AKILLI DELİ VEYA DELİ AKILLI

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
terakkiperver

AKILLI DELİ VEYA DELİ AKILLI

Mesaj gönderen terakkiperver »

zamanında sosyalfobik miydi bilmiyorum ama yine de ilginç bir hayat hikayesi olarak okumustum erdal demirkıran'ınkini..
kendi deyişine göre pısırık ve tepki vermesini bilmeyen erdal'ı yenmeyi başarmış. resmini buraya yerleştirmeye calısacagım,duruşu ve gözlerindeki "dünya bana ayak uydursun" bakışı beni vurmuştu. forum ahalisiyle paylaşmak i
stedim..

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dünyanın en akıllı insanı olduğunu iddia ediyor

Psikologların 'akıl hastası' dediği Erdal Demirkıran, kartvizitine 'Dünyanın En Akıllı Adamı' yazdırdı. Binlerce insana ücretli kişisel gelişim seminerleri veren 'Dünyanın En Akıllı Adamı' Demirkıran, öğrencileri tarafından beğenilip takdir ediliyor.

Marmara Üniversitesi (MÜ) İşletme Bölümü mezunu Erdal Demirkıran, dünyanın en akıllı insanı olduğunu iddia ediyor. 'Ben dünyanın en akıllı insanıyım.' sözünün kendisine ait olduğunu Bakırköy 10. Noteri'ne tasdik ettiren Demirkıran, internetteki sitesi ile kartvizitine bu sözü yazdırdı. Demirkıran, Kashna&Kashna adını verdiği öğretisini, seminerlerle öğrencilerine aktarıyor. İstanbul Emniyeti, TEMA, İETT, İSKİ, Birikim Dersaneleri, İhlas Koleji seminer verdiği yerlerden bazıları.

Türk Psikologlar Derneği Başkanı Doç. Dr. İhsan Dağ'ın "akıl hastası" dediği Demirkıran'ın hayat hikayesi şöyle: Demirkıran, 7 sene öncesine kadar 'pısırık' bir kişiliğe sahipti. 1993'te doğum günü akşamı verdiği karar, hayatını değiştirdi. O yıl MÜ İşletme Fakültesi 3. sınıfta okuyordu. O güne kadar kendisine öğretilen ve anlatılan her şeyi bir kenara itti, kendi öğretisini oluşturdu. Böylece pısırık Erdal Demirkıran gitti, yerine tepki vermesini bilen biri geldi. Her gün defterlere sayfalarca "Ben akıllıyım." yazdı. Bir süre sonra "Ben onlardan daha akıllıyım." ve "Ben dünyanın en akıllı insanıyım." diye yazdı. Bu arada saçlarına sürdüğü jöleden vazgeçti. Darmadağınık saçlar ve eski elbiselerle okula gidiyordu. Kendi ifadesiyle 'bu çilesi' tam bir yıl sürdü. Ertesi yıl yine doğum günüydü. Babası Cahit Bey, gazete okuyordu. Babasına, "Baba, biliyor musun, sen dünyanın en akıllı insanının babasısın." dedi. Babası "Delirdin mi sen?" diyerek, onu yanından kovdu. Hemen annesi İsminaz Hanım'a koştu. Benzer şeyleri ona da söyledi. "Vah yavrum vah!" çeken anne hemen üst kattaki komşuya koşarak oğlunu okuttu. Anneye göre oğlu, delirmek üzereydi. Ama Erdal Demirkıran değişmedi.

"Benim özgeçmişim yok, özgeleceğim var." diyen Demirkıran, seminerlerde sınav kaygısı, özgüven, az uyumak, programlı çalışmak, kusursuz olmak gibi konuları anlatıyor. İnsanlara örneğin 4 saat uykunun yeteceğini öğretiyor. 31 yaşındaki Gümüşhaneli Demirkıran, öğretisine neden Kashna&Kashna ismini verdiğini ise şöyle açıklıyor: "Sülalemizin lakabı Kaşnalardı. Uzakdoğu'yu çağrıştırsın diye bunu Kashna&Kashna yaptım." İnternette "www. kashnakashna.com" adlı sitesi bulunan Demirkıran, sitesindeki 'özgeleceğinde', 2010 yılına ait şunu söylüyor: "Dünyanın En Akıllı İnsanı, dünya liderlerine yönelik eğitim programını başlattı."

Türk Psikologlar Derneği Başkanı Doç. Dr. İhsan Dağ, Erdal Demirkıran'ın akıl hastası olduğunu ileri sürdü. Doç. Dr. Dağ, "Bu insanın dersanelerde, belediyelerde ders veriyor olması tamamen çok iyi reklamını yapmasına bağlı." dedi. İnsan kaynakları uzmanı yazar Melih Arat ise "Kendisiyle hiç tanışmadım; ancak sitesini gezdim. Kendisi, ilginç ve cesur bir pazarlamacı olarak görünüyor." değerlendirmesini yaptı. Demirkıran'dan eğitim alan Bahçelievler Belediyesi Başkan Yardımcısı Yusuf Savaş, "Kendime güvenimi yeniden kazanmaya başladım. Keşke 20 yaşımda bunları öğrenebilseydim." diye konuştu.
aurelia

Mesaj gönderen aurelia »

Teşhis koydularsa psikozu neydi acaba?
Kullanıcı avatarı
YALNIZIMDOSTLARIM

Mesaj gönderen YALNIZIMDOSTLARIM »

Kitabı okudum. Kitapta yazar kendini överek başlıyor ve "başarmak mümkün yeter ki iste" gibi, "sen aslansın sen kaplansın" gibi gaz verici cümlelerle devam ediyor. Anlatımı ilginç gelebilir.
"Böcek olmayi kabullenenler, ezilince sikayet etmemelidirler"
F. SCHILLER