paksili bir sene kadar kullanıp da bırakan var mı?

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
GaziErtugrul

paksili bir sene kadar kullanıp da bırakan var mı?

Mesaj gönderen GaziErtugrul »

bu ilaç nasıl bırakılıyor?bilgisi olan varmı?hangi periyotlara ,hangi zaman aralıklarına bölünüyor?
Hayattan canlı ölüm, günahtan baskın rahmet;
Beyoğlu tepinirken ağlar Karacaahmet...
fade to black

Mesaj gönderen fade to black »

once 2 gunde 1, bir sure sonra 3 gunde 1 almaya basliyorsun
yaklasik 4-5 ay sonra birakabilirsin
o donemde spor yapmanin da cok faydasi olur, ozellikle yoga yeniden depresyona girmeni engelleyecektir.
ben doktor tavsiyesiyle bu sekilde birakmistim (yoga kismi tavsiye hariciydi) senin de en dogrusu doktoruna danisman olacaktir.
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

evet,ben 2 sene kullandım ve bırakması zor oldu .ama fade nin de dediği gibi, zamanla azaltarak rahatlıkla bırakıyorsun.gene fade in dediği gibi doktor gözetiminde bırak.."artık iyileştim ben,artık ilaca gerek kalmadı,bırakayım şu mereti" muhabbetlerini çok yapmıştım,sonra dediğimle kalakaldım :)
GaziErtugrul

teşekkürler arakadşlar..
doktora gitmem gerektiğinin farkındayım ama psikiyatriye gidemiyorum o yüzden ilacı kullanıpta bırakan sfli arkadaşlardan detaylı bilgi almak için açtım bu başlığı..
4-5 aya bayağı uzun bi süre yaa..
size zahmet detaylı olarak nasıl bıraktığınızı yazabilir misinz?
yani 10 gun boyunca 2 gunde 1 alsam daha sonra bi 10 boyunca daha 3 gunde bir bu şekilde mi?
fade to black

10 gun cok kisa bir sure bence, en az 1-2 ay 2 gunde 1 almaya devam etsen daha kolay olur.
GaziErtugrul

teşekkürler fade to black...
marvelgirl

Mesaj gönderen marvelgirl »

benim de annem kullanmıştı.
Kullanıcı avatarı
sfaq

Mesaj gönderen sfaq »

2 günde 1 yerine günde yarım tablet de alınabilir. En başta günde bir tablet içiyorsan yarım tablete düştüğünde de sıkıntı yaşarsın,ben yaşamıştım.O yüzden daha küçük değişimlerle azaltarak bırakmak sıkıntıyı azaltacaktır.İlacın şurup şeklinde olanı var mı bilmiyoırum.Varsa işe yarar. Beni doktor uyarmamıştı,bırakmam biraz ani oldu ve çok sıkıntı yaşadım,başka bir doktora gittim ve o da prozac verdi,şimdi daha iyiyim. Paxil den kurtulmak çok zor arkadaşım,benden söylemesi..Kendini hazır hissetmiyorsan biraz ertele derim ben...
devrim_

Mesaj gönderen devrim_ »

Aniden bırakınca ne gibi sıkıntılar yaşatıyor paxil ?
Karanlıktan korkan bir çocuğu elbet hoşgörebiliriz. yaşamdaki asıl trajedi, yetişkinlerin aydınlıktan korkmasıdır.
Kullanıcı avatarı
sfaq

Mesaj gönderen sfaq »

Aşağıdaki linkten paxilin lanetini okuyabilirsin:

http://www.sosyal-fobi.net/forum/viewto ... highlight=
GaziErtugrul

genel olarak mide bulantısı ve baş dönmesi oluyor.
ayrıca bende garip bişey daha oldu..böyle sanki vucuduna anlık elektrik veriyorlar gibi değişik bişey oluyor..anlatamadım ama tam olarak
Kullanıcı avatarı
beyazbulut

Mesaj gönderen beyazbulut »

GaziErtugrul yazdı:genel olarak mide bulantısı ve baş dönmesi oluyor.
ayrıca bende garip bişey daha oldu..böyle sanki vucuduna anlık elektrik veriyorlar gibi değişik bişey oluyor..anlatamadım ama tam olarak
acaba demek istediğin istemdışı kas hareketi olabilir mi?
fade to black

devrim_ yazdı:Aniden bırakınca ne gibi sıkıntılar yaşatıyor paxil ?
yeniden depresyona giriyorsun.
Kullanıcı avatarı
SILVERHORSE

aşırı kilo aldım

Mesaj gönderen SILVERHORSE »

merhaba arkadaşım,ben yaklaşık bir senekullandım ve 27 kilo aldım, gerçekten güzel ilaç ama patlıycam diye çok korktum ,bence paxil maxil hikaye asıl iş kafada bitiyor dermişim:)
EN MUTLU KİŞİ ,RUHUNDA KÖTÜLÜĞÜN HİÇBİR İZİNİ TAŞIMAYANDIR.
Üzerinde pek çok meyveler bulunan bir dalı, meyvalar aşağı doğru çeker. Meyvasız bir dalın ucu ise, servi ağacı gibi havada olur.
nurfatma

Mesaj gönderen nurfatma »

merhabalar silverhouse katılıorum bnde yaklaşık paxili 1 buçuk sene kadar kullandım 40 mg dozajta kullanırken gerçekten çok mutluydum dert tasa hiçbirşey yoktu rüyayla gerçek arasında sürekli gidip geliordum ve ağzımdan çıkanı kulağım duymuyordu ama sonra baktimki yaklaık 21 kilo almışım işte bnm bittiğim an o andı sonra bıraktım sana tavsiyem hiç ilaç tedavisine başlama herşey kafada bitior düzenli olarak meditasyn yaparsan ve beyninde bitireceğine kendi kendine söz verirsen herşey çok daha ii olur senin için ....