SF DIYE BIRSEY YOK. Inanin bana.

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
fade to black

Mesaj gönderen fade to black »

"ben mukemmel olmaliyim" dedikce insan, "ornek kisi" olmaya cabaladikca baskalarinin da oyle olmasini bekliyor, tahammulsuz, asosyal ve hatta takintili kisilik haline geliyor. Bu yuzden sevilmiyor cunku baskalarini da kendi kadar sert yargiliyor. Eskiden herseye kopururdum ama yola kusan, tukuren, burnunu karistiran insanlar olacaktir, hala hic tasvip etmiyorum ama kendime hayati zehir etmiyorum. "nasil yapar! saygisiz! ben o kadar ugrasiyorum cevreme saygili olmaya, o ise hicbir caba gostermiyor!" mukemmel degil hickimse, tatsiz seyler veya bizim tatsiz buldugumuz insanlar olacaktir, onlarla gorusmeyiz olur biter ve eger birini etkilemek istiyorsak bunu kendimiz olarak yapabiliriz. Belki o kisi de asiri baski sonucu bosvermis biridir-sebepleri bilemeyiz ki. Bunlari veya kendimizi analiz edecegimize, kendimize uyan, ama asiri abartili takintili kesin mukemmeliyetci olmayan degerler saptayip bu olcude hareket edersek isimiz kolaylasir diye dusunuyorum. Ne kendimizi asiri salmis oluruz, ne de baskalarini da yargi cercevesini alacak kadar asosyallesiriz.
Kullanıcı avatarı
sawas

Mesaj gönderen sawas »

violet
violet aynen sanki beni anlatmışsın.Anlatıklarının 100% ü ben :o :)
Delilik Aynı Şeyleri Yaparak Farklı Sonuçlar Beklemektir
fade to black

Savas, biliyorum cunku bu anlattiklarim obsesif kompulsif Kisilik bozuklugu, senin de dedigin gibi davranis bozuklugunun disinda kalan bozukluk. Gerci tanim yapmayacagiz dedik ama benim icin is isten gecmis durumda. Ben de eskiden senin gibi mukemmel standartlara sahiptim herkes icin. Ve herkesi yargiliyordum ve dis dunyada hic arkadasim yoktu. Simdi biraz daha rahatim faydalarini da fazlasiyla gormeye devam ediyorum sana da arkadasin ve rahatsizlikdasin olarak onerim bu.
fade to black

Savas, biliyorum cunku bu anlattiklarim obsesif kompulsif Kisilik bozuklugu, senin de dedigin gibi davranis bozuklugunun disinda kalan bozukluk. Gerci tanim yapmayacagiz dedik ama benim icin is isten gecmis durumda. Ben de eskiden senin gibi mukemmel standartlara sahiptim herkes icin. Ve herkesi yargiliyordum ve dis dunyada hic arkadasim yoktu. Simdi biraz daha rahatim faydalarini da fazlasiyla gormeye devam ediyorum sana da arkadasin ve rahatsizlikdasin olarak onerim bu.
Kullanıcı avatarı
sawas

Mesaj gönderen sawas »

violet
valla ne desen haklısın.Sanki benim beyin olarak kopyam gibisin.Gerçekten çok şaşırdım.Kafamda belirlediğim standartlar da insanları göremeyince adeta deliriyorum.Sürekli kendi doğrularımı başkalarına kabul ettirme peşindeyim.Nasıl geçer bilemiyorum zor arkadaşım zorrrrrrrrrr
Delilik Aynı Şeyleri Yaparak Farklı Sonuçlar Beklemektir
Kullanıcı avatarı
r_ozurlu
Admin

Mesaj gönderen r_ozurlu »

Siz onu bir de benim gibi Aslan burcu olan birine söyleyin mükemmeliyetciligi ve karsisindakiden de ayni seyi beklemeyi.

Neyseki farkli bakis acisi ile insan gelisiyor, farkli acilardan bakabildigim icin artik daha da mükemmelim :)
fade to black

r_ozurlu yazdı:...farkli acilardan bakabildigim icin artik daha da mükemmelim :)
çok da mütevazısın :P
mrptkd

Mesaj gönderen mrptkd »

mukemmel degil hickimse, tatsiz seyler veya bizim tatsiz buldugumuz insanlar olacaktir, onlarla gorusmeyiz olur biter
uzun süre bu felsefede yaşadım ama kaybım kazancımdan çok daha fazla oldu.. bi kez en iyi dostumla ilişkileri kopardım ve sonra arkası geldi.. tahammülsüzlüğüm yüzünden etrafımda kimse kalmadı, en ufak olayda koparmamak, insanlara tahammül edebilmeyi öğrenmek istiyorum ben.... :(
fade to black

morpatilikedi yazdı:
mukemmel degil hickimse, tatsiz seyler veya bizim tatsiz buldugumuz insanlar olacaktir, onlarla gorusmeyiz olur biter
uzun süre bu felsefede yaşadım ama kaybım kazancımdan çok daha fazla oldu.. bi kez en iyi dostumla ilişkileri kopardım ve sonra arkası geldi.. tahammülsüzlüğüm yüzünden etrafımda kimse kalmadı, en ufak olayda koparmamak, insanlara tahammül edebilmeyi öğrenmek istiyorum ben.... :(
hmm... bu sekilde sonuclanabilecegini hic dusunmemistim... benim kastim daha cok "asla tahammul edemeyecegimiz" hareketlerde bulunan insanlardi... mesela ben hijyenik olamayan hareketlerde bulunan birine tahammul edemem... yoksa herkes bazen tahammulsuz olabiliyor ozellikle bizim gibi mukemmeliyetci kisiler...

bence oncelikle kendine tahammul etmeyi ogren morpatilikedi... baskalarina davranis sekilimiz kendimize nasil baktigimizi ele veriyor... kendini oldugun gibi kabul etmeyi dene... zor olsa da bu mumkun.
Kullanıcı avatarı
NoShyness

Re:

Mesaj gönderen NoShyness »

muratokato yazdı:kusura bakmayın bu o kadar basit değil.
çok sevdiğiniz bir insanı kaybettiğinizde sizi birisi teselli etmeye çalışır."üzülme"diye.
bu kelime sevdiği insanı kaybeden birine ne kadar fayda verebilir.o an o insanın yaşadığı ızdırabı kuru bir tesellimi dindirecek?

ama yine hiç bir şey söylememekten iyidir.diyebiliriz.
o anı yaşamayan bilemez.
simdi takıntılarınızı takmayın v.s diyerek çözüm önerenlere söylüyorum.sadece moral vermek için söylüyorsanız sizi anlıyorum.
yok kesin işe yarar,yarıyor diye söylerseniz o zaman ben size şu soruyu sormak zorundayım."daha önce hiç sosyal fobi hastalığı geçirdinizmi?"
ben geçirdim o yüzden soruyorum.
damdan düşmeyen damdan düşenin halinden anlamaz.
sanırım aramızda damdan düşmeyenler.var

aaaaa bakın kral çıplak!!!

hoşçakalın.hayırlı akşamlar.
BİR KISININ SEVDIGI BIRSEYDEN YOKSUN OLMASI, VE B UDURUM KARSISINDA ÜZÜNTÜ DUYMASI NORMAL BIR DURUMDUR ....

ve saglıklı her ındsan bu üzüntüyü yaşar ve bu hastalık halı olark değerlndırılmez

ANCAK UTANGAÇLIK BOYLE DEILDIR
açık ve net dusunebılen herkes utangaçlarda göruruku
sf denen sey akıl ve mantıktan tammen uzak
oldukça saçma
zıhınde yasanan aş
ırı kaygı halıdır

ORTADA DIGER INSANLARIN TEPKISINE KARSI HICBIR SEKILDE NE AKILLA NE MANTIKLA
YAKALAŞIBILECEK DUZEYDE AŞIRI BIR ENDISE SOZKONUSUDUR .
ve budurum kısıyı uzuntuye boğdugu gıbı hayatını da mahv eder
No Shyness!!! UTANGAÇLIĞA HAYIR!!!

UTANGAÇ Değil ATILGAN Olalım !!!

Zihin Neyle Dolarsa Onu Üretir

Zihnimizi ÖZGÜVEN ile Dolduralım

SORUNA Değil ÇÖZÜME Odaklanalım
Kullanıcı avatarı
kaşif

Re: SF DIYE BIRSEY YOK. Inanin bana.

Mesaj gönderen kaşif »

Deli kendini sürekli mısır olarak görüp , tavuk ve hindilerin kendini yiyecegini düşünerek, tavuk, hindilerden çok korkuyormuş.. akıl hastanesine almışlar uzun süre tedavi görmüş sonra başhekim taburcu ederken, deli : ? Doktorum bir şey soracagım anladım ben mısır degilim adamım , ancak benim adam oldugumu mısır olmadıgımı Tavuk ve Hindiler biliyor mu ?..

sevgili RÖZÜRLÜ, bizi sf li olmadığımıza ikna ettin sağol varol ...peki diğer insanlarda bizim sf li olmadığımızı biliyor mu? :D
ßilqe88

Mesaj gönderen ßilqe88 »

kaşif yazdı:Deli kendini sürekli mısır olarak görüp , tavuk ve hindilerin kendini yiyecegini düşünerek, tavuk, hindilerden çok korkuyormuş.. akıl hastanesine almışlar uzun süre tedavi görmüş sonra başhekim taburcu ederken, deli : ? Doktorum bir şey soracagım anladım ben mısır degilim adamım , ancak benim adam oldugumu mısır olmadıgımı Tavuk ve Hindiler biliyor mu ?..

sevgili RÖZÜRLÜ, bizi sf li olmadığımıza ikna ettin sağol varol ...peki diğer insanlarda bizim sf li olmadığımızı biliyor mu? :D
:)
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

kaşif yazdı:Deli kendini sürekli mısır olarak görüp , tavuk ve hindilerin kendini yiyecegini düşünerek, tavuk, hindilerden çok korkuyormuş.. akıl hastanesine almışlar uzun süre tedavi görmüş sonra başhekim taburcu ederken, deli : ? Doktorum bir şey soracagım anladım ben mısır degilim adamım , ancak benim adam oldugumu mısır olmadıgımı Tavuk ve Hindiler biliyor mu ?..

:handgestures-thumbup: turnayı gözünden vurmuşsun. kendi çapımda ayın yorumu seçtim bunu..
şahsen ben sf'de kurtulayım çevremdeki insanlar zamanla yeni halimi anlıcaklardır. ve bunun farkına varıcaklardır..şu an bile ben çevremdekilerin benim halimden ne kadar haberdar olduklarını bilemiyorum. ama kurtulsam her birini ziyarete gider. kendimi en kısa zamanda belli ederim.
..............Resim.................~~Resim
1lh4n

Mesaj gönderen 1lh4n »

var bence neden olmasınki.
ama yinede kendi yaptığımız bişey.
kendim için konuşayım. sf bazı olayların üstüne kendime tasarladığım hatalı bi savunma mekanizmasından başka bişey değil.

alışkanlık edinmek kolaydır. ama alışkanlığı değiştirmek zordur

bana göre buda öyle bişey.

Allah hepimize değiştirmeyi nasip etsin.
1lh4n

Re:

Mesaj gönderen 1lh4n »

fade to black yazdı:"ben mukemmel olmaliyim" dedikce insan, "ornek kisi" olmaya cabaladikca baskalarinin da oyle olmasini bekliyor, tahammulsuz, asosyal ve hatta takintili kisilik haline geliyor. Bu yuzden sevilmiyor cunku baskalarini da kendi kadar sert yargiliyor. Eskiden herseye kopururdum ama yola kusan, tukuren, burnunu karistiran insanlar olacaktir, hala hic tasvip etmiyorum ama kendime hayati zehir etmiyorum. "nasil yapar! saygisiz! ben o kadar ugrasiyorum cevreme saygili olmaya, o ise hicbir caba gostermiyor!" mukemmel degil hickimse, tatsiz seyler veya bizim tatsiz buldugumuz insanlar olacaktir, onlarla gorusmeyiz olur biter ve eger birini etkilemek istiyorsak bunu kendimiz olarak yapabiliriz. Belki o kisi de asiri baski sonucu bosvermis biridir-sebepleri bilemeyiz ki. Bunlari veya kendimizi analiz edecegimize, kendimize uyan, ama asiri abartili takintili kesin mukemmeliyetci olmayan degerler saptayip bu olcude hareket edersek isimiz kolaylasir diye dusunuyorum. Ne kendimizi asiri salmis oluruz, ne de baskalarini da yargi cercevesini alacak kadar asosyallesiriz.
güzel yazmışsın. herkes bizi mükemmel bulmak zorunda değil. herkes bizden hoşlanmak zorunda değil. nasıl ki biz herkesden hoşlanmıyorsak.

veya gözümüzde en çok büyüttüğümüz insan yada onun gibi olmak istediğimiz kişiler vardır ya onlardan bile hoşlanmayanlar var.
aslında bunlar da bizim oturup düşününce anlayabildiğimiz şeyler ama. durum geldiğinde anlık olarak böyle düşünemiyoruz tam tersini düşünüyoruz. o da otomatik düşünce denen bir şey.. otomatik düşüncelerimizi olumlu yönde değiştirmeliyiz.