PAXIL'in GÜCÜ!!

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
asa

Mesaj gönderen asa »

arkadaşlar bu paxil kapsülün içinde toz şeklindemi oluyor yoksa normal hap gibimi yabi kırarak yarım içebilirmiyiz toz şeklindeyse tozunu nasıl ayarlayacağız daha doğrusu tozu kapsülsüz içersek zararı olurmu ? kana daha çabuk karışıp ters etki yapar mı? çekincem bu olduğundan sordum

bide konuyu açan arkadaş popular paxil den bahsetmiş konuyu biraz açarsan seviniriz arkadaşlarda merak ediyor ,ilacı yarın alacam bugün inşallah bu sorumuzu okursun ,yoksa normal paxil alacam mecburiyetten
mutlu sayılır

mutlu sayılmaz

ama hangisi karar ver artık canım aaaaaaaaa

olmazki.................
OverTheRainbow

Mesaj gönderen OverTheRainbow »

toz değil,bildiğimiz hap.ortasında çizgisi var.oradan kırıp dozunu ayarlayabiliyorsun.doktora gitmeden mi kullanacaksın? şimdiden söyleyeyim,bazı bünyelerde bağımlılık etkisi gösteriyor.bırakması ya da dozu azaltması çok zor oluyor.eğer ilaçlardan,özellikle de psikiyatri ilaçlarından çabuk etkilenen bir yapın varsa,dikkatli olmanı öneririm.
Kullanıcı avatarı
sunlight

Mesaj gönderen sunlight »

asa yazdı:arkadaşlar bu paxil kapsülün içinde toz şeklindemi oluyor yoksa normal hap gibimi yabi kırarak yarım içebilirmiyiz toz şeklindeyse tozunu nasıl ayarlayacağız daha doğrusu tozu kapsülsüz içersek zararı olurmu ? kana daha çabuk karışıp ters etki yapar mı? çekincem bu olduğundan sordum

bide konuyu açan arkadaş popular paxil den bahsetmiş konuyu biraz açarsan seviniriz arkadaşlarda merak ediyor ,ilacı yarın alacam bugün inşallah bu sorumuzu okursun ,yoksa normal paxil alacam mecburiyetten
Bence antidepresanlar doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Aksi taktirde hiçbir fayda etmediği gibi daha kötü etki eder. Antidpressanlar yut-unut hapı değildir. Etkisini genelde 1 aydan sonra göstermeye başlar ve en az 6 ay boyunca düzenli kullanmak gerekir.
*Toplumun %10 unda SF görülüyormuş ama ben göremiyorum ve sadece birkaç talihsiz insandan biri olduğumdan korkuyorum.
asa

Mesaj gönderen asa »

ben daha önce sf li olduğumu bilmiyordum depresyon diye serdep almıştım 2 ay falan kullandım yan etkileri oldu bırakınca etkisi 1-2 günde geçti bir ara atarax kullandım babamın ilacı idi onunda ne faydası vardı nede zararı oldu bırakıncada hiç etkisi olmadı bide yine babamın lustralından kullandım 1 hafta baş dönmesi yaptı zaten alışana kadar yapıyormuş ama yinede devam etmedim bıraktım 1 günde etkisi geçti yani bağımlılık olmuyor bende kısa sürede etkisini atıyorum zaten ondan dolayı alacam deneyecem 1 ayda zaten anlarım ters tepki yapıp yapmadığını daha önce sf ile ilgili ilaç kullanmadım serdep agorofobi ile ilgiliymiş.Onun için bir denemek istiyorum zaten doktorada gitsem ya bu ilacı verecek yada aurorix verecek çünkü sitede neredeyse herkes paxil yada aurorix kullanıyor
mutlu sayılır

mutlu sayılmaz

olmazki.................
asa

Mesaj gönderen asa »

neyse yinede ben doktora gidim ya ne olur ne olmaz daha önce kısa süreli ilaç denemelerim oldu zararını görmedim ama bu sefer doktora gitsem iyi olacak galiba
mutlu sayılır

mutlu sayılmaz

olmazki.................
deniz75

Mesaj gönderen deniz75 »

Bir kaç ay doktor kontrolünde paxil kullandım ama sonuç yine hüsran.İlk başlarda bir çok antidepresan gibi farklı bir etki yaratıyor.Gülmek istiyorsunuz deli gibi.Mutlusunuz hayat ne güzel filan diyorsunuz sonra doz artmasına rağmen etkisini kaybetmeye başlıyor ve tabii yan etkiler.Paxil yüksek dozda kullanılmaya başlandığında uyku,titreme , çarpıntı ve cinsel isteksizlik ilk zamanlar iştahsızlık zaman içerisinde iştah artışı yapabiliyor.Halsizlik ve uyk hali sizi toplumdan kopartabilir.

Ben sosyal fobiklerin beyninin uyuşturularak tedavi edieleceğine inanmıyorum.Aksine harekete geçirek enerji verecek ilaçlera gereksinimimiz olduğunu düşünüyorum.Antideprasanlar depresyona iyi gelebilirler ama kesinlikle sf'nin çözümü olduğuna inamıyorum çünkü sf' deprosyana yaratan sf'nin verdiği mutsuzluk ve bunamlımlardır depresyon ortadan kalksa bile sf belirtileri devam ettiği sürece depresif ruh halide doğal olarak devam edecektir.
Kullanıcı avatarı
nazlı2005

Mesaj gönderen nazlı2005 »

Sana katılıyorum. sf lilerin hayata atılmak için enerjiye ve cesarete ihtiyacı var. Antidepresanlar mutluluk veriyor. fakat bu arada oluşan uyuşukluk ve boşvermişlik hali insanın harekete geçmesini engelliyor. Sürekli bir an önce gidip uyusam diye düşünüyor insan. O boşvermişlik hissiyle de iyice içine kapanıyor. Bize hem biraz moral verecek hem de canlandıracak bir antidepresana ihtiyacımız var. bence Sf lilerin en büyük sorunu hayat boyu sürecek olan genetik mirasımız majör depresyon. Diğer insanlar gibi kolay mutlu olamıyoruz ve bu ruh hali ile girdiğimiz ortamlarda sıkıntılar yaşıyoruz.Kendi iç dünyamızdaki karamsarlık ve sürekli konuşup kafamızı karıştıran iç sesler, dış dünya ile bağlarımızı koparmamıza neden oluyor.
OverTheRainbow

uyuşukluk hissi,baş ağrısı,baş dönmesi,bulantı vb. hissiyatları yaşatmayan bir antidepresan var mı,ya da neden tüm antidepresanlar böyle bir etki yaratır.çok merak ediyorum :roll:
Kullanıcı avatarı
sunlight

Ya bizlere bence sürekli uğraşacağımız bir hobi de gerekli ilaçlarla. Bu sabah düşündüm bunu. Hayatım şu an güzel gidiyor. Ama neden ben hala hiçbirşey yapmak istemiyorum diye sordum kendime. Uzun zamandır beni neşelendiren, çocuk gibi mutlu eden, "yarın şunu yapacağım bunu yapacağım" diye düşünüp mutlu olduğum birşey yoktu. Yani hayata bağlayan hiçbirşey yok. Beni bu hale ne getirdi bilmiyorum.
*Toplumun %10 unda SF görülüyormuş ama ben göremiyorum ve sadece birkaç talihsiz insandan biri olduğumdan korkuyorum.
sonsuzluk

Mesaj gönderen sonsuzluk »

selam arkadaşlar bir haftadır paxil kullanıyorum.ilk defa bugün faydasını gördüm.mutluyum ve herkesle konuşasım var.böyle de devam edecek gibi görünüyor.ilerleyen zamanlarda yaşadıklarımı sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.hepinize sf siz günler
OverTheRainbow

[quote="sunlight"]Ya bizlere bence sürekli uğraşacağımız bir hobi de gerekli ilaçlarla. Bu sabah düşündüm bunu. Hayatım şu an güzel gidiyor. Ama neden ben hala hiçbirşey yapmak istemiyorum diye sordum kendime. Uzun zamandır beni neşelendiren, çocuk gibi mutlu eden, "yarın şunu yapacağım bunu yapacağım" diye düşünüp mutlu olduğum birşey yoktu. Yani hayata bağlayan hiçbirşey yok. Beni bu hale ne getirdi bilmiyorum.[/quote

Hobi fikrine katılıyorum.Boş kalmaya fırsat vermeyecek küçük uğraşlarımız her zaman olmalı.İlaç konusunda ise ,eğer bizi uyuşturmayan,daha beter depresyona itmeyen,ağır yan etkileri olmayan bir ilaç yapacaklarsa,kullanın derim.

İsteksizliğine gelince de,bence mevsim değişikliğinden kaynaklanıyordur.Kendini şartlama hemen öyleyim,böyleyim diye.Fazla da düşünme,inceleme kendini.7/24 neşeli,enerjik olacağız diye birşey yok.İnsanız,elbet yorulduğumuz,sıkıldığımız zamanlar olacaktır.
Kullanıcı avatarı
sunlight

OverTheRainbow yazdı:
sunlight yazdı:Ya bizlere bence sürekli uğraşacağımız bir hobi de gerekli ilaçlarla. Bu sabah düşündüm bunu. Hayatım şu an güzel gidiyor. Ama neden ben hala hiçbirşey yapmak istemiyorum diye sordum kendime. Uzun zamandır beni neşelendiren, çocuk gibi mutlu eden, "yarın şunu yapacağım bunu yapacağım" diye düşünüp mutlu olduğum birşey yoktu. Yani hayata bağlayan hiçbirşey yok. Beni bu hale ne getirdi bilmiyorum.[/quote

Hobi fikrine katılıyorum.Boş kalmaya fırsat vermeyecek küçük uğraşlarımız her zaman olmalı.İlaç konusunda ise ,eğer bizi uyuşturmayan,daha beter depresyona itmeyen,ağır yan etkileri olmayan bir ilaç yapacaklarsa,kullanın derim.

İsteksizliğine gelince de,bence mevsim değişikliğinden kaynaklanıyordur.Kendini şartlama hemen öyleyim,böyleyim diye.Fazla da düşünme,inceleme kendini.7/24 neşeli,enerjik olacağız diye birşey yok.İnsanız,elbet yorulduğumuz,sıkıldığımız zamanlar olacaktır.
Bence de arkadaşlar. Antidepresanlar uyuşturuyo diye ön yargılı davranmayın. Ben de mesela 3 yıldır antidepresan kullanıyorum ama şu kadararını söyleyeyim: Eskisinden kat kat daha keyifli, güler yüzlü ve aktifim. Ama bu illetten tamamen kurtulana kadar hiçbir işe girişmek içimden gelmiyor. Birşey yapmaya karar versem 2-3 günde o işten soğuyorum. Çünkü aklımın bir kenarında hep SFyi tam olarak yenemememin verdiği huzursuzluk var.
OverTheRainbow

Bana iyi gelen tek ilaç paxil oldu,iyileşmemde büyük katkısı vardır,ama gerek kullanırken,gerekse doz azaltma-artırmalarda,birkaç saatlik gecikmelerde,canıma okuyordu resmen.Gün içerisinde mide bulantıları,başta ağırlık hissi,baş ağrısı,tansiyon düşmeleri..Bırakmak istediğim halde bırakamadım da,ancak aynı içeriğie sahip fakat daha hafif olan paxeraya geçerek bırakabildim.O gün bugündür de ağzıma antidepresan sürmüyorum.Sürmeyi de düşünmüyorum.Çünkü ilaçlarla bir yere kadar yürüyor bu iş,bir noktadan sonra kendi çabalarınla,ilacın sana öğrettikleri ile yol almaya çalışmalısın.Öylesi daha sağlıklı benim düşünceme göre.
Kullanıcı avatarı
nazlı2005

Mesaj gönderen nazlı2005 »

Rainbow paxera hakkında bilgi verebilir misin? Ne kadar süre ve ne dozda paxera kullandın. Yan etkileri neydi?
Eskiden uzun bir süre seroxat kullanmıştım. aslında çok memnundum, daha rahat bir insan olmuştum ama çok uyku yapıyordu. Gün içinde sürekli esniyordum akşamüstü artık gözlerim uykudan kapanıyordu. Bu aralar kendimi çok kötü hissediyorum. Tekrar seroxat a başlamayı düşünüyordum fakat forumda paxil den çok memnun olanlar var. Paxil daha mı iyi diye düşünüyorum. Paxil in yan etkileri kilo aldırması ve seninde yazdığın kötü durumlar beni korkuttu. Acaba paxera 10 mg daha mı hafiftir? Ona mı başlasam ne önerirsin.
Birde paxil le seroxat ın etken maddeleri aynı 20mg paroksetin. Paxil in uykuyu azalttığını okudum. Paxil kullananlara eskisine göre daha az uyumak bile yetiyormuş???? Bu nasıl oluyor ?Seroxat insanı sürekli uyutuyor. Yorumlarını bekliyorum.
OverTheRainbow

nazlı.. ben paxili bırakmaya çalışıyordum geçen sene.fakat almadığım zaman yukarıda saydığım yan etkiler baş gösteriyordu.doktoruma bu durumu anlattım.bırakmak istediğimi söyledim.o da bana paxerayı yazdı.paxerayı içtiğimde ,paxilde yaşadığım yan etkilerden hiçbirini yaşamadım.2 hafta günde yarım doz paxera kullandım.aslında 1 ay kullanmam gerekiyordu ama ben bunu da bırakamam diye 2. hafta da kestim.artık paxilden kurtulduğum için çok mutluydum :? paxil öyle bir ilaç ki, aslında verdiği kendine güven duygusu,umursamazlık hissi,dinçlik vs. sf yi aşmanda işine yarıyor,fakat bir yandan da bazı insanlarda feci şekilde yan etki yapıyor.seni etkilemek istemem,bu yüzden sana önerim bu konuları doktorunla konuşman.çünkü benim yaşadığım bu durumların aynıları sende de olacak diye bir şey yok.hepimizin metabolizması farklı çalışıyor ve ilaçlara verdiğimiz tepkiler farklı.ama nacizane şunu söylemek isterim:

kendini her kötü hissettiğinde ilaca sarılma.durumun çok çok kötü değilse ilaçsız da atlatabilirsin yaşadığın olumsuzlukları.deneyimlerim bana gösterdi ki, insan gerçekten ister ve çabalarsa sf yi de yener,depresyonu da,panik atağı da.
Kilitli