"WALLAA DA BILLAA DA YENDIM!" Diyenler

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
Kullanıcı avatarı
Bornfobik

"WALLAA DA BILLAA DA YENDIM!" Diyenler

Mesaj gönderen Bornfobik »

:x Yaw nedir bu sansasyonal basliklar milleti heyecana getiriyonuz.
Tamam yendim diyorsun, tedavi surecini de anlatiyorsun, soyle soyle yap sende yenersin diye taktiklerde veriyorsun iyi de yapiyorsun eywalla eksik olmayin.
Ama kardesim bunlar bilindik seyler, kitaplarda yaziyor zaten ac oku.Ama mesele oyle basit degil.Ok yendim, bitti vs diyen arkadaslardan ricam bunu gostermeleri.Burasi sanal bir ortam isteyen istedigi gibi yazabiliyor bende simdi cozdum-bitti falan diye size bisuru sey yazabilirim neolur? baskalarini kandirmis olurum okadar.
BU yuzden sfyi harbiden yenen arkadaslara soyluyorum "show me that".Bunu eniyi soyle yaparsin eline bir kamera alir recorda basar ve baslarsin" ben eskiden bir sosyal fobi hastasiydim bazi sikintilarim vardi artik bunlari astim ve iste buradayim" benzeri durumu anlatir ve bunu sfli sfsiz tum dunya ile paylasirsin ve uzerindeki yuku atmis olmanin rahatligiyla hicbir sikinti duymazsin.
Kullanıcı avatarı
noname
İletişim:

Mesaj gönderen noname »

Ben senin derdini anlayamadım :/
Sf mi o da ne?
Sevemedim seni....
Kullanıcı avatarı
Bornfobik

Mesaj gönderen Bornfobik »

Derdim sensin arkadasim verdigin ilanda %90 yendim arkadaslar diyorsun peki yendikten sonra somut neler yaptin bunu goster
Kullanıcı avatarı
deli-manyak

Mesaj gönderen deli-manyak »

IMpulseID
ben çok iyi anladım seni...onlarıda anlıyorum... ama ne olacakki :)
illa kamera karşısında sf'yi yenmiş birisini görmek istiyosan skytürk kanalındaki psikoyorum programını izle yaw :D
Katran Gecelerin HeyuLası !
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

nasıl bir program o deli-manyak?

ben hiç izlemedim de ondan soruyorum :roll:
Kullanıcı avatarı
deli-manyak

..LaViNYa.. yazdı:nasıl bir program o deli-manyak?

ben hiç izlemedim de ondan soruyorum :roll:
yıldız burkovik'in programı... bende istanbuldayken izliyebiliyordum sadece... burda öğrencilik işte televizyon çekmiyor dogru düzgün...ama bi çözüm buldum :)

www.mcaturk.com a giriyorsun. sağ taraftaki menuden ''psikoyorum arşivi'' ne tıklıyorsun ve istediğin programın üzerine tıklayıp izliyorsun 8)
Kullanıcı avatarı
deli-manyak

eywah link verdim ama yasakmıydı acaba boyle bişi... daha oncede hiç karşılaşmadım link koyan birisinee yanniş mi yabtim acabaa... utandım baq
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

çok teşekkür ederim...
Kullanıcı avatarı
deli-manyak

17 ekım 2006 tarihinde yayınlanan sosyal fobi programını da izleyeblirisiniz arkadaslar herkese tavssiye ederim.. programı izlerken '' ya bunlar bildiğimiz şeyler zaten'' diyor insan ama sahsen bana cok yararı oldu...sf'yi biraz olsun azalttıgımı sanıyodum ama sf'nin asıl ne demek oldugunu öğrendim programı izleyince...
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

şimdi o programı izliyorum..navzat tarhan da varmış bu programda..bu arada ilk defa gördüm yıldız hocayı..aşırı sakin..nasıl başarıyor..keşke ben de öyle olabilsem..
Kullanıcı avatarı
deli-manyak

ben yahoo grubun foto albümünde de gördüm yıldız hocayı buluşmaya da katılmıs herhalde :D:D
ama tabi orada olan arkadaşlar anlatır belki buluşmayı
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

kadınlarda sf li oranı erkeklerden daha fazla imiş..ama klinik tedavi gören sf lilerde erkeklerin oranı daha fazlaymış..

4 yaşından itibaren her bireyde görülürmüş..

ergenlik döneminde başlarmış belirtileri..

20-30 yaş arası tavan yaparmış..

"sf liler yapmak istediklerini yapamıyorlar ve bu onlar için ayrı bir üzüntü yaratıyor..mesela ikili ilişkilerde sohbeti başlatma zorunluluğunu hissediyorlar..çünkü o zmn konu kendi istedikleri yönde seyrediyor.."

gerçekten de doğru :|
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

"sf li kişilerin beyninde kimyasal ve elektriksel bozukluklar vardır."

doğru..emar çektirdiğimde çıkmıştı bunlar da..

:|
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

"sf li kişilerin aileleri ya aşırı koruyucu kollayıcı ya da aşırı eleştiren kişiler olurlar...çocuklarına sürekli sen yapamazsın edemezsin..sen zaten bi işe yaramazsın..bunu neden böle yaptın..vs türünden söylemler de bulunurlar..dolayısı ile bu çocuklarda aşırı mükemmelliyetçilik gelişir ve yaprıkları her işte detaylara takılırlar"

al işte beni anlatıyor adam..
Kullanıcı avatarı
deli-manyak

..LaViNYa.. yazdı:"sf li kişilerin beyninde kimyasal ve elektriksel bozukluklar vardır."

doğru..emar çektirdiğimde çıkmıştı bunlar da..

:|
nerde emar çektirdin lavinya.. ne için bide ??