*_Hangi antidepresan'ları kullanıyorsunuz.?_*

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..

hangi antidepresanları kullanıyorsunuz.?

Sitalopram, Essitalopram (Cipram, cipralex, Citol, Citoles, Citrex, esram, esrolex, losiram..)
7
13%
Fluoksetin (Prozac, Fulsac, Depreks, Depset, zedprexs, florak...)
3
6%
Sertralin (Selectra, Lustral, Serdep, Seralin, seratop...)
13
25%
Paroksetin (Seroxat, Xetanor, Paxil, Paxera,....)
18
34%
Fluvoksamin (Faverin)
0
Oy yok
Trisiklik antidepresanlar(laroxyl, triptilin, tofranil, anafranil, insidon, insomin, opridon, Tolvon, Desyrel, Ludiomil, Serzone..)
4
8%
mitrazapin (remeron, mirtaron, velorin)
2
4%
mao inhibitörleri (auroix, lobem)
3
6%
diğer ( belirtiniz )
3
6%

Toplam oy: 53

Kullanıcı avatarı
otto_rino

Re: Hangi antidepresan'ları kullanıyorsunuz.?

Mesaj gönderen otto_rino »

her turden antidepresan kullanmisligim var...ama antidepresan yetmiyo antipsikotik de aliyorum...bi ara da 5 seans elektro konvulsif tedavi uyguladilar...eglenceli oluyo...cizzzt cizzzt...
Kullanıcı avatarı
kaşif

Mesaj gönderen kaşif »

mahsunkul yazdı:
mahsunkul yazdı:lustral ve insomin kullanıyorum..ve sarı kantaron
antidepresan değil ama, toplamda haftada bi tane dideral.. ve yine haftada bi tane diazem..uyuyamadığım zamanlardada yarım atarax alırım.
ayaklı eczaneymissin
Kullanıcı avatarı
gökyüzü570

Mesaj gönderen gökyüzü570 »

İlk önce cipralex damla ve dideral ile başladım. Sonra dideral yerine rileptid yazıldı ve sonra yine dideral, cipralex yerine de auroix kullanıyorum. Hiçbirinden bir fayda görmedim ya da ben farkedemiyorum. Her zamanki halim gibi. Yarın kontrole gideceğim. İnşallah faydası olur. İnşallah kurtulurum SF den!
DoğRuYu ßuLana KaDaR YanLış YapaCm HayaT .. !
serhadkulu

Mesaj gönderen serhadkulu »

kullanmıyorum ilaçla olacak iş değil
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

Olacak iş olmayabilir, ama ilaçarın tedavi sürecindeki pozitif etkileride küçümsenemez.
..............Resim.................~~Resim
Kullanıcı avatarı
antonio_montana

Mesaj gönderen antonio_montana »

bilişsel terapi kullanıyorum :)
Kullanıcı avatarı
manzara

Mesaj gönderen manzara »

karışık takılıyorum.
BEN BENİM
ozi

Mesaj gönderen ozi »

ilaç bence çözüm değil. kapitalist sistemin oyunu bu herşey para için domuz gribi dediler bi sürü ilaç sattılar yalan çıktı bu ortaya çıkan bi durum bunun gibi bi sürü ortaya çıkmayan durumlar var kandırıyolar insanları.
Her şeyin bir bedeli her sebebin bir sonucu her nimetin bir külfeti var
Kullanıcı avatarı
domates

Mesaj gönderen domates »

yan etkileri var ama ilaç çözüme katkı sağlayan en önemli etken. ben de eskiden "bunlar kapitalizmin oyunları" deyip bitkisel tedaviye yönelmiştim. Ama ilaçlar gerçekten işe yarıyor. NLP hedehödöleriyle hiçbir yere varılmıyor, EFT tekniklerini de denedim. Abidik kubidik şeylere tevessül ettim, nerdeyse muska bile yazacaktım kendime. Enteresan enteresan dualar falan filan okuduk velhasıl sonuç: SIFIR.
sosyalfobi : geçici çekingen zar
Anti-Sf

Mesaj gönderen Anti-Sf »

domates yazdı:yan etkileri var ama ilaç çözüme katkı sağlayan en önemli etken. ben de eskiden "bunlar kapitalizmin oyunları" deyip bitkisel tedaviye yönelmiştim. Ama ilaçlar gerçekten işe yarıyor. NLP hedehödöleriyle hiçbir yere varılmıyor, EFT tekniklerini de denedim. Abidik kubidik şeylere tevessül ettim, nerdeyse muska bile yazacaktım kendime. Enteresan enteresan dualar falan filan okuduk velhasıl sonuç: SIFIR.
Muskayı tasvip etmemde dualar illaki faydalı olacaktır...(Tabiki elimizden geleni yaptıktan sonra)
Mahkumi Mahcubiyet!!!
Kullanıcı avatarı
bymasti

Re: *_Hangi antidepresan'ları kullanıyorsunuz.?_*

Mesaj gönderen bymasti »

Prozac,risperdal, ve dideral daha hiç birisinden fayda görmedim dideral doktorumdan gizli aman aramızda kalsın:)
Yüzler Sahte Bu Yüzsüzler Benden Yüz Buldular Anladım, Ancak Güvendim Onlara Her Daimde Her Alim Der Babana Bile Güvenme...!
pulse

Mesaj gönderen pulse »

Arkdasşlar pekı nasıl bir işdir.Kimi arkadaşlar 4-5 çeşit tedavi edici antidepresanlar kullanmış ve sonuç alamamış.Herkesde farklı olculerde olabilir sosyal fobinin şiddeti.Anlarım bunu ama doktorumla konuştugumda 3 ay sure biçti bana.Bu yorumları gordukce açıkcası hayretlere dusuyorum...
pulse

Mesaj gönderen pulse »

citol atarax
Kullanıcı avatarı
bymasti

Mesaj gönderen bymasti »

pulse yazdı:Arkdasşlar pekı nasıl bir işdir.Kimi arkadaşlar 4-5 çeşit tedavi edici antidepresanlar kullanmış ve sonuç alamamış.Herkesde farklı olculerde olabilir sosyal fobinin şiddeti.Anlarım bunu ama doktorumla konuştugumda 3 ay sure biçti bana.Bu yorumları gordukce açıkcası hayretlere dusuyorum...
Valla kardeşim ben daha tedavimin 27. günündeyim yazmayı unutmuşum ondan ilaçlar etki etmeyebilir ama diderali anlayamadım beta bloker olmasına rağmen o kadar etki göstermedi.En güvendiğim ilaçlardı prozac'la dideral hala güveniyorumda bakalım zamanla görücez inşallah faydasını :)
Yüzler Sahte Bu Yüzsüzler Benden Yüz Buldular Anladım, Ancak Güvendim Onlara Her Daimde Her Alim Der Babana Bile Güvenme...!
birkedigördümsanki

Mesaj gönderen birkedigördümsanki »

adını yazmıyım neyse oy kullandım
Kilitli