Birkaç Tavsiye

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
ozi

Birkaç Tavsiye

Mesaj gönderen ozi »

Evet Sevgili Dostlar ;

Eski aşırı sf li biri olarak yazıyorum

sf sıkıntılar acılar kaybedişler neticesinde zamanın ilerlemesi duyguların azalması kalbin hissizleşmesi ve seçilmiş kişi olmadığımızı anlamamızla zamanla azalmaya devam edecek hayatınızda...

Biliyorum ki çoğunuz çok düşünceli ve duygulu insanlarsınız...

Kalbiniz duygu dolu sizde müzik dinleyerek bu duygularınızı iyice kabartıp içinizi iyice bulandırmayın (özellikle dışarıda gezerken) bir süreliğine atın o kulaklıkları bir kenara... İllede birşey dinleyeceksen sohbet dinle, sesli kuran dinle..

Pc de telefonda haram görüntüler izlemeyin duygu dolu kalbinize suçluluk tohumları atmayın onlar büyür sizi rahat bırakmaz...

ve kalbi karma karışık eden sosyal medya özellikle face,instagram insanların en mutlu anlarını paylaştığı dışarıdan parlak görünen neredeyse herkesin çok mutlu göründüğü o profiller, kapat gitsin hepsini kendi iç dünyana dön bırak insanlar ne halt yerse yesinler :) illede girecem diyorsan kendine hiç kimsenin olmadığı bir sayfa aç düzgün şeyler beğen...

Haramlardan sakın..

Özellikle hergün hergün istimna yapma özgüveninden çalıyor...

5 vakit namaz kıl, kılamıyorum diyorsan 1 vakitte olsa mutlaka kıl (ama hergün mutlaka özellikle sabah namazı) ama aslı 5 vakittir bunu asla unutma evde kapalı kalma hiç gidemiyorum diyorsan arasırada olsa bir caminin cemaatinde ol.

Bu yazdıklarımı ister uygula ister uygulama, uygulaması zordur ilk önceleri can sıkıntısı olur hemen dönmek istersin eski haline biraz sabret, alışacaksın bir süre sonra ve kalbin artık eskisi gibi duygu dalgalanmaları ani iniş ve çıkışlar yapmayacak daha sabit bi seyir izleyecek, yorumunu bekliyorum. Hadi göreyim seni kolay gelsin ...
Her şeyin bir bedeli her sebebin bir sonucu her nimetin bir külfeti var
SatasmaBana

Re: Birkaç Tavsiye

Mesaj gönderen SatasmaBana »

ozi yazdı:Evet Sevgili Dostlar ;

Eski aşırı sf li biri olarak yazıyorum

sf sıkıntılar acılar kaybedişler neticesinde zamanın ilerlemesi duyguların azalması kalbin hissizleşmesi ve seçilmiş kişi olmadığımızı anlamamızla zamanla azalmaya devam edecek hayatınızda...

Biliyorum ki çoğunuz çok düşünceli ve duygulu insanlarsınız...

Kalbiniz duygu dolu sizde müzik dinleyerek bu duygularınızı iyice kabartıp içinizi iyice bulandırmayın (özellikle dışarıda gezerken) bir süreliğine atın o kulaklıkları bir kenara... İllede birşey dinleyeceksen sohbet dinle, sesli kuran dinle..

ve kalbi karma karışık eden sosyal medya özellikle face,instagram insanların en mutlu anlarını paylaştığı dışarıdan parlak görünen neredeyse herkesin çok mutlu göründüğü o profiller, kapat gitsin hepsini kendi iç dünyana dön bırak insanlar ne halt yerse yesinler :) illede girecem diyorsan kendine hiç kimsenin olmadığı bir sayfa aç düzgün şeyler beğen...

.
Buralara katılıyorum.

Geri kalanları:

İstimna bırakılmaz,azaltılır en fazla.

Namazı da 5 vakit kılma,sıradana biner ,bayağılaşır tadı kaçar.Ara sıra gönlünden geçince kıl da tat al.Birkaç tanesini de kaçırıver.
bulantı
ozi

Mesaj gönderen ozi »

Benim tavsiyem ve yazdıklarım açıktır amacımız zevk peşinde koşmak değil.. Ben uygulayıp fayda görenlerin yorumlarını bekliyorum demek istedim...
alicandan

Mesaj gönderen alicandan »

istimna olmasa nasıl dayanacağız bu sıkıntıya? :)
ozi

Mesaj gönderen ozi »

alicandan yazdı:istimna olmasa nasıl dayanacağız bu sıkıntıya? :)
http://www.sorularlaislamiyet.com/artic ... niyor.html
Kullanıcı avatarı
kemanci_erdem

Mesaj gönderen kemanci_erdem »

benim gibi evlenmek istemeyenler için mastürbasyon kaçınılmaz gibi bir yerden sonra macbur yapıyorsun.
güzel gören güzel düşünür
güzel düşünen hayatından lezzet alır.
SatasmaBana

Mesaj gönderen SatasmaBana »

kemanci_erdem yazdı:benim gibi evlenmek istemeyenler için mastürbasyon kaçınılmaz gibi bir yerden sonra macbur yapıyorsun.
Naptın abicim bozdun her şeyi biz istimna diyorduk ona.

Ekleme : Elizabet de olurmuş.güzel türkçem...
En son SatasmaBana tarafından 28 Eki 2014, 17:41 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
bulantı
Kullanıcı avatarı
utangac

Mesaj gönderen utangac »

http://www.sosyal-fobi.net/forum/viewtopic.php?f=14&t=31569