Sosyal fobimin fazla kilolardan kaynaklandığını anladığımda!

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
masmavi

Sosyal fobimin fazla kilolardan kaynaklandığını anladığımda!

Mesaj gönderen masmavi »

Sosyal fobimin fazla kilolardan kaynaklandığını anladığımda... Evet benim hikayemin dönüm noktası bu oldu. Ya da belki de böyle bir inanışa sığındım... Ama çok faydası oldu. Yıllardır kilo veremiyordum, kendi içime kapanmıştım, denize havuzu girmek keza hak getire :( Zayıflamak adına kullandığım bir ilaç yüzünden hastanelik oldum iki sene önce, bu yetmedi, bu sefer daha utanç duydum kendimden, iyice çekildim her şeyden... Nihayet elimi hiçbir zaman bırakmayan bir arkadaşımın, sigara bırakmak adına gittiği bir klinikte, sağlıklı zayıflamak için de terapi yaptıklarını söylemesiyle ve de sıkıca dürtmesiyle gittim... Kilo verdikçe kendime güvenim geldi, halen veriyorum... Mutluyum ya şimdi! :)))
Eski
Global moderatör

Re: Sosyal fobimin fazla kilolardan kaynaklandığını anladığı

Mesaj gönderen Eski »

Sevindim senin adına :)
gunesedogru

Mesaj gönderen gunesedogru »

Bir yerde bu hastalığın fiziksel farklılıklardan temel aldigini okumustum. Daha dogrusu bünyesi buna müsait bireylerde böyle bir tetikleyiciyle harekete gectigini. kimisi kilosunu kimisi sesini kimisi sosyoekonomik duzeyini kimisi kulturunu farkli buluyor baslangicta. tabi bu onlarca sebepten bir sebep. bende sesimi egittigimde bayag asama katetmistim.
masmavi

Mesaj gönderen masmavi »

teşekkürler
masmavi

Mesaj gönderen masmavi »

gunesedogru yazdı:Bir yerde bu hastalığın fiziksel farklılıklardan temel aldigini okumustum. Daha dogrusu bünyesi buna müsait bireylerde böyle bir tetikleyiciyle harekete gectigini. kimisi kilosunu kimisi sesini kimisi sosyoekonomik duzeyini kimisi kulturunu farkli buluyor baslangicta. tabi bu onlarca sebepten bir sebep. bende sesimi egittigimde bayag asama katetmistim.
evet, gunesedogru, gerçekten benim için de bu tetikleyici oldu, gerçi, yumurta mı tavuktan, tavuk mu yumurtadan misali :) ayrıca onca yıl sonra kilo verebilmem de ayrı mucizeydi sanki...
SatasmaBana

Mesaj gönderen SatasmaBana »

Ben de dombiliydim eskiden.Bende 3G vardi:göğüs, göt, göbek.
Pantolon lar hep dar geliyordu.Yürürken de koca gotumu görüyorlar diye RAHATSIZ oluyorum ve yürürken çok kasılıyordum.
Sonra zaman içinde inceldimm. Fazla kilo küçük düşürücü bir şey. Vücudun olması gerektiği formda değil.
Yatalaklik, Kekemelik, sagirlik gibi.
bulantı