S.Ö / S.S siteden önce siteden sonra

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
Amiel

S.Ö / S.S siteden önce siteden sonra

Mesaj gönderen Amiel »

tabi daha önce sosyal fobinin ne olduğunu duymuştum ama öylesine okumuş geçmiştim, gerçek anlamda bir bilgilenme sürecim ise bu siteden sonra başladı, okudukça bazen her satır dahası tek bir kelime üzerinde yoğunlaşıp düşündükçe karanlık ruhumun kapıları bir bir açılmaya, benzersiz bir puzzle oyununun hayali parçaları yerine oturmaya başladı....

neler olup bitiyordu ruhumda.. S.Ö de birşeylerin aksadığının yolunda gitmediğinin farkındaydım, kimdim ben, kimdi bu hem eğitimli, hem entellektüel, hem de cesaretsiz, korkak pısırık sesi çekingenlikten doğru dürüst işitilmeyen, yola beraber çıktığı arkadaşlarının sürekli tur bindirdiği, doğru dürüst ilişki kuramayan, tek bir arkadaşı bile olmayan bu adam kimdi...

önceleri zekamın yetersiz, IQ ' umun çok düşük olduğunu düşündüm, çünkü konuşulanları anlamıyordum, bütün topluluklardan kaçıyordum tek yaptığım sadece çevreme boş gözlerle bakmaktı, sonra bir şizofren olduğum hissine kapıldım yaşımda tam uygundu bunun için, ama hiç birisi durumumu açıklamaya yetmiyordu, bir aptal, salak olduğumu ya da şizofren daha doğrusu şizoit bir ruh halimi düşünsem bile bunu hemen karşı düşüncelerle çürütüyordum...

Hayatı çok sevmekteydim, bir gün olsun ölümü düşünmemiştim, geleceğe dair hayallerim, amaçlarım vardı, sürekli beynini okuduklarıyla çalıştıran bir entellektüeldim, peki bu yaşadığım sürekli korku, insanlardan kaçınma, alabildiğine bir tedirginlik, konuşmaya üşenme, artık sıradan bir yaşam biçimine gelen sonsuz bir başarısızlık hali neydi...

şimdi gülüyorum, S:Ö kendime bulduğum kaçış bir sağır olduğum ya da az işittiğimdi, her ne kadar doktorlar tam bir teşhiş koyamasa da yıllarca böyle idare ettim, insanlara da bunu belirttim hatta aileme bile..yani kendimi kandırdım, insanlardan uzak duruşumun nedeni sağırlığımdı, çünkü ne dediklerini anlamıyordum, ama yalnız başıma kaldığımda dışardan gelen en ufak çıtırtıyı bile duyduğumu hissediyordum, demek sağır değildim, sağırlık oyunu toplum içindeki sessiz, ürkek halimi açıklığa kavuşturuyordu.

nihayetinde bu siteyle karşılaştım ve kendimi bir ameliyat masasına yatırılmış buldum, ruhumda kesilmedik yer bırakmadım, artık yalnız cevaplar vardı, sadece bana ait bir bilgi sağanaığına tutulmuştum, sitedeki en basitçe en çocukça en ilkel haliyle ama benim gibi insanların kanıyla yazdıkları sözcükleri gözyaşları içersinde okuyor ve kendi karanlık ruhumu bir parça daha ışığa boğuyordum .

bu siteden sonra artık farklı biri olduğumu görmemek imkansızdı, ne sağırlığım kalmıştı ne titreyen sesim, ama bu uzun bir süreçti ve ateşten gömlek giymekti, bazen burada siteye 2 gün önce kayıt olmuş bir üyenin burayı buldum sf li olduğumu anladım şimdi iyileştim tarzında yazılarını okuyunca elimde olmadan gülümsüyorum. bu çok uzun ve güç bir yol, ben bir seneyi aşkındır buradayım bütün yazıları son satırına kadar okuyorum ama yine de tamam sf yi bitirdim diyemiyorum.

önemli olan bilgi bilgi bilgi....okumak okumak okumak... sf nizi kabullenin sonra sonsuz bir teslimiyet ve adanmışlık duygusu ile hastalığınızı bildiğinizi bundan sonraki yaşamınızın ( 18.8.2006 ) yalnızca bu lanetle savaşmakla geçeceğine inanın ve bir Tanrınız, Tanrılarınız varsa ona bütün içtenliğiniz ve arınmışlığınızla dua edin, sonra da yola çıkın....göreceksiniz gerisi gelecek, hem de beklediğinizden çok kısa bir süre de ..
Evet benim iradem, sende bütün mezarların yıkıcısını görüyorum ve selamlıyorum seni ! Mezarlar nerdeyse, dirilişler de yalnız ordadır.
F.Nietzsche
Gül75

hemen hemen ben

Mesaj gönderen Gül75 »

Yazınız gerçekten çok güzel ve çoğu yerinde kendimi buldum.

Özellikle itiraf ediyorum sf.li olduğumu öğrenmeden önce bende zekamın yetersiz IQ'umun düşük olduğunu düşünüyordum :)

Umarım bu sitedeki herkes, hepimiz bir gün sf .den kurtuluruz ve

kimbilir belki de ileride forum ikiye ayrılır

S.Ö. ve S.S. diye farklı forumlar açılır hehe :lol:

Gelecek de bir gün gelecek... ;)