"WALLAA DA BILLAA DA YENDIM!" Diyenler

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

şişli de bir emar merkezinde..

nörolog a gitmiştim 3 sene önce..sf min tavan yaptığı dönemdeydi...başağrılarım vardı aşırı şekilde..bu yüzden emar istemişti doktorum..
Kullanıcı avatarı
deli-manyak

Mesaj gönderen deli-manyak »

hmm saol
Katran Gecelerin HeyuLası !
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

programdan dikkatimi çekenleri yazmaya devam ediyorum:

"sfliler aşırı kaygı/heyecan duydukları dönemde neyin aktif uyanlıklı aşamasındadır..normalde bir insanın aktif uyanıklık durumunda olması çokzordur...bundan beynin böylesi bi durumda ne derece stres altında olduğunu anlayabiliyoruz..

normalde ise beyin pasif uyanıklık durumundadır..beyni bu stres baskısı altından kurtarıp pasif uyanıklığa geçmesini sağlamak için dk da 6 diyafram nefesini (yavaş) uygulamak gerekir.bu uygulamayı sağlıklı insanlar dahi beyinlerini dinlendirmek adına yapmalıdırlar..(günde 3 kez 5 dk)

sfliler sunum sırasında bu yöntemi kullanabilirler.."

"sf li kişilerin beyinlerinde dopamin ve serotonin eksikliği vardır.sf biyolojik bir bozukluktur..sadece psikolojik veya sosyal bir durum değildir..tedavisi açısından konuşursak,serotonin i düzenleyen ilaçlar sf de etkilir ve birçok bulguyu azaltmaktadır..ilaç tedavisi vermeden bazı terapi yollarını uygulamak ayağı kırık olan bir insanı ayağını alçıya almadan yürüme egzersizlerine başlatmaya benzer..kişiye üzerine git,cesaretli ol diye telkinlerde bulunulur...ama önce beynin düzgün çalışması sağlanmalıdır...beynin motivasyon gücü sağlanmalıdır...bu yüzden ilaç tedavisi gereklidir.."

ilaç tavsiyesi hakkında söledikleri:

"prospektüsünde sf yazan her ilaç her bireyin kullanabilceği anlamına gelmez.."

"sf liler çok düşünüyorlar ne yapabiliriz diye ama sadece düşünerek olmaz..terapi + ilaç yöntemi ve davranışa geçerek tedavi yoluna gidilmeli.."

"başarılmış eylemler kişiyi daha çok başarılmış işlere iter..bu yüzden sf lilerde genel olan"yıldız işler,parlak işler yapayım" düşüncesi terkedilmelidir.."

arkadaşlar bir yandan dinledim bir yandan yazdım..konular çok bölük pörçük olabilir..idare edin artık..
Kullanıcı avatarı
deli-manyak

..LaViNYa.. bi dinlen yaww :D:D
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

olmaz..daha çok çalışmam gerek deli-manyak..

bu hastalık yatarak yenilmiyor!
Kullanıcı avatarı
noname
İletişim:

Mesaj gönderen noname »

IMpulseID yazdı:Derdim sensin arkadasim verdigin ilanda %90 yendim arkadaslar diyorsun peki yendikten sonra somut neler yaptin bunu goster
Zaten sinirim bozuk! Sana ne yaşadığımı söylerdim ama adam gibi sorsaydın. :evil: Daha fazla yazmayacağım çünkü sinirle yazıyorum, yanlış şeyler yazıyorum....
Sf mi o da ne?
Sevemedim seni....
alev

Mesaj gönderen alev »

lavinya yaz ya okuyourm ne güzel nerden arkadaşın verdiği linktenmi izliyon bunları ..
Kullanıcı avatarı
deli-manyak

alev yazdı:lavinya yaz ya okuyourm ne güzel nerden arkadaşın verdiği linktenmi izliyon bunları ..
evet o link'ten izleyebilirsin alev.
alev

Mesaj gönderen alev »

teşekkür ederim arkadaşım bende izliyorum şimdi hepsini izlicem valla ama ev kalabalık ya bikere yanlız kalsam :)
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

alev..izle izle..

eğer annen baban durumu biliyorsa,onlara da izlet...seni daha iyi anlarlar o zaman..
Kullanıcı avatarı
DeRDeM

Mesaj gönderen DeRDeM »

deli-manyak sağol be dostum.. Çok iyi oldu o linki vermen..
ÖLÜMDEN NİYE KORKACAĞIM Kİ?
BEN VARKEN O YOKTUR, O GELİNCE DE BEN OLMAYACAĞIM..
(Montaigne)
Kullanıcı avatarı
muratokato

soğukkanlılık

Mesaj gönderen muratokato »

sf yi yendim demek için soğukkanlı olmak gerekiyor.herşeye sinirlenmemek gerekir.çekingenlik ve korku süreci dış alıcıların(göz,kulak,deri) sinyallerini arka beyine,merkezi sinir sistemine ve oradanda dışarıdaki ortamın durumuna göre ilgili organlara iletilir ve tepkime başlar.işte bütün mesele bu.dış alıcıların hissetmelerini ortamdan kaçarak engelleyebilirsiniz.fakat o zaman bir fobili olursunuz.çünkü bu tip kişinin merkezi sinir sistemi arızalıdır daha doğrusu beyinde kullanılmayan hücreler çocukluğundan beri yaşadığı olaylar yüzünden aktif hale geçememiştir.alıcıların her göndermelerinde aynı şey olacakmış gibi tepki verirler.merkezi sinir sistemindeki bu arızayı düzeltmediğiniz sürece aldığınız her türlü başarılı tedaviler ileride sizi yanlız bırakacaktır.yada bir ilacı ömür boyu kullanmanız gerekecektir.ömür boyu ilaç kullanmak istemiyorum!!!!! diyenler size sesleniyorum.terapiler ise gereklidir fakat bunun için bir uzmana gidip tonla para vermek gereksizdir.çünkü hayatın kendisi zaten bir terapidir.peki ne yapmak gerekiyor?merkezi sinir sistemimizi düzeltmek mutlaka gerekiyor.yoksa hayat terapileride bir işe yaramaz.daha önce yazdığım yazıları okumayanlar için söylüyorum.lütfen onlarıda okuyun.sf yi yenmiş birisi olarak tecrübelerimi sizinle paylaşmaya devam edeceğim.her ne kadar sanal ortamda atmak kolay olsada.bu yöntemlerle iyileşen arkadaşlar olacak ve bu sitede yazılarını bizimle paylaşacağı için için şimdilik somut bir şey göstermeye gerek duymuyorum!? ''dünya dönüyor desemde dönüyor,dönmüyor desemde dönüyor''hoşçakalın.
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

yani,çözüm görmezden gelmek ...

haklısın ben öyle yapınca sf adına daha rahat hissediyorum kendimi..

ama bazen başaramıyorum....
Kullanıcı avatarı
deli-manyak

ya ben beynimin %3 'ünü kullanmıyormuyum...e aldırayım arka tarafını n'olcak..
Kullanıcı avatarı
turgut_87

Mesaj gönderen turgut_87 »

yıldız burkovik bence hala sosyal fobili yani yenmişde daha tam olarak yenememiş.biraz kalmış sf etkileri.
çok sakin duruyo ama tam olarak rahat değil.biraz gerginlik war.
aynı ben gibi.duruşu bana kendimi hatırlattı:).
demekki sosyal fobinin yüzde 100 tedavisi yok.yüzde 95 yenersiniz ama yüzde 5 sizinle ömrünüzün sonuna kadar kalır.o kalanla yaşamaya alışmalıyız artık ben alıştım artık sizde alışın.boşuna kendimizi üzmeyelim kader böyle demekki bizimde hayat çizgimiz devam edecek.
herkse sevgiler fobisiz günler dilerim.
umudunuzu yitirmeyin va çalışmaya devam edin
-YAŞANMADAN ÇÖZÜLMEYEN SIR BENİM-