xetanor

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
ay-lin

xetanor

Mesaj gönderen ay-lin »

Merhaba arkadaşlar,

Geçen gün sosyal fobi için doktora gittim. Bana olayları çok önemsediğimi, hep kendimi suçlu bulduğumu, bunun da bende sosyal fobiyi tetiklediğini söyledi. Vurdumduymaz olmam için Risperdal adlı ilacı, sosyal fobi için Xetanor adlı ilacı, iş görüşmesi gibi fazla gerginlik yaratan durumlar için Xanax'ı yazdı. Ben şu ana kadar sadece Risperdal'i kullandım. Bende aşırı bitkinlik, uyku hali ve kaslarımda seyirmeler yaptığı için bu ilacı kullanmama kararı aldım. Zaten bu ilaç, esas problemim olan sf için verilmemişti. Şimdi Xetanor'a başlayacağım. Bu ilacı araştırdım. Etken maddesi Paxil ve Seroxat ile aynıymış. Aslında depresyon tedavisinde kullanılıyormuş. Bu ilacı kullanan arkadaşlar varsa ilaçtan memnun kalıp kalmadıklarını, kendilerindeki değişimleri ve yan etkilerini yazarsa memnun olurum.
alfa2006

Mesaj gönderen alfa2006 »

yazında belirttiğin gibi paxil muadili bir ilaç.Uzun süre kullandım.Kendi
açımdan iyi bir ilaç olduğunu söyleyebilirim.
günde 1.5 paxil alıyordum.doktorum xetanor un 30mg lık bir ilacının çıktğını
ve buna geçmemi belirtmişti.4-5 ay kullandım.paxil in yan etkileri aynı bu ilaçta da var.

Yardım istersen mailim : sniper_hudutkartali@hotmail.com
atomm_87

Re: xetanor

Mesaj gönderen atomm_87 »

ya ben ilaçla ilgili fazla bi bilgi bulamadım titremelere yada insanlarla görüşürken kasılmaya iyi gelirmi bilmiyorum kullanan yokmu başka :(
Kabuğunu koparmadan
ne bir elmayı soyabildim,
ne de iyileştirebildim bir yaramı
ama karşıma çıkınca
kızmadım hiç elma kurduna
bendim çünkü bıçağı saplayan
onun yurduna...
1lh4n

Mesaj gönderen 1lh4n »

ay-lin yazdı:Merhaba arkadaşlar,

Geçen gün sosyal fobi için doktora gittim. Bana olayları çok önemsediğimi, hep kendimi suçlu bulduğumu, bunun da bende sosyal fobiyi tetiklediğini söyledi. Vurdumduymaz olmam için Risperdal adlı ilacı, sosyal fobi için Xetanor adlı ilacı, iş görüşmesi gibi fazla gerginlik yaratan durumlar için Xanax'ı yazdı. Ben şu ana kadar sadece Risperdal'i kullandım. Bende aşırı bitkinlik, uyku hali ve kaslarımda seyirmeler yaptığı için bu ilacı kullanmama kararı aldım. Zaten bu ilaç, esas problemim olan sf için verilmemişti. Şimdi Xetanor'a başlayacağım. Bu ilacı araştırdım. Etken maddesi Paxil ve Seroxat ile aynıymış. Aslında depresyon tedavisinde kullanılıyormuş. Bu ilacı kullanan arkadaşlar varsa ilaçtan memnun kalıp kalmadıklarını, kendilerindeki değişimleri ve yan etkilerini yazarsa memnun olurum.
seyirme bendede var ama bi problem gözüyle bakma bence. zararlı bişey değil kasların gergin olduğu için erken yoruluyorsun bazen yada adeleleri kısaltır esneme hareketleri yapabilirsin.

ama ben seyirmeleri azaltmak için çalışmıyorum çünkü kaygı duyduğum yerleri düşünmeme gerek yok hemen kaygılıysam bana haber veriyo nedenini. iyileşmeme faydası dokunuyo.(sende dikkat et ne zaman seyirse kaygılı olduğun zamandır büyük ihtimalle)

geçmiş olsun
zelzele

Mesaj gönderen zelzele »

Risperdali zaten aldıgın ilk günler ahmaktan farkın kalmaz, bitkisel modda yaşarsın, çok uyuklarsın..Ama sonraları böyle tür yan etkileri tamamen ortadan kalkar, bana güvenebilirsin emin ol..ben de öyle oldu bıraktım sonra tekrar başladım.Ama bu ilacın sosyal fobide hiçbir artısını göremedm..Agır depresyonda ek ilaç olarak veriyorlar.Ayrıca uyku düzenliyor.
zelzele

Mesaj gönderen zelzele »

pardon yanlış yere yazmışım, neden böle olduu ben de anlamadım, acemilik herhalde.Yeni üye oldum da siteye : )
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

zelzele yazdı:pardon yanlış yere yazmışım, neden böle olduu ben de anlamadım, acemilik herhalde.Yeni üye oldum da siteye : )
ehuhiiihi.. :) canın sağolsun..
..............Resim.................~~Resim
Kullanıcı avatarı
beyazkrizantem

Mesaj gönderen beyazkrizantem »

bir zamanlar xetanor kullanmıştım.bence etkili bir ilaç.düzenli olarak kullan, farkı hissedeceksin.
Kullanıcı avatarı
yasminn

Mesaj gönderen yasminn »

ayyyy banada bi xanax yazan doktor bulsam dualar edicem yazmıyolar bana ya [smilie=dash2.gif]
ben ben degilim , hicbir zamanda olmadım
antisosyal_

Mesaj gönderen antisosyal_ »

Bu ilacı 2 gün kullandım, bırakmayı düşünüyorum. Kullananlar ne önerir? Devam etmeli miyim? Biraz erken uykum geldi sanki ve çok hafif mide bulantısı yaptı. Sersemlik falan yapıcaksa kullanmak istemiyorum.
Kullanıcı avatarı
antonio_montana

Mesaj gönderen antonio_montana »

detanator gibi nası bi ilaç bu :D
Kullanıcı avatarı
antonio_montana

Mesaj gönderen antonio_montana »

yasminn yazdı:ayyyy banada bi xanax yazan doktor bulsam dualar edicem yazmıyolar bana ya [smilie=dash2.gif]
bağımlı olursan bu seferde beddualar edersin :)
Anti-Sf

Mesaj gönderen Anti-Sf »

evet bu ılacı kullanan varsa lutfen goruslerını yazsın...
Mahkumi Mahcubiyet!!!
mrv

Mesaj gönderen mrv »

Merhaba konuyu görünce yazmak istedim ben de 4 aydır xetanor kullanıyorum ve memnunum bünyeden kaynaklı mı nedir pek bi yan etkisini görmedim sadece ilk ayda biraz erkenden uyutuyo o kadar. İlaçtan memnunum işe yaradıda yavaş yavaş da olsa fark ediyosunuz. Hemen mucizevi bi sonuç beklemek tabiki yanlış.
xact

Mesaj gönderen xact »

ay-lin yazdı:Merhaba arkadaşlar,

Bahsettiğin ilaçların hepsini kullandım. Risperdal uyku yapar o yüzden yatarken içilir ve en küçük dozlardan başlanır. Tolere edildiğinde iyi ilaçtır, işini çok güzel yapar ama benim anksiyete kaynaklı kasılmalarımı artırdığı için bıraktım. Paxil de iyi ilaçtır. Anksiyete kaynaklı kasılmalarımı kalıcı olarak azaltmış nadide bir ilaçtır. Ancak doktor kontrolünde bırakılmazsa, yaptığı tüm iyilikler birden uçup gidiyor ve hastalık tamamen nüks ediyor. En azından bende öyle oldu. Profesörüm üç ay gibi bir sürede bıraktırdı paxili ve yanına solian diye bir ilaç ekledi. Solian bana hiç mi hiç iyi gelmedi orası ayrı bir konu tabii. Xanax'a gelirsek o da fena ilaç sayılmaz ama kısa süreli kullanılır çünkü bağımlılık yapabilme kapasitesi vardır. Düşük dozlar kullanılır genelde. Çakma uyuşturucu bağımlılarının söylediği gibi kafa yapmaz, anksiyeteyi hafifçe azaltarak uzaklaştırır.