hadi arkadaşlar birbirimize içimizi dökelim

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
Kullanıcı avatarı
m*e*r*v*e

hadi arkadaşlar birbirimize içimizi dökelim

Mesaj gönderen m*e*r*v*e »

hadi arkadaşlar birbirimize içimizi dökelim dertler konuştukça azalır
ne de olsa insanız korkularımız hayallerimiz umutlarımız üzüntülerimiz sevinçlerimiz belki yarım olsak da hayata devam ediyoruz sağlık en değerli hazinedir
var ya beni kıran üzen birine buğün içimi döktüm ağızını açıp bi laf edemedi nasıl canımı acıttysa aynısını hiisettirdim eee. hayat bu vicdan muhasebesi yapmadan olmuyor değil mi
HAYAT YALNIZLIKTAN İBARETTİR..
Kullanıcı avatarı
beyazbulut

Mesaj gönderen beyazbulut »

dün yaşadığım bi olaydan dolayı canım çok sıkkın.bu olaydan dolayı ders çalışamadım ve 5 saat sonra bi vizem var.canım sıkkın olduğu için istanbula gitmek istiyom, burdan biraz uzaklaşmak istiyom ama param yeterli değil.canımın sıkkınlığı gidermek için ilaç alıcam yine aynı sorun yeterli para yok.ama kafaya koydum bundan sonraki perşembe istanbulda olucam.
mirtatli_ceyar

Mesaj gönderen mirtatli_ceyar »

içimi döksem bu forum yetmez gecen 8 yılımı anlatmaya en kötüsüde bu illetle senelerdir ugrasmama ragmen hiç bir yol katedemeyişim beni cok üzüyor belki cok sey yapmıyorum kurtulmak için ama yinede hiç işey yapmıyor deilim bütcem yettiği kadar elimden geldiği kadar ugrasıyorum arkadasım ama o daha güçlü cıkıyor ve beni yine yenmeyi basarıyor hemde günün her saatinde bunu yapıyor bana artık kurtulmak istiyorum terlemek istemiyorum kızarmak istemiyorum arkadaslarımla rahat rahat sohbet etmek istiyorum belkide bir kız arkadasımın olmasını istiyorum cokmu sey istiyorum bilmiyorum ki işte benim içim kısaca bu bu kadar dökülüyo yanim*e*r*v*e ALLAH hepimize şifa versin
Kullanıcı avatarı
sunlight

Mesaj gönderen sunlight »

mirtatli_ceyar yazdı:içimi döksem bu forum yetmez gecen 8 yılımı anlatmaya en kötüsüde bu illetle senelerdir ugrasmama ragmen hiç bir yol katedemeyişim beni cok üzüyor belki cok sey yapmıyorum kurtulmak için ama yinede hiç işey yapmıyor deilim bütcem yettiği kadar elimden geldiği kadar ugrasıyorum arkadasım ama o daha güçlü cıkıyor ve beni yine yenmeyi basarıyor hemde günün her saatinde bunu yapıyor bana artık kurtulmak istiyorum terlemek istemiyorum kızarmak istemiyorum arkadaslarımla rahat rahat sohbet etmek istiyorum belkide bir kız arkadasımın olmasını istiyorum cokmu sey istiyorum bilmiyorum ki işte benim içim kısaca bu bu kadar dökülüyo yanim*e*r*v*e ALLAH hepimize şifa versin

İçtenlikle eminim ki çok şey istemiyorsun mirtatli_ceyar. :cry:
*Toplumun %10 unda SF görülüyormuş ama ben göremiyorum ve sadece birkaç talihsiz insandan biri olduğumdan korkuyorum.
sessiz gemi

Mesaj gönderen sessiz gemi »

:smt078 İçimi döktüm işte :=)
user

Mesaj gönderen user »

mirtatli_ceyar yazdı:içimi döksem bu forum yetmez gecen 8 yılımı anlatmaya en kötüsüde bu illetle senelerdir ugrasmama ragmen hiç bir yol katedemeyişim beni cok üzüyor belki cok sey yapmıyorum kurtulmak için ama yinede hiç işey yapmıyor deilim bütcem yettiği kadar elimden geldiği kadar ugrasıyorum arkadasım ama o daha güçlü cıkıyor ve beni yine yenmeyi basarıyor hemde günün her saatinde bunu yapıyor bana artık kurtulmak istiyorum terlemek istemiyorum kızarmak istemiyorum arkadaslarımla rahat rahat sohbet etmek istiyorum belkide bir kız arkadasımın olmasını istiyorum cokmu sey istiyorum bilmiyorum ki işte benim içim kısaca bu bu kadar dökülüyo yanim*e*r*v*e ALLAH hepimize şifa versin
sen yine sadece 8 yildir ugrasiyorsun, bense kendimi bildim bileli...
evet arkadasin dedigi gibi fazla bir sey istemiyorsun ama kader.. yaratan istemiyor anlican. Ne yapalim, soruyorum kendime, madem böyle olacaktik, her gün isyan, her gün lanet edecektik hayatimiza, o halde neden yaratildik?? Daha dogrusu insan olarak???
mirtatli_ceyar

Mesaj gönderen mirtatli_ceyar »

sunlight yazdı:İçtenlikle eminim ki çok şey istemiyorsun mirtatli_ceyar. :cry:

öyle diyosun ama kardesim isteklerimiz ne kadar az olursa olsun bir türlü gercekleşmiyor üstünden senler gecse bile ve gecirecegi onca seneyi tahmin etse bile neyse artık kader diyelim vardır yaratanın bir bildiği
vdt02

Mesaj gönderen vdt02 »

mirtatli_ceyar yazdı:
sunlight yazdı:İçtenlikle eminim ki çok şey istemiyorsun mirtatli_ceyar. :cry:

öyle diyosun ama kardesim isteklerimiz ne kadar az olursa olsun bir türlü gercekleşmiyor üstünden senler gecse bile ve gecirecegi onca seneyi tahmin etse bile neyse artık kader diyelim vardır yaratanın bir bildiği
belki de isteklerimiz doğrultusunda girişimde bulunmuyoruzdur. en azından ben böyleyim... bilmiyorum :roll:
Kullanıcı avatarı
m*e*r*v*e

Mesaj gönderen m*e*r*v*e »

bazen içim öyle kötü oluyor ki üzüldüğümde nefes alamıyorum tıkanıyorum üzüldüğümde hep kendimi suçluyorum doğru yapıyor muyum bilmiyorum suçluluk duygusuyla yaşamak çok kötü insanları anlamakta zorlanıyorum konuşmak rahatlatıyor içime atmak beni yaşlandırıyor korkuyorum hayattan bana kötü bi şey olsa insanlar tarafından suçlanacağımı biliyorum ben aslında kimsenin kötülüğünü istemedim insanlar tarafından yanlış algılanıyorum canım acıyor yalnız kalıyorum kendimi köşeye şıkışmış gibi hissediyorum bazen canımdan olucağımı düşünüyorum tutunacak bi dal arıyorum bulduğumda o dalı koparıyorlar nasıl bi dünyada yaşıyorum Allah huzurdan ayırmasın kimseyi
HAYAT YALNIZLIKTAN İBARETTİR..
Kullanıcı avatarı
sunlight

Mesaj gönderen sunlight »

m*e*r*v*e yazdı: hep kendimi suçluyorum doğru yapıyor muyum bilmiyorum
Bence doğru yapmıyorsun. Ben de 2-3 sene önce kendimi suçlarım. Kendime çok acımasız davranırdım hatta hakaret ederdim. Nefret ederdim kendimden. Ama artık bunların hiçbirini yapmıyorum. Başlarda zor da olsa kendimi suçlama alışkanlığını kalıcı olarak yok ettim. Sen de bunu yapmalısın.
*Toplumun %10 unda SF görülüyormuş ama ben göremiyorum ve sadece birkaç talihsiz insandan biri olduğumdan korkuyorum.
Kullanıcı avatarı
dicle

Mesaj gönderen dicle »

işler çok karışık sanki, dersler çok yogun bir ay var okulun bitmesine inşallahöyle olur 3 proje nasıl olacak bilmiyorum artı sf yüzünden ders çalışamıyorum bir şeyi kafana taktınmı o seni çok yoruyor basit bir şeyi bile anlamakta güçlük çekiyorsun keşke demeden .pişman olmadan herşeyi yapabişlmek önemli olan tavsiyem kafanızı fazla yormayın herşey düzelir ama beyin yoruldumu yaşanıyor sanki zamanında çok yordum kafamı o niye öyle dedi bu niye böyle davrandı hala öyle ama az yine, şimdi çok zararı var dersi anlamıyorum başım sürekli ağrıyor yaşanmadan bilinmez ama bilginiz olsun.
**Doğru bildiklerim yanlış yanlış bildiklerimde doğru olabiliyor yanlışlara odaklanmısken doğrular elimden kayıp gidiyor....**

sahte gülümsemenin arkasında yatan hüzünlü yüz DicL€
derya1906

Mesaj gönderen derya1906 »

5 yıl işkence gibi bi işhayatından sonra 2 aydır boşum.İş aramak istiyorum
ama korkuyorum bi yandan olmasını bekliyorum bi yandan olmadı mı
seviniyorum nasıl bi iş bu anlamadım.Evde de duramıyorum.
İlk başta herşey toplum içinde heyecan duymakla başladı kendi benliğimi unutturacak kadar ama sonra heyecanın yerini öyle bi korku aldı ki heyecan duymaz oldun.Ya şimdi kendime hasta muamelesi yaptığım günden beridir
sanki yaşamıyorum gibi hayata karşı bişey hissedemiyorum.Öyle bi boşluk ki bu arkadaşlar.Bide belki benim sizden bi farkımda çocukken babamın cinsel tacizlerine maruz kalmak oldu.Hem böyle bi yapı hemde yaşanılanlar
insanı öyle bi sinir harbine sokuyo ki ama sinirlenemiyosun bile...Boğazında
bişey düğümleniyor çok zor Allah hepimizin yardımcısı olsun elbet bir gün
herşey düzelir unutmayın insan yaşadığı şeyin zıttını yaşarmış sonra yani
çok sosyal bi insan olucaz inşallah küçünsenme duygusunu yaşamadan rahat rahat konuşarak oturucaz bi yerde.
Bide benim gibi boşluk duygusu yaşayan inancı bütün insanlara tavsiyem
namaz kılmayı denesinler belki ilk başta zorlanırlar ama gerçekten
insana huzur veriyo yaşama nedeni veriyo.......
deagolbrandybuck

Mesaj gönderen deagolbrandybuck »

derya1906 yazdı:5 yıl işkence gibi bi işhayatından sonra 2 aydır boşum.İş aramak istiyorum
ama korkuyorum bi yandan olmasını bekliyorum bi yandan olmadı mı
seviniyorum nasıl bi iş bu anlamadım.Evde de duramıyorum.
İlk başta herşey toplum içinde heyecan duymakla başladı kendi benliğimi unutturacak kadar ama sonra heyecanın yerini öyle bi korku aldı ki heyecan duymaz oldun.Ya şimdi kendime hasta muamelesi yaptığım günden beridir
sanki yaşamıyorum gibi hayata karşı bişey hissedemiyorum.Öyle bi boşluk ki bu arkadaşlar.Bide belki benim sizden bi farkımda çocukken babamın cinsel tacizlerine maruz kalmak oldu.Hem böyle bi yapı hemde yaşanılanlar
insanı öyle bi sinir harbine sokuyo ki ama sinirlenemiyosun bile...Boğazında
bişey düğümleniyor çok zor Allah hepimizin yardımcısı olsun elbet bir gün
herşey düzelir unutmayın insan yaşadığı şeyin zıttını yaşarmış sonra yani
çok sosyal bi insan olucaz inşallah küçünsenme duygusunu yaşamadan rahat rahat konuşarak oturucaz bi yerde.
Bide benim gibi boşluk duygusu yaşayan inancı bütün insanlara tavsiyem
namaz kılmayı denesinler belki ilk başta zorlanırlar ama gerçekten
insana huzur veriyo yaşama nedeni veriyo.......
Bu nasıl bir baba böyle :x Allah sana sabır ve kolaylıklar versin derya...
Kullanıcı avatarı
athena

Mesaj gönderen athena »

Sevgili Derya güçlü bir kişiliğin var,inşallah en kısa zamanda korkularından kurtulur ve bir işe girersin,bir işle ilgilenmek;kafanı dağıtmana yardımcı olur,kendine sorunlara odaklanmazsın.
insanlar hayal ettiği müddetce yaşar...
vdt02

Mesaj gönderen vdt02 »

Bugün 23 Nisan
Neşe doluyor insan... :P (şu sınavlar da olmasa)