faydam olur diye yada banada yardımcı olabilecek birileri çıkar diye hikayemi yazmak istedim.ben birçoğu gibi çocukluğundan şu an 20 yaşındayım bu ana bu dk ya kadar sf yi yaşıyanlardanım.ilkokul orta lise öğrenimim yok gibi o derece birçok kez hastaneye gittim ama doktorlar pek ilgisiz hiçbiri beni anlamadı en son 3 ay önce internette dolanırken çekingen kişilik bozukluğu adı altında yazılara denk geldim.tamamen bendim ama bazı o hastalığı taşıyan hastaların özellikleri uymuyordu tamemin olmak için Hatay/antakya da mkü araştırma hastanesinde Esra girişken' e gittim durumu anlattım sosyal fobi olabileceğini ama tam emin olmadığını devamlı gelmemi ısrar etti gittimde ilk ay bir şurup gibi bir ilaç yazdı ismini isteyenlere özelden yazabilirim.ikinci görüşmemde ikinci ay başka erkek bir doktorla beraber soru yığınına tuttular görüşme bir saat sürdü ve tamamen sosyal fonik olduğum tanısı konuldu.Ben insanların beni izlediğini muayene odasına gelene kadar hastane koridorundaki insanlardan rahatsız olduğumu kameralardan rahatsız olduğumu bir ortama girdiğimde ilk önce herşeyin yolda olduğunu ama sonradan kabuğuma çekildiğimi vb şeyleri anlattım.ayrıca ben bir çok yerde çalışmış birçok ortam görüş sınırlı kalmayı sevmeyen biri olmama ragmen.Sadece bir dürtüydü benimki bir anda geliyordu o an herkesten uzaklaşıp eve kapanmak isterdim ve çok kezde kapanmışımdır.neyse 2.ay gittiğimde şurubu kapsüle çevirdi dozajı azdı ilk 3.ayda arttırdı sonra bana sonuçta insanlar ellerine kagıt kalem söylediklerini an ve yazıp daha sonra sen şu yanlış şeyleri söylemiştin demeyecekler sonuçta sen dünyanın merkezi degilsin sadece bir noktasın bunu öğrettiler ve tedavime devam ediyorum iyiki gitmişim doktora bugün bir kıza teklif ettim 5 yıl önce bir arkdaşım vardı cesaretsiz ezik biriydim çok büyük koranda aştım sf yi ve tamamen aşacağım üniversiteyi kazandıgım gün dahada güzel olacak olumsuz düşünmeyin gidin doktora gidemeyen arkadaşlar varsa onlara önerim ölmeyi nasıl düşünüyorsak bu illetten kurtulmak için ölüm doktora gitmek diye düşünün ben öyle düşündüm kurtuldum neredeyse gelişmelerden sizi haberdar ederim kendinize iyi bakın ;)
Kullanıcı avatarı
beyazbulut

Re: buda benim hikayem

Mesaj gönderen beyazbulut »

iyi şeyler yazmışın,cesaretlendirmişsin insanları.

bende bu aralar gene kötüyüm,kafamda büyütüyom olayları... of off.

bende yarın giderim inşallah...

yazdıkların ve kendi hikayeni paylaştığın için teşekkürler...
kyuzaa

Mesaj gönderen kyuzaa »

büyütecek ne var ki bir şeyleri kaybetmek kolaydır ama kazanmak zordur bir ağaç düşün bir ağacın yetişmesi aylar belki seneler sürer ama yıkılması baltalı bir adamın eliyle 1 saati geçmez başka bir örnek daha bir bina düşün bir binanın yapılması aylar sürer çok alın teri dökülmesi gerekir tek başına dikemezsin göktelenleri yardım alman gerekir tıpkı doktordan alman gereken yardım gibi ama yıkılması bir operatörün elinde 10 dklık bir iştir işte bunlar sana güç versin yapıcı bir şeyler yapmak zordur ve zaman alır yıkmak dakikalık saniyelik bir iştir iki dudağının arasında yeneceğim başaracağım demek gibi.
kyuzaa

Mesaj gönderen kyuzaa »

arkadaşlar bu arada hikayemin devamı şu şekilde: kıza teklifi yaptım benim evimde internet olmadığı için bir yakın arkadaşıma kızın faceden ne yazdığını öğrenmek için şifremi güvenip msj attım artık kıza ne yazmış ben söylemeden ne demiş kız engeli basmış :D neyse üzülmüyorum daha önceden kız arkadaşım olmuştu o üniv kazandıktan sonra bırakmak zorunda kaldım ama devamm kız bulana kadar :D kız bulduğumda da inş buraya yazacağım allaha emanet olun takıntıları sorunları olanlar varsa bana ulaşabilirler
kalıcısıkıntı

Mesaj gönderen kalıcısıkıntı »

Sen MKÜ de mi okuyorsun arkadaş ? bende 20 yaşındayım bu yıl kazanacağım inşallah.Bende Antakya Devlet Hastanesine gitmiştim.psikatriste sosyal fobiyim dedim.tamam dedi ve ilaç yazdı sonra bunları kullan dedi.ne güzel bir hastane değil mi ? bidahada devlet hastanesine gitmem.ha bide psikoloğa yönlendirdi oda odaya geçtiğimde telefonda bağıra çağıra küfür ediyordu birine :D sonra loş ışıkta oturma damar müzk dinleme deyip yolladı :) ama ben hala emin değilim sf olduğumdan çünkü her ortamda kabuğuma çekilmiyorum genellikle yaşıtım ve güzel kız varsa oluyor.ya da otoriter insanların yanında.bide eleştiri aldığımda çok kırılıyor takılıyorum :S
KELEBEK GİBİ İÇTEN YARACAĞIZ KOZAYI YARDIM ALIRSAK UÇAMAYIZ YIRTAMAZSAK KENDİ KENDİMİZE KİMSEDEN HABERSİZ ÖLÜRÜZ...
kyuzaa

Mesaj gönderen kyuzaa »

yok kardesım sana numaramı msj attım ordan konuşalım
furkan33

Mesaj gönderen furkan33 »

bu ilaçın ismini söylermisin