Böyle forumun... Sosyal Fobim Kalmadı Umudunu Kaybetme Kader Kardeşim

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
lanetolsunsf

Böyle forumun... Sosyal Fobim Kalmadı Umudunu Kaybetme Kader Kardeşim

Mesaj gönderen lanetolsunsf »

yaklaşık 1 saat belki daha fazla bilemiyorum satır satır yazdım en son gönder dediğimde giriş yapın ekranı geldi giriş yaptığım halde. ne kadar uzun süre yazdıysam geri çıkışım olmuş otomatik siz hesap edin. yazdıklarımı kaybetmemek için geri döndüm yok, giriş yaptım belki kaldığım yerden devam eder diye yok. forum açacaksanız adam gibi açın ya da açmayın. ilgilenin açacaksanız da sonuçta az da olsa hatrı sayılır insan giriyor buraya yazıyor, okuyor. ben ne ilgilenicem ya diyorsan da niye açtın o zaman kardeşim forumu? açmasaydın.

her neyse yazdıklarım gitti özet geçiyim. ben de sosyal fobiliydim bilen bilir. hemen hemen her semptomunu uzun süre yaşadım, ruhsal çökkünlüğü sıkıntısı da vardı ama iyileşilebiliniyormuş. umudumu ben de kaybetmiştim ama kaybetmeyin, arayıştan vazgeçmeyin. 99 u boşa olsa da 1 tanesi çözüm olacak ve o her şeye değecek. ayrıca çevredeki insanlardan nefret edip boşuna kin gütmeyin, kimsede sorun yok kimse sizinle özellikle uğraşmıyor. herkes kendi hayatının derdinde. sizi yerin dibine sokan da, sizi eleştiren de, sizi değersiz hissettiren de kendi düşünceleriniz. başkalarının olumsuz tepkilerini çok derin yaşamanızın, kafaya takmanızın, kin gütmenizin, öfkelenmenizin sebebi kendinizin aslında kendiniz hakkında öyle düşünmeniz ve başkalarının davranışını, sözlerini sürekli buna yormanız. yoksa olumsuz tepki gördüğünüz kişi aynı şekilde 30 kişiye daha aynı tepkiyi gösteriyor, laf sokuyor vs. ama etkilenen bir tek sizsiniz dimi? :)

neyse çok uzun ve detaylı yazmıştım, bunda biraz cümleler gelişigüzel oldu istediğim gibi ifade edemedim foruma da bir daha uğramayacağım zaten. derdimi anlatabilmişimdir umarım, vazgeçmeyin. belki arayışlarınızın 99 u boşa çıkacak ama 1 tanesi işe yarayacak, işte o her şeye değecek.
lanetolsunsf

Re: Böyle forumun... Sosyal Fobim Kalmadı Umudunu Kaybetme Kader Kardeşim

Mesaj gönderen lanetolsunsf »

bu arada düzenleyemedim yine böyle forumun... yazdıklarımı okuyunca başkaları etkilenmiyor ben etkileniyorum çünkü başkaları farklı ben farklı, ben hakkaten böyleyim ya da cevap veremem zaten nasıl cevap veririm ki deme. kendim hakkında öyle düşünüyorum çünkü öyleyim de deme. ben de aynı şeyleri yaşadığım için tahmin edebiliyorum. alakası yok, yanlış düşünüyorsun çok net.

'ben değersizim', 'benden bir .. olmaz', 'millet şöyle ben böyle' vs. düşüncelerin yüzünden başkalarının sana kasti olmayan olumsuz tepkilerini içselleştiriyorsun ya da birinin mimiklerini dahi olumsuza yoruyorsun 'benden sıkıldı', 'benim ezik biri olduğumu düşünüyor'...

çok uzun ve detaylı yazmıştım ama gitti işte. ikna etmeme gerek olmasın ama sizi. düşündüğünüz kişi değilsiniz, yanlış düşünüyorsunuz. tedavi için vazgeçmeyin, arayışa devam edin. yarının ne getireceğini kimse bilemez. klişe lafları ben de sevmem :) ama doğru.
Kullanıcı avatarı
Bashful

Re: Böyle forumun... Sosyal Fobim Kalmadı Umudunu Kaybetme Kader Kardeşim

Mesaj gönderen Bashful »

lanetolsunsf yazdı:yaklaşık 1 saat belki daha fazla bilemiyorum satır satır yazdım en son gönder dediğimde giriş yapın ekranı geldi giriş yaptığım halde. ne kadar uzun süre yazdıysam geri çıkışım olmuş otomatik siz hesap edin. yazdıklarımı kaybetmemek için geri döndüm yok, giriş yaptım belki kaldığım yerden devam eder diye yok. forum açacaksanız adam gibi açın ya da açmayın. ilgilenin açacaksanız da sonuçta az da olsa hatrı sayılır insan giriyor buraya yazıyor, okuyor. ben ne ilgilenicem ya diyorsan da niye açtın o zaman kardeşim forumu? açmasaydın.
Ben uzun bir yazı yazarsam ne olur ne olmaz diye kopyasını alıyorum, sende kopya al bence.